Prazni kafići usred radnog dana: Da li je Beograd konačno postao grad zaposlenih?

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Vlasnici kafića se žale da posećenost nije sjajna, a sad znamo i zašto

20161201_133814-620x350.jpg




Jedna od velikih misterija Beograda je zašto su kafići uvek puni, šta ti ljudi rade i zašto ispijaju kafe u toku radnog vremena. Ipak, situacija je danas drugačija. Danas smo se uputili do prestoničkih kafića koji su, verovali ili ne, bili prazni.



Dok ste prolazili pored kafića na putu do posla, sigurno ste odmah pomislili da su ljudi koji tu sede džabalebaroši koji ništa u životu ne rade i ispijaju kafe po ceo dan. Ali, ispostavilo se da svako od njih ima neku svoju priču.

Neki su tu na poslovnom sastanku, dok drugi uživaju u popodnevu bez fakultetskih obaveza. Penzioneri uživaju u predivnim jutrima sa svojim unučićima ili starim drugarima, a mlade generacije srednjoškolaca odmaraju sa društvom nakon časova.

Ovaj prizor nije toliko čest u poslednje vreme jer su kafići sve prazniji.


rewe.jpg

Foto: Telegraf

Konobari su bili ljubazni da nam objasne zašto kafići nisu krcati kao pre.

– Posla je sve manje. Možda ljudi jednostavno više nemaju novca ili su svi počeli da rade pa ne stižu. Ne znam šta je u pitanju. Kod nas ugavnom dolazi mlađa klijantela. Obično se gužva napravi posle dvanaest sati popodne, ali sad je i to relativno. Najčešće dolaze poslovni ljudi koji pokušavaju da sklope neki posao ili studenti koji uče ovde – ispričao nam je konobar koji radi u jednom beogradskom kafiću.

20161201_142947.jpg

Foto: Telegraf

U skoro praznom kafiću u centru Beograda, zatekli smo dedu koji je želeo da nam objasni zašto je on tu.

– Sine, ja sam penzioner. Imam sve vreme ovog sveta, a verujem da ćeš ga i ti jednog dana imati. Uživam sa mojom unukom koja voli da sedi ovde sa mnom. Ja sam svoje odradio, tako da mi je svejedno da li sam ovde u toku radnog vremena ili ne – ispričao nam je penzioner.

Šta vi mislite, zbog čega su kafići prazni?

(Telegraf.rs)
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
09.12.2012
Poruka
25.191
u kaficu platis pivo 150 dindzi,jeftinije ispred prodavnice popijes 3 piva za 150 dindzi :beee::mig:
 
Natrag
Top