Prebacivanje sa kamere na Laptop

Član
Učlanjen(a)
20.02.2012
Poruka
8
Potrebna mi je pomoc oko prebacivanja videa sa kamere JVC camera:


jvc-video-cameras.jpg



Imam kabl (IEEE 1394a uaz) za povezivanje sa laptopom ali ne znam koji mi je program potreban da bih sa kasetice prebacio na laptop?


U pitanju su miniDV kasetice:
04_12_12-Mini-DV-Digital-Video-Tape_web.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
109
U sastavu Windowsa imas Windows Movie Maker koji ce ti posluziti bez ikakvih dodatnih programa. Ukoliko zelis da se ozbiljnije bavis montazom ubacenog materijala, onda instaliraj jedan od boljih programa npr. adobe premier ili neki drugi iz te klase.Na ovom forumu imas mnogo ovakvih programa.
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.254
Trebo bi imati digitalnu Tv- karticu pošto ti je video na kaseti,nije digitalni snimak(što se koristi na memo kartice i mini dvd) s njom dobiješ odmah softver kojim prilikom gledanja pretvaraš video u digitalni snimaik npr. MP4 znači nemožeš pretvoriti video brže nego ga moraš baš pustiti da polako ide preko S videa.Ja to tako radim na stolnom računalu a da ćeš moći drugčije sumnjam.Jer ti kamera nije digitalna kao ni moja.
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
109
Trebo bi imati digitalnu Tv- karticu pošto ti je video na kaseti,nije digitalni snimak(što se koristi na memo kartice i mini dvd) s njom dobiješ odmah softver kojim prilikom gledanja pretvaraš video u digitalni snimaik npr. MP4 znači nemožeš pretvoriti video brže nego ga moraš baš pustiti da polako ide preko S videa.Ja to tako radim na stolnom računalu a da ćeš moći drugčije sumnjam.Jer ti kamera nije digitalna kao ni moja.

Iz pitanja se vidi da on spominje da ima ulaz IEEE 1394, sto bi znacilo da vec u laptopu ima fajer vajer kartu. Na mini DVD kaseti jeste digitalni video zapis jer i sam njen naziv govori u prilog tome mini DV. Trebalo bi procitati i sta pise na vratima od kamere ,, digital video camera,, a prenos u racunalo je preko pomenutog kabla u realnom vremenu.
 
Član
Učlanjen(a)
20.02.2012
Poruka
8
Jedan mali problem. Evo sad kada sam pokusao da povezem na firewire laptop i kameru nece u opste da registruje da je prikljucena kamera.
Nisam dobio nikakav CD uz kameru a ne mogu da nadjem drajvere.
Pokusao sam na My Computer -> Properties -> My Devices ali u opste nigde ne mogu da nadjem IEE 1394

Jel moze neko da mi nadje drajvere za firewire? Imam windows 7 32-bit.
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
109
Ja radim sa stolnim racunarom i morao sam naknadno ugraditi firewire karticu, da bi bio moguc prenos video materijala u racunar. Nije dovoljno imati samo kabal IEEE 1394.Posto nemam iskustva sa laptop racunarima vezano za fireware, posavjetuj se da li tvoj laptop uopste ima tu mogucnost.
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.254
Piše da je digitalna kamera zato što ima utor za ubacivanje memori card za snimanje ili slikanje u digitalno a gdje si vidio digitalni zapis na kazeti.
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
109
pa dragi prijatelju sam natpis na kazeti ti govori mini DV mini digital video.
 
Član
Učlanjen(a)
10.02.2011
Poruka
79
Samo ti nađi i instaliraj drivere za svoju kameru - tada bi sve trebalo radit i trebao bi biti u mogućnosti capture video s Windows Movie Makerom.
Imam i ja digitalnu kameru koja snima na kazetice tako da znam... Ti čak imaš i FireWire priključak, blago ti se, ja nemam pa sam morala preko USB-a... :D
 
Natrag
Top