Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dokazi da nam Bog rusi idole.

To su činjenice, tako je bilo Jevrejima kada su počeli obožavati idole i hram , onda im je Bog srušio, već sam dao dokaze iz Biblije samo na drugoj temi, slika sa stihovima.

Ajde lepo svojim primerom dokazi!

Dokazao sam Biblijom.

Evo ti si od Boga, pokazi se Ilijom i oskrnavi nasu ikonu!

Opet se nasmijah, iako je ovo žalosno. Vi skrnavite Boga.

Hoces da se rugas?

Vi se rugate Bogu, zato vam ruši idole.

Ajde dokazi svoje "poslanje" tako cemo znati da si od Boga ako ti nista za to ne bude!

Bog vam je već pokazao, a ja sam to konstatovao.

Dakle dobijate što zaslužujete.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Bog vam je već pokazao, a ja sam to konstatovao.
Ne treba mi tvoja konstatacija, to sto je buknuo pozar slucajno.. Treba mi dokaz, da oskrnavis ikonu namerno, pa ako ti nista ne bude i Bog te ne opomene, potvrdicu da si istinit. Imas sansu da dokazes.

Cega se plasis ako je ikona idol i Bog je mrzi? :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne treba mi tvoja konstatacija, to sto je buknuo pozar slucajno.. Treba mi dokaz, da oskrnavis ikonu namerno, pa ako ti nista ne bude i Bog te ne opomene, potvrdicu da si istinit. Imas sansu da dokazes.

Bog vam je oskrnavio ikone. A ja vam kažem da od sada do Isusovog dolaska biće vam sve uništene.

A pravoslavlje ću da obasjam jevanđeljem.

Pravoslavlje je nastalo u Vizantiji koja je nastavak paganskog Rima.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Vaskrsao je Hrisos, smrću je smrt pobedio!

Jutros pročitah ovu misao mitropolita Antonija Bluma
koja me je "vratila na moje mesto":

"Bog može da spase grešnika kakav ti jesi,
ali ne i svetitelja"za kog se ti pretvaraš da jesi."

brat Toma
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vaskrsao je Hrisos, smrću je smrt pobedio!

Jutros pročitah ovu misao mitropolita Antonija Bluma
koja me je "vratila na moje mesto":

"Bog može da spase grešnika kakav ti jesi,
ali ne i svetitelja"za kog se ti pretvaraš da jesi."

brat Toma

Da li ne moze da spasi i one za koje apostol Petar kaze: " A vi ste izabrani rod, carsko sveštenstvo, sveti narod, stečeni narod, da objavite slavna dela onoga koji vas je iz tame prizvao u svoju čudesnu svetlost" ( 2 Petrova 2. 9 )?

Zato u bibliji postoji jedan princip, a on glasi "GRESNIK NE MORA DA OSTANE GRESNIK AKO TO NE ZELI, VEC MOZE POSTATI PRAVEDNIK ( svet ).

Za takvog pravednika koji se predao Bogu, doziveo obracenje i novorodjenje Duhom Bog je obavio cin spasenja, ali ne i cin posvecenja koje traje kroz ceo zivot.

Takav covek pripada ovoj grupi o kojoj govori apostol Petar kada kaze: " A vi ste izabrani rod, carsko sveštenstvo, sveti narod, stečeni narod, da objavite slavna dela onoga koji vas je iz tame prizvao u svoju čudesnu svetlost" ( 2 Petrova 2. 9 )

Amin!
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Radost donese Vaskrsli Hristos!

Juče je bio jedan ... neobičan dan (kao da postoje obični dani u ovoj avanturi sa Bogom i Crkvom Njegovom!).
Elem, na primer, uveče sam sa prijateljem imao jako dobar razgovor o sv. Apostolu Tomi.
...............................................
Pazite ovako, Hrista ubijaju, Apostoli se kriju jer misle da su oni sledeći, atmosfera medju njima ... strah i depresija!
Apostol Toma ne želi da bude sa njima kad su takvi i odlazi ... negde... Kao da će tamo negde van Crkvene zajednice
naći trajno smirenje duši i telu.
Te on ne beše s ostalim Apostolima kad ih je Gospod Vaskrsli posetio.
..............................................
Ali kod njih se dogadja revolucija, radikalna promena, kad videše Hrista izbušenog klinovima i kopljem a živog, zdravog, veselog!
Kad On sa njima obnovi zajedničarenje i obedova s njima!
.............................................
Atmosfera medju njima se menja i postaje takva da Toma ostaje medju njima ovoga puta. I onda, 8 dana (malo? mnogo?) kasnije....
... on se susreće sa Vaskrslim! I sledi divan dijalog medju njima!
............................................
Elem, atmosfera medju nama vernicima može biti ovakva ili onakva, možda mi u njoj uživamo ili ne
ali pokazatelj da li je ona Bogougodna je - da li ona privlači druge ili ih odbija.
"Po ljubavi će nas poznati"!

brat Toma
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Svi koji pobožno hoće da žive u Hristu Isusu, biće gonjeni
(II Tim, 3, 12; Dela Ap. 14, 22).

"I Gospod Isus ovo je prorekao, i Svojim primerom dokazao. I apostoli su ovo rekli, i svojim primerom dokazali.
I svi bogonosci Oci Crkve, ispovednici i mučenici, ovo su rekli, i svojim primerom dokazali.

Treba li onda još sumnjati, da se kroz tesna vrata ulazi u Carstvo Božje?
Treba li i za čas nedoumevati, da nam kroz mnoge nevolje valja ući u Carstvo Božje?
Ne, tu više nema nikakva osnova niti opravdanja sumnji.
Može li ovca živeti među vukovima i ne biti od njih napadata?
Može li, sveća plamteti usred izukrštanih vetrova a ne biti povijana tamo i amo?
Može li blagorodna voćka rasti ukraj druma a ne biti smetana od mimoprolaznika?

Tako ni Crkva pobožnih duša ne može ne biti gonjena, i to gonjena: od neznabožaca, od idolopoklonika,
od jeretika, od odstupnika, od strasti i poroka, od greha i bezakonja, od sveta i demona.
Isto tako niti jedna pobožna duša može ostati bez gonjenja, bilo spoljašnjeg bilo unutrašnjeg sve dok se ne rastavi od tela i sveta.
Može neko i protiviti se ovome i dokazivati drukčije po svome računu i po svojoj logici.
No tu ne pomaže ni razum ni logika jednoga čoveka: hiljade raspetih govore drugčije,
i hiljade spaljenih viču drukčije, i hiljade isečenih dokazuju drukčije, i hiljade potopljenih svedoče drugčije.

O braćo moja, hrišćanska vera je silna ne samo kad se slaže sa čulnim razumom i čulnom logikom
nego i kad se (i baš naročito kad se) protivi čulnom razumu i čulnoj logici.
Koji hoće pobožno da žive, biće gonjeni. To apostol proriče u početku hrišćanskih vekova,
a dvadeset hrišćanskih vekova odaju mnogoglasni eho, koji potvrđuje istinitost proročanstva.

O vaskrsli Gospode, daj nam svetlosti da budemo pobožni do kraja,
i daj nam snage da izdrži
mo gonjenje do kraja.
Tebi slava i hvala vavek.
Amin."

sv. Vladika Nikolaj
 
Natrag
Top