Pravljenje website

Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Interesuje te kodiranje (web development) ili samo "sablonska" izrada?
 
Učlanjen(a)
26.05.2014
Poruka
13
Ti ,,MNOGO" hoces . Salim see postoji lek , posto ne znas u sta se upustas jedini lek za tebe je CMS . Sta je to , to su vec gotovi (unapred pripremljeni ) templejti . Na njima imas vec ispisane (html , psp , css , javasript .....)pripremljene sajtove , razlicitih izgleda , u zavisnosti od namene sajta . U glavnom svaki je dobar . Ja sam najblizi , WordPres-u . On ima podrsku i za srpski , tako da ne moras da znas jezik . Ima razne forume i podrske gde mozes da naucis sta i kako , ili da postavis konkretno pitanje o problemu . On je reponsiv , odnosno , moze da se gleda i na televizoru , laptopu , ....... pa i na mobilnom telefonu , u zavisnosti od rezolucije ekrana (velicine) menja izgled .
Ima hiljade gotovih besplatnih dodataka , a moyes i ti (ukoliko si konpetentan ynas psp , css , les ....) da pises i pravis dodatke.
 
Učlanjen(a)
26.05.2014
Poruka
13
Ynaci jednostavno odes na : https://sr.wordpress.org/clean-install/ , na srpskom procitas upustvo i uradis instalaciju .
Moras da imas domen i host (kupuje se , a postoje i besplatni). na njih instaliras WordPres i pravis zeljeni sajt ......

POZZ
ps nadam se da sam pomogao , a ako si mislio da ucis da sam pises , moras na neki dobar kurs , posto pisanje i pravljenje sajta zahteva (HTML , CSS , PHP .... OPISNE JEZIKE , Razne aplikacije koje su zahtevne , fotosop , ilustrator, fles ....)
Tek kada sve to prodjes moci ces sam da pises kod , ali ne znam ZASTO-?
 
Natrag
Top