Preferans

Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
110
ja sam hteo da vidim kako se igra, ali kad je objasnjenje ovoliko ne pada mi napamet, necu ni da je igram :D
 
LEGEND
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruka
4.736
ja sam hteo da vidim kako se igra, ali kad je objasnjenje ovoliko ne pada mi napamet, necu ni da je igram
Igra je teska, i treba vremena da bi se postao dobar igrac, ali je uz Bridz ( sa 52 karte ) najbolja igra koja postoji, i nece ti biti zao ako je naucis,
 
Hoyas
LEGEND
Učlanjen(a)
06.06.2009
Poruka
21.085
Sve su to pravila koja su manje visa poznata.
Igra je sasvim nesto drugo.Nema lepse kad podjes iz podvale a desni te ne procita.Ili ko prvi ga izbusis adutom.Da ne nabrajam vise jer praksa je sasvim druga prica od suvih pravila.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Svaka cast na ovakvim tumacenjima, ovo je jedna prelepa igra! Ali ipak, potrebno je vreme da se nauci, i pocetnicima savet da ne odustaju! Igram preferans 14 godina, dva puta nedeljno, i svaki put se dese nove kombinacije, rasporedi (na iste karte jednom nekog oboris, sl. put popijes kontru i padnes), jednostavno igra koja ne moze da dosadi... Jos jedan savet: "poštujte" kartu (pik na refi-odigrajte ga, imate igru u ruci-kazite-ne budite alavi i traziti i 2 karte iz kupa, ako licitujete-morate imati bar 2 stiha u toj boji...), jer preferans je cudo, nemojte da ostatak partije provedete kao dzak za boks, sve se brzo okrene!!!
 
Član
Učlanjen(a)
10.12.2009
Poruka
1
Svaka čast za objašnjenje. Ni u knjigama nije bolje. Pozdrav iz NS.
 
Natrag
Top