Pregorelo napajanje

Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Imam neko sklj napajanje (dobijeno u paketu), na kom me vec duze vreme zezao kuler. Kuler se s vremena na vreme zaglavi pa ga ja vesto olovkom odglavim - trebao sam ga odma zameniti ali, heh. Pre neki dan mi je izgorelo. U nadi da je samo ono otislo, nabavio sam jos jedno napajanje, medjutim kad ga nakacim samo mi sija zelena lampica od baterije na maticnoj. Jel maticna otisla? Razmisljam da li jos negde nisam utakao, al sve mi se cini da je sve ok ubodeno (24-pinski i onaj sa 4 na maticnu, i po jedan molex na hdd, cd - graficka je antika, tako da nema dodatno napajanje). Ima li nade? :D

ps .Da napomenem da napajanje ima dovoljno snage (predovoljno)
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Pa jedino mozete da proverite sve kablove opet, eventualno da sve komponente izvadite i vratite u odgovarajuce slotove za slucaj da se nesto pomerilo prilikom menjanja napajanja. Mozete da izvadite i bateriju sa maticne ploce na par minuta takodje. Za detaljnije testiranje, mislim da bi ste morali da odnesete u neki servis.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Moguće je da je prvo crkla ploča pa preopteretila staro napajanje pa je zato crklo. Još je verovatnije da je zbog problema sa hlađenjem ipak crklo prvo napajanje, ali je u trenutku crkavanja poslalo kratkotrajni nekontrolisani preveliki napon na ploču. To je moglo da ošteti ploču ili procesor ili memorije. Treba prvo probati minimalnu konfiguraciju koja će dati bar BIOS sliku na ekranu, a to je napajanje, ploča, procesor, jedna memorija i video kartica. HDD, CD i ostalo ako postoji isključiti. Ako i tad neće da se uključi jedino ostaje možda da se memorija i video kartica provere na drugom kompjuteru. Ako su ispravne onda znači crkla ploča ili procesor, a verovatnije oba.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Imam neko sklj napajanje (dobijeno u paketu), na kom me vec duze vreme zezao kuler. Kuler se s vremena na vreme zaglavi pa ga ja vesto olovkom odglavim - trebao sam ga odma zameniti ali, heh. Pre neki dan mi je izgorelo. U nadi da je samo ono otislo, nabavio sam jos jedno napajanje, medjutim kad ga nakacim samo mi sija zelena lampica od baterije na maticnoj. Jel maticna otisla? Razmisljam da li jos negde nisam utakao, al sve mi se cini da je sve ok ubodeno (24-pinski i onaj sa 4 na maticnu, i po jedan molex na hdd, cd - graficka je antika, tako da nema dodatno napajanje). Ima li nade? :D

ps .Da napomenem da napajanje ima dovoljno snage (predovoljno)

Mislim da ti tu novo napajanje nece pomoci jer kad napajanje rikne obavezno povuce jos nesto a najcesce je maticna!
Tako da zbog lenjosti baci to u djubre i kupi drugu maticnu proc i ram spasi ako moze!
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Hvala vam na konstruktivnim predlozima! Pokusacu to sa baterijom, i sa minimum konfiguracijom. Ako to ne upali onda nista - nabavljam novu maticnu i procesor za pocetak.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Mozda je otilso napajanje zbog samog sebe.Skoro sam coveku menjao maticnu i postavio sve kako treba i kada sam ukljucio napajanje,samo je zavarnicilo i zasmrdelo.Imao sam secom drugo napajanje i postavio,pokrenuo BIOS i podigao OS i radi sve bez problema.Ako bi mogao da nabavis neko polovno da isprobas i proveris komponente,ne bi bilo lose.
 
Natrag
Top