Član
Učlanjen(a)
29.12.2011
Poruka
239
Da li na forumu postoji podforum koji bi se bavio rešavanjem problema virusa? Infekcija uopšte.
Npr: Moj računar ima viruse i želim stručnu pomoć vašeg tima. Kako da ih otlonim.
Kako da vam te podatke pošaljem i kojim programom kako uraditi upload i kome se obratiti?
Unapred hvala
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
nema, a ja sam vec dao prijedlog (pretpostavljam da si vidio temu) da se napravi hardverska i softverska podrska, a u to spada i rjesavanje zarazenih racunara (mislio sam ja i na to ;) )
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2011
Poruka
239
Dobro i sad objasni kako i sa kojim programom da skeniram računar i to zakačim na forum?
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2011
Poruka
239
A evo i mog predloga. Ali da napomenem da treba praviti razliku u 32i 64 bit sistemima pri opisivanju problema.

  1. detaljan opis problema;
  2. postavljanje osnovnog dijagnostičkog izveštaja (log-a, logfile-a);
  3. postavljanje dodatnog dijagnostičkog izveštaja.
  4. Pri otvaranju trebalo bi navesti:
  5. na koji način se ispoljava problem oko koga trebamo pomoć,
  6. kada se taj problem počeo pojavljivati,
  7. ukoliko zaštitni softver koji koristite nešto detektuje, a ne može da ukloni, treba da napišemo i iskopiramo nazive detektovanih datoteka.
  8. Treba navesti način kako smo pokušali rešiti problem.
  9. kakvom internet konekcijom raspolažemo (tip i brzina konekcije)
  10. bilo kakve dodatne informacije koje bi mogle približnije opisati stanje na našem računaru.
E sad ostaje pitanje sa čim skenirati računar , sigurno nije dovoljan jedan alat za tako nešto to sigurno.
Bilo bi lepo da se otvori podforum koji će se baviti ISKLJUČIVO inficiranim računarima.Korisnika (SERBIAN FORUM)
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
A evo i mog predloga. Ali da napomenem da treba praviti razliku u 32i 64 bit sistemima pri opisivanju problema.

  1. detaljan opis problema;
  2. postavljanje osnovnog dijagnostičkog izveštaja (log-a, logfile-a);
  3. postavljanje dodatnog dijagnostičkog izveštaja.
  4. Pri otvaranju trebalo bi navesti:
  5. na koji način se ispoljava problem oko koga trebamo pomoć,
  6. kada se taj problem počeo pojavljivati,
  7. ukoliko zaštitni softver koji koristite nešto detektuje, a ne može da ukloni, treba da napišemo i iskopiramo nazive detektovanih datoteka.
  8. Treba navesti način kako smo pokušali rešiti problem.
  9. kakvom internet konekcijom raspolažemo (tip i brzina konekcije)
  10. bilo kakve dodatne informacije koje bi mogle približnije opisati stanje na našem računaru.
E sad ostaje pitanje sa čim skenirati računar , sigurno nije dovoljan jedan alat za tako nešto to sigurno.
Bilo bi lepo da se otvori podforum koji će se baviti ISKLJUČIVO inficiranim računarima.Korisnika (SERBIAN FORUM)
Slazem se........kad bi se ovako radilo smanjio bi se broj postova u temi i odgovor(resenje) bi bio precizniji.....
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ima jedan mali, lagan i veoma zajeban alat, combofix, to je u stvari antivirus ali treba paziti sa njim, ja ga koristim veoma veoma rijetko zato sto nije za svakog, ovako, on skenira komp ali iskljucivo sistemske fajlove i to one najbitnije, za butanje, podizanje sistema, registarske baze itd. da ne nabrajam sve, one koji su zarazeni stavlja ih u karantin i stavlja im svoju ekstenziju, e sad da objasnim onima kojima nije jasno zasto ih ne brise vec ih stavlja u karantin sa svojoj ekstenzijom, po mojoj logici i kako sam ja shvatio on to radi iz prostog razloga ako obrise te fajlove sistem se vise ne moze podici, ali da ne bi doslo do toga stavlja im svoju ekstenziju da bi sistem radio kao i prije samo sto je virus onesposobljen, ne znam kako drugi rade, vjerovatno ostave to u karantinu, a ja uzmem pa uradim repair sistema, tj. zamijenim sistemske fajlove i onda pobrisem sve iz karantina, prosto ko pasulje zar ne? :)
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
A evo i mog predloga. Ali da napomenem da treba praviti razliku u 32i 64 bit sistemima pri opisivanju problema.

  1. detaljan opis problema;
  2. postavljanje osnovnog dijagnostičkog izveštaja (log-a, logfile-a);
  3. postavljanje dodatnog dijagnostičkog izveštaja.
  4. Pri otvaranju trebalo bi navesti:
  5. na koji način se ispoljava problem oko koga trebamo pomoć,
  6. kada se taj problem počeo pojavljivati,
  7. ukoliko zaštitni softver koji koristite nešto detektuje, a ne može da ukloni, treba da napišemo i iskopiramo nazive detektovanih datoteka.
  8. Treba navesti način kako smo pokušali rešiti problem.
  9. kakvom internet konekcijom raspolažemo (tip i brzina konekcije)
  10. bilo kakve dodatne informacije koje bi mogle približnije opisati stanje na našem računaru.
E sad ostaje pitanje sa čim skenirati računar , sigurno nije dovoljan jedan alat za tako nešto to sigurno.
Bilo bi lepo da se otvori podforum koji će se baviti ISKLJUČIVO inficiranim računarima.Korisnika (SERBIAN FORUM)

pretpostavljam da si to vidio na mycity.rs forumu ali ono sto oni rade korisnicima sa onolikim alatima je samo pretrpavanje racunara i previse uzimanja vremena
 
Natrag
Top