Član
Učlanjen(a)
27.04.2010
Poruka
6
Do prije 7-10 dana kada pogledam temperaturu sa Everest programom, bilo je normalno.

Temperatura CPU je bila izmedju 43-50

GPU dioda je bila isto u granicama normale..

Medjutim izgleda da mi na napojnoj ne radi ventilator (zovi kako hoces) a temperature su se povecale, pa sada izgleda ovako:

GPU dioda temperatura izmedju 102-111

Temperatura CPU izmedju 50-66

Vjerovatno da je onda do toga zbog napojne ili ?? I koliko ovo sve steti compu, do kad moze ovako, jer mi je potreban da ne mogu opisat koliko, puno toga mi zavisi od njega, prije svega posao, a sada nisam bas pri parama da mjenjam novi..

Inace konfiguracija je sljedeca:

Procesor DualCore AMD Athlon 64 X2, 2300 MHz (11.5 x 200) 4400+

Naziv matične ploče Asus M2N-SLI (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Sistemska memorija 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Tip BIOS-a Award (09/07/07)

Grafička kartica ATI Radeon HD 3600 Series (512 MB)

Zvučna kartica ATI Radeon HDMI @ ATI RV635 - High Definition Audio Controller

Tvrdi disk Maxtor 6Y080L0 (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)




Pomazite !!!:(
 
Član
Učlanjen(a)
29.04.2010
Poruka
12
Ako si siguran da je vetilator napajanja, zamijeni ga novim. to ti je 5-6€. Možeš za te novce staviti i dodatni ventilator na zadnju stranu, za ispuh koji će izvlačiti topli zrak van iz kućišta.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
mijenjaj napojnu pod hitno . povecavanjem temperature moze ti doci do pucanja diskova u hardu i onda veca steta. iskusio sam to.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
netreba ti nikakav skrin slati. stavi ruku na kuciste .tamo gdje je napojna ,ako je vrelo otisao je ventilator na napojnoj ili vidis golim okom da ventilator stoji . i mjenjaj. ili skini poklopac i pogledaj ventilator na procesoru , dali radi. i usput kad to odradis uzmi i ocisti ga dobro od prasine mozda su prljavi kuler i ventilator na procesoru i ocisti sve otvore na napojnoj jedinici . mozda ti prasina pravi probleme.
 
Član
Učlanjen(a)
27.04.2010
Poruka
6
Evo ocistio sam ventilator od napojne bio je zakrcen prasinom, sada je ok, vrti se.. temperatura cpu se vratila na normalu, i varira od 42-47 ali mi nije jasna GPU dioda koja je jos uvjek visoka i bude izmedju 80-100 a prije nije bila tako, bila je ispod 60.. al za svaki slucaj cu da uzmem drugu napojnu =)

Dodato posle 29 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ili sam ja lud ili ovaj Everest, svasta se meni ovde desava bem ti..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Evo ocistio sam ventilator od napojne bio je zakrcen prasinom, sada je ok, vrti se.. temperatura cpu se vratila na normalu, i varira od 42-47 ali mi nije jasna GPU dioda koja je jos uvjek visoka i bude izmedju 80-100 a prije nije bila tako, bila je ispod 60.. al za svaki slucaj cu da uzmem drugu napojnu =)

Dodato posle 29 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ili sam ja lud ili ovaj Everest, svasta se meni ovde desava bem ti..


Ako nisi siguran u Everest....imas program SpeedFan...na zanimljivim sajtovima pa proveri sa njim.....
 
Natrag
Top