Pravljenje .iso fajla i boot falja.

Član
Učlanjen(a)
21.01.2010
Poruka
29
Zna li neko da mi objasni kako se pravi .iso file i kako se reze na cd-u, i kako se pravi bootabil cd, molim vas da mi objasnite i koje programe preporucujete za to.
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
nero ti je sasvim dovoljan...
da bi napravio iso fajl, naprimer za neku igru, pokrenes klasicno rezanje, ubacis sve fajlove koje zelis da narezes, i onda kada dosjes do menuja gde podesavas brzinu rezanja, i gde ti pise naziv dvd rezaca, kliknes i biras drugu opciju, create image.zatim klknes narezi i izaberes lokaciju na disku gde ce ti biti sacuvano...
a za rezanje te slike na pravi disk, koristis opciju burn image...
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
98
MagicISO je najbolji zato što ne oštećuje boot koji obicno nestane prilikom menjanja ISO-a u bilo kom drugom programu. Za rezanje je najbolji Magic ISO Burner iz istog razloga, a za Dobijanje ISO-a od CD/DVD-a Whoop Store.
 
Učlanjen(a)
23.05.2014
Poruka
266
Pozdrav., imam problem ,nemogu da obrisem iso vajl . problem je nastao kad sam mu promenio naziv , tacnije u nazivu stoji rec windows pa verovatno zato neda da se obrise . Hteo bih da oslobodim malo prostora na c particiji , ako zna neko kako da ga obrisem bio bi mu zahvalan
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.134
Pozdrav., imam problem ,nemogu da obrisem iso vajl . problem je nastao kad sam mu promenio naziv , tacnije u nazivu stoji rec windows pa verovatno zato neda da se obrise . Hteo bih da oslobodim malo prostora na c particiji , ako zna neko kako da ga obrisem bio bi mu zahvalan

Unlocker 1.9.2

Kod:
http://filehippo.com/download_unlocker/download/93ffae8a5bad6c1fd1eed8ad1bfaae10/

Instaliraj ovaj program i desni klik na taj fail pa obriši sa Unlockerom...
 
Natrag
Top