Pravljenje screen savera sa zvukom

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Jednostavno mozete napraviti svoj screen saver od slike po zelji i u njemu ubaciti zvuk(pesmu po zelji).Za sav taj proces potreban vam je jedan mocan alat koji imate na adresi.....

:download:

Kod:
http://www.mediafire.com/?wjjnyiy2jwh

Za zeljeni screen saver vam je potrebno pored ovog alata .slika koju zelite upotrebiti za screen saver (mora biti u jpg,jpeg,jpe ili bmp formatu ...a moze biti i flash u .swf formatu) i zeljena pesma koja ce se cuti u pozadini u mp3 formatu.......
Za moj screen saver ja sam izabrao sliku......


002slo.jpg


Posto sve pripremili i instalirali program..(serijal imate u atachu)....mozemo poceti sa pravljenjem.......
 

Prilozi

  • serijski.txt
    122 bajta · Pregleda: 46
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Inace ovaj alat je jako mocan i sanjim mozete svasta uraditi ali ja sam maksimalno uprostio da bih bilo razumljivo za sve koje ovo interesuje (vazi za XP i Vistu )...Startujte program i prvo sto cete uraditi je da date ime vasem screen saveru koji pravite....broj 1 a zatim kliknite misem na Next...broj 2

003mof.jpg


U novootvorenom prozoru kliknite na dugme Add a zatim u padajucem meniju na Add images ...broj 3 (za jpg,jpeg,bmp...format) ili Add flash za (swf format)...

004xui.jpg


Pronadjite sliku koju odredili za vas screen saver obelezite je i kliknite misem na Open....broj 4

005oz.jpg


Posto ugledate u prozoru sliku vaseg buduceg screen savera.....broj 5,kliknite misem na Next......broj 6

006an.jpg


Klikom na sat mozete stelovati vreme ...broj 7 (to sam preskocio po defaultu stoji 10 sekundi),iscekirajte zatim kako zelite da vam bude vas screen saver......imate 5 opcija ,ja sam izabrao pod 4 da bude u Full scrinu.....broj 8 a zatim kada to obavili kliknite misem na Next.....broj 9

007maw.jpg


Sada cemo ubaciti zeljenu pesmu da nam ide u pozadini screen savera....u novootvorenom prozoru kliknite misem na Add......broj 10

008xx.jpg


U novom prozoru pronadjite pesmu koju zelite da ide u pozadini......obelezite je misem i kliknite na Open......broj 11

009kms.jpg


U novom prozoru posto ugledamo lokaciju nase pesme....jednostavno kliknucemo misem na Next......broj 12

010zp.jpg


Sifriranje cemo takodje preskociti(ubacivanje pasworda) te kliknite misem na Next......broj 13

011dts.jpg


U novootvorenom prozoru preostaje nam samo jos da kliknemo na Finish.....broj 14

012nnv.jpg


Posto u novom prozoru ugledali nas screen saver i u donjem delu ime mp3 pesme koja ce ici u pozadini preostaje jos da usnimimo ,zapamtimo isti.Kliknite u gornjem meniju na strelicu pored plave ikone (save) te u padajucem meniju kliknite takodje misem na Save As...broj 15

013ty.jpg


U novootvorenom prozoru odredite u kom zelite delu racunara usnimiti vas Screen saver i kliknite misem na Save......broj 16

014okd.jpg


Preostaje jos da zatvorite program na X......broj 17

015hv.jpg


Posto napravili nas screen saver sa zvukom idemo dalje na instalaciju istog........
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
INSTALACIJA SCREEN SAVERA......

Posto napravili nas screen saver sada ga treba i instalirati.Kliknite desnim klikom misa na napravljeni screen saver a zatim u padajucem meniju kliknite na Install.....broj 1

016hrf.jpg


Otvorice vam se vas prozor za postavljanje Screen savera koji se nalazi na lokaciji u vasem racunaru Control panel/Dispay/Screen saver....Preosiaje vam samo da usnimite posto ugledali na slici vas screen....Kliknite misem na Apply....broj 2,a zatim i Ok....broj 3....i mala ikona vaseg napravljenog screan savera (S)ce se pojaviti dole pored sata.....broj 4

017sh.jpg


Sada je vas Screen saver uspesno instaliran.....
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Za one koji nezele uopste da im se pali screen saver postoji jedan mali alat koji se nalazi na adresi.......

:download:

Kod:
http://www.top4download.com/caffeine/download-xwaugbif.html


Ovaj mali alat simulira u pozadini pokretanje misa (sto vi nevidite naravno) i nedozvoljava uopste paljenje vaseg screen savera...Potrebno je samo da ga startujete duplim klikom misa i njegova ikona ce sici pored sata i onemoguciti da vam se upali screen saver iako nista neradite na racunaru satima......Takodje mozete napraviti precicu u startnom meniju ka ovom alatu da se aktivira i on sa startnim programima prilikom podizanja sistema i screen saver za vas vise nece postojati.......

020gt.jpg
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
PRAVLJENJE 3D SCREEAN SAVERA..


S obzirom da je ovaj tutorijal pravljen na pitanje cenjenog kolege o istom a znajuci da nismo jos resili problem,idemo korak dalje....
Naime potrebno je postaviti kao screen saver 3D animaciju u .gif formatu koju sam pravio a naprimer izgleda ovako.......

21jvbs7.gif


Znajuci da alat kojim pravimo nas screen saver ne podrzava .gif format mi cemo ga jednostavno pretvoriti u format koji podrzava i to Flash u .swf formatu..Za ovaj postupak nam je potreban mali alat koji imamo na adresi....

:download:

Kod:
http://www.mediafire.com/?gvx7dzmy0qj

Posto imamo .gif animaciju u racunaru startujte ovaj alat i kliknite misem na GIF,JPG,..to SWF......broj 1 a zatim i na prvu gornju ilonu slike sa oznakom + (add)..broj 2

024gn.jpg


Zatim u novootvorenom prozoru pronadjite vasu . gif animaciju obelezite je i kliknite misem na Open.....broj 2

025isz.jpg


Posto uvezli u program vasu gif animaciju odredicete u kom delu racunara zelite smestiti novonastali flash fajl u swf formatu klikom na Select i odredjivanjem gde smestate......broj 3,te na kraju kliknucete jos na dugme Convert......broj 4

026mv.jpg


Po zavrsetku konvertovanja pojavice vam se prozor da ste uspesno obavili a vase je da samo zatvorite prozor tako sto kliknete misem na Close....broj 5......

027nc.jpg


Posto smo sada pretvorili nasu gif animaciju u flash format idemo na pravljenje 3D screen savera od nase animacije.....
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Dalji postupak pravljenja naseg screen savera je potpuno isti stim sto cemo u program uvesti (ubaciti) nas flash fajl u swf formatu tako sto cemo kliknuti na Add a zatim i u padajucem meniju na Add Flash.....broj 1

028xq.jpg


Zatim cemo ubaciti zeljenu muziku i ici istim postupkom kao u gore opisanom pravljenju screen savera do pred kraj,gde cemo jedino videti sa leve strane natpis da je u pitanju Flash format,te cemo i usnimiti ga u racunar istim postupkom i to klikom misa na strelicu pored ikone plave save a zatim u padajucem meniju takodje kliknuti misem na Save as......broj 2

029jww.jpg


Sada smo dobili nas 3D screean saver.Naime sta smo uradili...3D animaciju u gif formatu...broj 1, smo konvertovali u flash fajl swf formata..broj 2, a zatim taj flash fajl uvezli u program za pravljenje screen savera i dobili nakraju nas 3Dscreen saver u .scr formatu...broj 3

030ib.jpg


Sada posto napravili 3D animaciju sa ubacenim zvukom instaliramo je kao u gore navedenom slucaju instalacije...

Nadam se da sam bio jasan u svemu ovome i da ce sve ovo jos nekom biti od koristi........


55602853.gif
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF.....

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!913&authkey=AGO2O16G_mJsMMI" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
04.11.2009
Poruka
52
Boki71 jel moze novi link jer ovaj neradi:

capture.png


Dodato posle 5 Sati 36 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

hvala,sad radi
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Boki71 jel moze novi link jer ovaj neradi:

capture.png


Dodato posle 5 Sati 36 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

hvala,sad radi

Svi linkovi su izmenjani a serijski brojevi su u atachu posto nod brise generator kao moguci virus....
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2011
Poruka
3
Boki jel mozes da mi pomognes da napravim program koji ce automatski da innstalira programe koje sam ja odabrao hvala unapred
 
Natrag
Top