Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kadionica, oltar, svecnjaci, voda, slike i predmeti u Starom Zavetu...

Ali niko nije bio usmjeren na njih. I kada jesu onda su dobijali kaznu.

mozda i oni bejahu sracunati da ljude odvoje od Boga.

I bili su pa je car Asa spalio zmiju. Vi nećete spaliti svoje "zmije" ikone, pa će to morati Bog direktno i preko drugih ljudi, neznabožaca. To je već radio. Preko Turaka, Albanaca itd.

Konstatacija ''deteta od 4-5 god''> Tripo.

Car Asa i spaljivanje zmije je konstatacija Biblije. A i ovo što sam rekao je konstatacija ispunjenja Biblije.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Odlučite da služite Bogu onako kako je On zapovedio. Nemojte slušati sveštenike koji se suprostavljaju Božjim zapovestima. Odbacite takvu religiju.

Baš si odabrao prav , slušaš Jelenu , a Krista i pravu vjeru odbacuješ ,i još pokušavaš druge uvući u lažnu religiju . Oprostimu Isuse Bože naš nezna što čini
Umesto osporavanja istine čovek može da prizna greh svoj Bogu i da odluči da više ne greši.

Bilo biti vreme da prestaneš grešit
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Baš si odabrao prav , slušaš Jelenu , a Krista i pravu vjeru odbacuješ

Još samo da dokažeš to na konkretnim primjerima iz Biblije. Izjave tipa "Nisi upravu" ni zemaljski sudovi ne uzimaju u obzir.

Samo vaša nearg. priča bez dokaza, samo ponavljate kao papagaji. To može svako da kaže.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Još samo da dokažeš to na konkretnim primjerima iz Biblije. Izjave tipa "Nisi upravu" ni zemaljski sudovi ne uzimaju u obzir.

Samo vaša nearg. priča bez dokaza, samo ponavljate kao papagaji. To može svako da kaže.

Svaki tvoj post je ''e vidis da jeste rekao'' ''kako nije kad jeste'' i ''nivo razumevanja deteta od 4-5 god''.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399

Živa istina. Od reči do reči....

Do ovog zaključka sam sam došao(bez ranijeg čitanja ili slušanja o ovome ali uz Božiju pomoć kroz molitvu i razmišljanje) razumejući onu priču Isusovu o sedam braće koji su oženili bratovu raspuštenicu sa aspekta sva tri jevađnelista. U Luki je ključ za najbolje razumevanje suštine onoga što je Isus rekao. Objasniću otom, potom.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260

Živa istina. Od reči do reči....

Do ovog zaključka sam sam došao(bez ranijeg čitanja ili slušanja o ovome ali uz Božiju pomoć kroz molitvu i razmišljanje) razumejući onu priču Isusovu o sedam braće koji su oženili bratovu raspuštenicu sa aspekta sva tri jevađnelista. U Luki je ključ za najbolje razumevanje suštine onoga što je Isus rekao. Objasniću otom, potom.

Pozdrav.

Totalno pogresno! Prorocanstva gde se spominju ''deca'' u raju imaju ''dvostruko ispunjenje''(ili se odnose na nerodjenu decu koja su umrla), i odnose se na doslovni Izrael u pojedinostima, dok u globalu se odnose na vecnost. Tako da se spominjanje ''dece'' ne moze koristiti u smislu negiranja Isusove izjave..

Drugo kada je Isus tamo govorio Sadukejima, on ne aludira na ''stanje besmrtnosti'' vec aludira na ''pol''. Jer da je aludirao na besmrtnost kao ''stanje'' u smislu da ''se nece zeniti PONOVO'', onda bi Sadukejima odgovorio direktno: ''Zena ce biti onog prvog'' jer je prvobitno bila njegova, jer su ga i pitali> ''Cija ce zena biti jer je sa petoricom bila''.

Ne, Isus im nije tako odgovorio!

Isus to zaobilazi izjavom: "Niti ce se zeniti niti udavati jer su kao andjeli na nebu'' > NE "nece se zeniti PONOVO U RAJU" > ''pa ce zena biti onog prvog'' nego ''uopste se nece zeniti'' sa aluzijom na "pol", jer spominje tamo ''andjele'' a oni su bespolni.

Ovo je samo ocajnicki pokusaj adventista, da odrze svoju dogmu o ''nepromenljivosti zakona'', dobro su se dosetili, ali ovo ne stoji Biblijski, cisto manipulisanje tekstom i recima Hristovim, nista vise.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Veruj mi Mire000 ja za ovaj klip pojma nisam imao do sada. Ako mi veruješ ja sam ga prvi put u životu odgledao danas. Kao drugo, pričao sam sa mnogim adventistima i mnogi adventisti upravo misle da neće biti braka na nebu. Nararavno, ostavljaju mogućnost drugačijeg(kao neka simbolika ili tako šta...) ali mnogi upavo na osnovu stihova iz Mateja i Marka veruju da braka neće biti. Očigledno tradicija ovakvog tumačenja je sveprisutna. Kao treće i ja lično sam ovo verovao do nedavno. Međutim, kada sam ovu temu uzeo da proučim detaljnije i na osnovu mnoštva drugih tekstova video sve nelogičnsti neverovanja u bračne odnose u Raju samo zbog nedovoljnog razumevanja tekstova u Mateju i Marku ja sam tada promenio verovanje i uskladio ga sa Biblijom. Čak sam i sa jednim pastorom razgovarao o ovoj temi i on sam nije u potpunosti siguran u ovo ali mi je rekao da moje verovanje ima smisla i to biblijskog. Ovo sada što sam čuo u klipu je 90% onoga što sam sam zakljuio. Isti tekstovi, isti argumenti, sve isto kao moje nezavisno proučavanje. Nevervatno, aleleuja!

No, samo jedan logičan argument ću izneti. Ako je Bog u Raju načinio brak, zar sada opet u Raju da ga opovrgne? Znači jednom je Evu doveo Adamu i sada je u Raju Adam ne poznaje kao svoju ženu. A Biblija kaže da što Bog sastavi čovek da ne rastavlja. U braku je sastavio Adama i Evu. Hoće li sada biti rastavljeni? Moj odgovor. Ne, nikako. Što je Bog sastavio to je za večnost. To je samo jedan u moru argumenata.

No, ovo je možda tema koja nije toliko vezana za Adventizam već više za sve veću i veću svetlost koju Bog otkriva. Ovo svakako može prihvatiti svaki vernik bilo koje zajednice ili odbaciti. Pitanje je samo koliko je Biblijski argumentovano jedno ili drugo tvrđenje.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Veruj mi Mire000 ja za ovaj klip pojma nisam imao do sada. Ako mi veruješ ja sam ga prvi put u životu odgledao danas. Kao drugo, pričao sam sa mnogim adventistima i mnogi adventisti upravo misle da neće biti braka na nebu. Nararavno, ostavljaju mogućnost drugačijeg(kao neka simbolika ili tako šta...) ali mnogi upavo na osnovu stihova iz Mateja i Marka veruju da braka neće biti. Očigledno tradicija ovakvog tumačenja je sveprisutna. Kao treće i ja lično sam ovo verovao do nedavno. Međutim, kada sam ovu temu uzeo da proučim detaljnije i na osnovu mnoštva drugih tekstova video sve nelogičnsti neverovanja u bračne odnose u Raju samo zbog nedovoljnog razumevanja tekstova u Mateju i Marku ja sam tada promenio verovanje i uskladio ga sa Biblijom. Čak sam i sa jednim pastorom razgovarao o ovoj temi i on sam nije u potpunosti siguran u ovo ali mi je rekao da moje verovanje ima smisla i to biblijskog. Ovo sada što sam čuo u klipu je 90% onoga što sam sam zakljuio. Isti tekstovi, isti argumenti, sve isto kao moje nezavisno proučavanje. Nevervatno, aleleuja!

No, samo jedan logičan argument ću izneti. Ako je Bog u Raju načinio brak, zar sada opet u Raju da ga opovrgne? Znači jednom je Evu doveo Adamu i sada je u Raju Adam ne poznaje kao svoju ženu. A Biblija kaže da što Bog sastavi čovek da ne rastavlja. U braku je sastavio Adama i Evu. Hoće li sada biti rastavljeni? Moj odgovor. Ne, nikako. Što je Bog sastavio to je za večnost. To je samo jedan u moru argumenata.

No, ovo je možda tema koja nije toliko vezana za Adventizam već više za sve veću i veću svetlost koju Bog otkriva. Ovo svakako može prihvatiti svaki vernik bilo koje zajednice ili odbaciti. Pitanje je samo koliko je Biblijski argumentovano jedno ili drugo tvrđenje.

Pozdrav.

Gresis brate, tebi se cini da je to tako zbog slucajnosti jer si ti razmisljajuci o nasem razgovoru pokusao pronaci odgovor u bibliji i nesto si isfolosofirao sam i onda trazeci dalje naleteo si i na ovaj video, koji koristi argumente do kojih si ti i dosao citajuci, i onda "VAU"! Ali oni su pogresni, i to mozes i sam shvatiti. Ta prorocanstva imaju dvostruko ispunjenje, i ako amo posteni ne mozemo njima negirati Hristove reci.

Dalje, on eksplicitno kaze da vaskrsli "niti ce se zeniti niti udavati, nego su kao andjeli na nebu, i vise ne mogu umreti" , time je hteo reci da braka vise nece biti.. Ako je zeleo reci da ce zena biti "onog prvog brata" onda je to mogao odmah reci(kao sto se sugerise u videu) ali nije. Znaci aludirao je na pol..

Argumenat "Bog je stvorio brak - zar sada da ga opovrgne u raju" nikako ne stoji, jer Bog je ustanovio brak u zemaljskim okolnostima, i osnovni razlog uspostave braka je bilo "radjanje" - "napunite zemlju i vladajte njom" , tako je i sa zivotinjama, ista je paralela, a ne samo zbog adamove usamljenosti. Udruzivanje je imalo smisla na zemlji.

Niko ne kaze da na nebu adam i eva nece biti zajedno, vec nece biti u bracnoj zajednici, jer nema vise potrebe za radjanjem, vaspitavanjem dece i udruzivanjem u tom smislu, i nema potrebe za odnosom kao na zemlji, time brak gubi svoju potrebu i funkciju, ali adam i eva ostaju u ljubavi..

Inace, ljubav dva bica u smislu "ja te volim vise od drugih bica" je sebicna, i nema smisla na nebu, jel sva bica treba da se vole jednako..

I sad pazi, ako Isus tamo nije rekao "da braka nece biti" - "vec da ce zena biti onog prvog"(sto je apsurd, al ajde), Sadukeji ispadaju u pravu..

Jer ako su je petorica imali, a ona pripadne prvom, onda su ova cetvorica osteceni. Jer oni su imali jedino nju, voleli su je, proveli zivot sa njom, i na kraju oni ce u raju "ostati sami" , po ovom adventistickom objasnjenju, Bog ispada neposten.
Jer daje zenu prvom, a cetvorica "ostaju sami".
Ako je dakle stvorio brak kao "potrebu" - a "zeniti se vise nece u raju"(tako kazu ovi u videu) a zena pripadne prvom, onda on jedini ima zenu, a cetvorica ostaju sami, "da pate".
Ne Bog nije takav! Ovo je apsurd!

Zato Isus tamo ne govori, da ce zena pripasti ovom ili onom, vec NECE BITI NICIJA , jel ''nema braka na nebu".

Dalje, ako citas Bibliju, sasvim je jasno da cemo mi biti kao Gospod Isus sto je, bicemo mu slicni, a da li on ima pol?

Imaju li andjeli pol?

Hristove reci su jasne..

I jos nesto da kazem, adventisti u videu idu logikom subota je data u raju i brak je dat u raju, i zato je to "vecno", ovo takodje nema logike.
Jer kako subota , tako i brak je u okvirima zemaljskog. Kako je "subota USPOMENA NA STVARANJE ZEMLJE" a ne uspomena na "stvaranje vasione"(andjeli ne drze subotu i nemaju razloga, jer se njihovo stvaranje ne vezuje za zemlju), tako je i brak zemaljska ustanova i tice se okolnosti i potrebe udruzivanja - "radjajte se i mnozite se i napunite zemlju i vladajte njom"..
 
Natrag
Top