Predstavljen "iPhone 5"

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Predstavljen "Ajfon 5"











Izvor:
Blic.rs








Pre par minuta predstavljen je najnoviji model "Ajfona" pod imenom "Ajfon 5". Telefon je tanji od prethodnika, ima brži grafički čip i veći ekran.


272713_ajfon01afpfoto-justin-sullivan_f.jpg



Promocija kompanije "Epl" kao i obično počela je sa predstavljanjem najnovijih softverskih rešenja, kao i predstavljanjem nove linije prodavnica ove firme.

Ipak više miliona obožavatelja širom sveta željno iščekuju prikaz petog po redu "Ajfona".

Čelnik kompanije Tim Kuk, izašao je na binu u odelu tipičnom za pokojnog osnivača "Epla", Stiva Džobsa i počeo promociju ovih proizvoda.

Na ekranu iza TIm Kuka našle su se brojke koje govore koliko je "Epl" moćna i uspešna firma, od podatka da je "Eplove" prodavnice širom sveta posetilo više od 83 miliona kupaca, do podatka da su od aprila do juna prodali više od 17 miliona "Ajpedova".

Napokon je predstavljen "Ajfon 5 " koji je tanji i lakši za 22% u odnosu na "Ajfon 4s", takođe ima dva puta brži procesor, dva puta brži grafički čip i veći ekran koji je za čak 44% bolji od prethodnika.

Kamera je kao i kod "Ajfona 4s" 8 megapiksela, ali ima poboljšano sočivo, koje sa optimizovanim softverom može da napravi fotografiju koja je "teška" čak 28 megapiksela. Ova panoramska fotografije idealna je za "Cover" fotku na "Fejsbuku".

Baterija je poboljšana u maloj meri, ali je to dobra stvar uzevši u obzir da "Ajfon 5" ima ekran od 4 inča i dva puta brži procesor.

Surfovanje internetom ubrzano je za 50% jer najnoviji model podržava znatno bolju tehnologiju konekcije, a kristalnost telefoniranja omogućavaju čak 3 ugrađena mikrofona.





 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2012
Poruka
1
Ja sam prilicno razocarana iPhoneom 5: previse je dugacak i nije za zensku ruku (ne mogu bez pomeranja ruke da dohvatim gornje ikone i home-dugme), previse je lagan i matirana pozadina mi se ne dopada. Ne mislim da se dovoljno razlikuje od 4S i razlika u ceni nije opravdana.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
iPhone 5 porazio Galaxy S3






Mobilni telefon iPhone 5 kompanije Apple za samo tri sedmice prisustva na tržištu zauzeo je veći udeo u veb saobraćaju od svog konkurenta, telefona Galaxy S3 firme Samsung.


139229229450840fcd8a2cb718520859_orig.jpg



Samsungov telefon objavljen je pre tri meseca, ali nakon predstavljanja novog iPhone modela gubi na značaju, prenosi reklamna mreža i istraživačka firma “Chitika”.

Prema podacima koji se odnose na severnoameričko tržiste, Appleov telefon predstavlja 56 odsto internet saobraćaja, a Galaxy S3 preostalih 44 odsto.

Rezultat je dobijen tako što je uzet u obzir obim objavljivanja reklama na mreži "Chitika" koji su u vezi sa pomenutim modelima telofona, između 3. i 9. oktobra.

Telefon iPhone 5 došao je u ruke korisnika 21. septembra, kada je u devet zemalja počela njegova prodaja. Tokom samo prvog vikenda prodaje planulo je više od rekordnih pet miliona primeraka.



Izvor
B92.net
 
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
38
Ja bas ne verujem da je porazio,mislim da je ipak bolji samsung galaxy s3.. :thinking:
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
iPhone 5 za sve





Apple planira da udvostruči broj zemalja u kojima će biti dostupan iPhone 5.Apple je najavio da će se iPhone 5 naći u prodaji u Južnoj Koreji ovog petka kao i da će se ovaj uređaj pojaviti u dodatnih 50 zemalja širom sveta do kraja meseca.


54149388350be09f4bb14c232083633_orig.jpg



iPhone je nakon predstavljanja bilo moguće kupiti u Americi i u svega par zemalja, a trenutno je dostupan u njih 47.

Ova odluka došla je nakon što je kompanija napokon uspela da uhvati priključak sa velikom potražnjom.

Od 7. decembra iPhone će biti dostupan u: Albaniji, Antigvi, Jermeniji, Bahamima, Bahreinu, Boliviji, Brazilu, Čileu, Kini, Kosta Riki, Kipru, Ekvadoru, Granadi, Indoneziji, Izraelu, Jamajci, Jordanu, Kuvajtu, Makedoniji, Maleziji, Moldaviji, Crnoj Gori, Panami, Paragvaju, Filipinima, Kataru, Rusiji, Saudijskoj Arabiji, Južnoj Africi, Tajvanu, Turskoj, Ujedinjenim Arapskim Emiratima i Venecueli.

Od 21. decembra iPhone će dobiti i stanovnici: Barbadosa, Bocvane, Kameruna, Centralne Afričke Republike, Egipta, Gvineje, Obale Slonovače, Kenije, Madagaskara, Malija, Mauricijusa, Maroka, Nigera, Senegala, Svetoga Kitsa, Svete Lucije, Svetog Vinsenta, Tunisa, Ugande i Vijetnama.








Izvor:
B92.net
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
04.12.2009
Poruka
1
Iphone 5s je dobar, ne znam za drugi 5 ali 5s je ok. Jedina mana je ta sto Apple hoce opet da zaradi novac pa korisnici koji su imali Iphon 4 ne mogu da koriste njegove dodatke za Iphon 5 (zvucnike...itd) nego moraju sve novo da kupuju posto im je otvor za punjenje drugaciji i samim tim ne odgovara za dodatke od Iphona3 i Iphona 4 :(
Nije glomazan za zensku ruku vrlo malo je duzi od Iphona4
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Zaista je predobar telefon. Preporucujem ko ima novca da kupi -)
 
Natrag
Top