Pravljenje jednostavnih igrica

Član
Učlanjen(a)
20.01.2010
Poruka
25
Do sad sam koristio Game Maker i naucio ceo GML(Game Maker Language).
Napravio sam neku demo 3D igru pomocu tutoriala First Persion Shooter.
Svoju prvu igru koja se igra u 2oje preko neta sam objavio na yoyogames.com.
Pogledajte sajt YoYo Games | Home i potrazite 3D Snake.

Dodato posle 10 minuta:
--------------------------------------------------------------------------
I usput, neko vreme nisam posecivao forum i od tada se izmenio, pa me zanima kako zapoceti novu temu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruka
13
Pa brate ti mislis da je CS radio jedan covek,tu ti treba najmanje 15 ljudi i da radite ko crnci i danju i nocu,nije to tako jednostavno,za sad se drzi game makera ima na youtube-u mnogo tutoriala
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
132
Postoje mnogo programa koji na relativno lak način mogu da prave i 3D igrice (pod uslovom da već znate da radite u nekom 3D programu tipa 3dsmax, Maya, Blender, Softimage, Lightwave...).
Navedeni programi za to su:
Unity
Torque
NeoAxis
UDK
Ima i drugih ali ja lično znam da radim u Unity. On ima automatizovane kontrole za igrača, teren editor, a sve funkcije koje nedostaju se lako ubacuju putem skriptova (gomila njih je dostupna besplatno na forumu, ali ima i onih mnooogo jakih koje moraš da platiš, poput ORK kompletnog RPG editora). Ako znate pomalo da programirate u Javi, C# ili Python-u, možete i sami napraviti skriptove. I ostali navedeni programi imaju slične funkcije i samo je stvar koji ti se od njih lično sviđa. Ako neznate, Java se dosta brzo uči i imate gomilu tutorijala za početak.
Važno je još da se napomene da u zavisnosti od programa, a sigurno znam za Unity, on može automatski da kompajlira igru u formatu za Windows, MacOS, PS3, Xbox360, Android, iOS. Linux nije podržan.
Sa bilo kojim od ovih programa je moguće da jedan čovek napravi igru tipa CS ako ima potrebno znanje (u roku od nekih 6-12 meseci).
 
Član
Učlanjen(a)
20.01.2010
Poruka
25
Kako ste se raspricali dok nisam bio prisutan na forumu...:D
Postao sam PRO u game makeru, napravio neke 2D i sad radim na malo vecoj 3D igrici tipa HOPMON od saito gamesa, a ima i nekih LAN igara tu :D
Trazite na YoYo games sajtu "boris1998" i izbacice vam sve igrive sto sam ja pravio (glupe su i znam, radio sam malo nakon sto sam zapoceo temu, ali cu izbaciti nakoliko strava igara, a mozda me i nagrade i stave mi igru na I-Phone XD).

I JOS NESTO:
Napravim model u programu anim8or i animiram ga da pomera noge...
KAKO SAD JA DA UBACIM ANIMIRAN *.AN8 FAJL U MOJU IGRICU, A DA NIJE NEPOMICAN *.OBJ ILI *.D3D FAJL???

ANIM8OR 095C DOWNLOAD LINK:
http://www.anim8or.com/download/animv095c.zip
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
26
Ako bi mogao da mi pomazes da napravimo jednu "vrh" 3D igru??
Probaj FPS Creator modelujes i ubacis.....Aj videcu da ti pomognem ako mogu
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2012
Poruka
9
Jeste da je malo kasno ali za slucaj da nekom zatreba...
Za 3d igrice imate Unity3d i UDK koji su free game engine-i.
Udk nisam probao(jer mi je komp malo star) ali za unity3d mogu da kazem da je stvarno dobar.
On ima i pro verziju koja omogucava rad sa shaderima,senkama,refrakcijam i jos nekim stvarima kao i pravljenje igrica za Android i iOS(samo na Mac platformi).
Free verzija moze da pravi igrice za: Windows, Mac, Linux, WebPlayer(Unity web player),GoogleChrome(kolko se secam).
Mnogo malo zahteva tako da zadnja verzija moze da radi na 512MB rama i 128MB graficke(Samo da podrzava Pixel Shader 2.0 a 3.4 radi i na 1.4).
I vrlo je lak za koriscenje ali nedostaje tutorijala na srpskom(kolko sam video ima 2-3 na youtube-u i oni nisu nesto posebno).
Za UDK sam nasao dosta tutorijala na srpskom ali on zahteva 2GB rama tako da nisam ni probao da ga instaliram.

i da umalo da zaboravim sa pro verzijom Unity3d'a mozete da pravite igrice i za PS3, xBox360,Wii ...
 
Učlanjen(a)
23.03.2013
Poruka
1
Pravljenje igara je kao politika
Politika ima vise desetaka grana u sebi , tako i pravljenje igara :)


Prvo moras da sagledas kakvo znanje imas jer ne prima svaki engine c++ npr
Kakve igre zelis da pravis (ne ocekuj AAA naslov)

Ako mislis da pravis sam 3D igre onda kreni da ucis modelirat (Cinema , Blender , Maya , 3d Max )
Ako mislis distributirat igru onda izaberi Blender jer je free a ostalo se plaća licence sto moras da imas

Moras da znas programirat , zavisno koji engine tako biras i jezik

UDK - > Unrealscript , c++ (sa licencom)
Unity 3D -> C# , Javascrit
XNA - > C#


Sad pogledaj sta je prakticno za tebe , zivis na Balkanu u prevodu nemas para onda zajebi Unity jer je 1500 free verzija je sranje
ako budes kupio licnecu super za tebe ali moras opet dat 200 $ za iOS licencu :(

UDK je free , ali ako mislis prodavat onda moras dat 99$ i 25% od dobitka sto je jako super

XNA je potpuno free

Sad odlucis za kakve platforme da pravis igre za PC , PS , iOS , Android , Win mobitel , Xbox

UDK ti podrzava skoro sve nisam siguran ali nabrojat cu neke PC PS iPhone Android etc (nisam siguran)
Unity 3D moze za PC iOS Android
XNA Xbox PC windows mobitel


Zvuk
Imas download free zvukove bla bla ne znam n i kako se prave ,ali muziku moras sam da radis
Kreni ucit note i ostale picke materine skini FL Studio i uci :D

Texture su najbitnije , moras da ih sam pravis u ps sto je tesko


Ovo ti sve treba za obicnu 3D igru XD
 
Natrag
Top