Prebacivanje sa audio kasete na CD

Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
40
Video sam da ima sličan zahtev ali ja imam veliki problem ! Trebalo bi mi da prebacim sa audio kasete jedan akatist koga nema ni sudski na internetu a ni knjižarama-prodavnicama crkvenim . Ovo bi mi trebalo da prebacim za bratstvo manastira Hilandar .
E sada ja nažalost nemam nikakav kasetofon niti neki stari stub da bih mogao da povežem sa kompom . Pravo da vam kažem nisam ni umešan toliko da bih i umeo sve to da povežem . Verovatno je sada i degutantno pitanje da li ima nekakav program za ovakvu vrstu prebacivanja . Trebami pomoć što pre ili savet kako da izradim ovo sve . Možda sa foruma ima neko ko se bavi tim stvarima pa je još iz Beograda pa da mi to odradi . Ako treba i platio bih za tu uslugu . Hvala vam unapred i nadam se da je neko razumeo moj problem :beee:
 
Član
Učlanjen(a)
10.02.2011
Poruka
79
Ovako, ja sam isto razmišljala o tim stvarima i pitala glazbenike koji su razgovarali sa stručnjacima i evo kakvu sam povratnu informaciju dobila: teško da ćeš to moći izvesti doma, najprije zbog kvalitete zvuka - koliko sam shvatila, navodno da su ti snimci na audio kazetama uglavnom loši i nikakvi, plus ono snimanje na dvije strane (A, B), itd.... Meni su rekli: nosi u studio i plati, oni tamo mogu malo poravit nastale šumove i ostalo...
Inače, pretpostavljam da bi se kablova moglo naći, pa s njima iz kazetofona, linije ili čega već u kompjuter... isto tako vjerojatno postoje i programi, malo proguglaj... A sam kazetofon možeš posudit od nekog. Ja se bavim prebacivanjem videa, pa mislim da bi i audio mogao ići po sličnom principu...

Eto, to je koliko ja znam. Sretno ;)
 
Član
Učlanjen(a)
10.09.2010
Poruka
8
Pozdrav druže!

Evo ovako, ja sam odskora počeo time da se bavim, nešto sam se zainteresovao i uspeo sam sve lepo da povežem i prebacio sam puno audio kaseta u digitalni format!

Dakle ovako imaš dve varijante ili da ti ovde objasnim kako se to radi, ili da mi preko Post Express-a pošalješ kasete da ti ja to odradim pošto u Nišu studiram, ja to radim dosta jeftino 150din po kaseti, ali mi nije problem i da ti objasnim ovde kako to funkcioniše!

1. Potreban ti je jedan kasetofon ili (Walkman) poželjno je da ima 3.5mm đžek izlaz za zvuk, tj normalan izlaz za slušalice!
2. Jedan kabl koji na oba kraja ima 3.5mm činčeve, tj da možeš jedan kraj da ubodeš u kasetofon/walkman, a drugi kraj u ulaz za mikrofon na tvom računaru ili još bolje laptopu!
3. Kada si to sve lepo namestio, skineš sa interneta program
Kod:
http://audacity.sourceforge.net/
koji je pogodan za ovakvu vrstu konverzije! E tu jedino ima problema, jel je potreno malo znanje oko podešavanja istog, da bi zvuk bio prirodan i bez interferenci.
4. Ako ti to uspe, ostalo je vrlo lako. Slobodno pitaj ako ti nešto treba, ali mislim da bih ti bilo mnogo lakše da mi ih pošalješ i ja da ti ih sredim, kako ti volja!

S poštovanjem,

Đorđević Milan,
student VTŠ Niš
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
40
Pozdrav druže!

Evo ovako, ja sam odskora počeo time da se bavim, nešto sam se zainteresovao i uspeo sam sve lepo da povežem i prebacio sam puno audio kaseta u digitalni format!

Dakle ovako imaš dve varijante ili da ti ovde objasnim kako se to radi, ili da mi preko Post Express-a pošalješ kasete da ti ja to odradim pošto u Nišu studiram, ja to radim dosta jeftino 150din po kaseti, ali mi nije problem i da ti objasnim ovde kako to funkcioniše!

1. Potreban ti je jedan kasetofon ili (Walkman) poželjno je da ima 3.5mm đžek izlaz za zvuk, tj normalan izlaz za slušalice!
2. Jedan kabl koji na oba kraja ima 3.5mm činčeve, tj da možeš jedan kraj da ubodeš u kasetofon/walkman, a drugi kraj u ulaz za mikrofon na tvom računaru ili još bolje laptopu!
3. Kada si to sve lepo namestio, skineš sa interneta program
Kod:
http://audacity.sourceforge.net/
koji je pogodan za ovakvu vrstu konverzije! E tu jedino ima problema, jel je potreno malo znanje oko podešavanja istog, da bi zvuk bio prirodan i bez interferenci.
4. Ako ti to uspe, ostalo je vrlo lako. Slobodno pitaj ako ti nešto treba, ali mislim da bih ti bilo mnogo lakše da mi ih pošalješ i ja da ti ih sredim, kako ti volja!

S poštovanjem,

Đorđević Milan,
student VTŠ Niš
Važi brate ja ću ti pošaljem pa mi ti to odradi ! Samo mi pošalji na koju adresu da ti pošaljem i da li treba da pošaljem prazan CD
 
Član
Učlanjen(a)
10.09.2010
Poruka
8
Imas sve moje informacije na kupujemprodajem.com

Kod:
http://www.kupujemprodajem.com/Konvertovanje-sa-Audio-Kaseta-na-MP3-1733704-oglas.htm

To je moj post, ali ako ti nije problem da to oradimo posle Uskrsa, ili mogu i za vreme uskrsa nije problem, posaljes na sledecu adresu:

Na Ime: Milan Djordjevic
Adresa: S.Penezica 8, 19320 Kladovo
Br Tel: 0638052042

Posaljes Post Expressom, postarina nece mnogo da ti izadje, zavisi koliko kaseta imas!
Najbolje bi bilo da mi das tvoj br, i da se lepo dogovorimo!

Pozdrav

Milan
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
40
Moj broj je +381648409911 i zovem se Jašić Dragan iz Beograda !
 
Natrag
Top