Pravljenje emotion ikonice

Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Pravljenje emotion ikonice




U ovom tutorijalu ću Vam pokazati kako da vrlo lako i brzo napraviti emotion ikonicu.

Korak 1
Prvo treba da pripremimo Photoshop za onu našu malu avanturu. To znači sledeće: zarad lakšeg rada, podesićemo Mrežu (eng. Grid) i Lepljenje (eng. Grid). Iz menija izaberite Edit > Preferences > Guides, Grides and Slices. U Grid sekciji podesite:

- Color < Black >
- Style < Lines >
- Gridline every < 1 points >
- Subdivisions < 1 >

Sada napravite novi dokument veličine 25x25 piksela i da pozadina (eng. Background), bude transparentna.

Sada ćemo ovo
Untitled-4%288%29.jpg
pretvoriti u ovo
Untitled-1d.jpg


Korak 2
U ovom koraku ćemo nacrtati telo naše emotion ikonice.

Uvećajte (eng. zoom) vašu sliku tako da Vam se jasno vide pikseli. Kad to uradite, podesite da Vam se vidi Mreža. To možete učiniti tako što izaberete iz menija View > Show > Grid. Nakon toga, izaberite alatku Olovku (eng. Pencil Tool), pazite da veličina olovke bude 1 i da podesite boju za obod tela, ja sam koristio #0057C6.

Sada ide najznačajniji deo. Prilikom crtanja emotion ikonice postoji pravilo koje se zove "5-2-1-2" tj. prvo nacrtate pet piksela u jednu stranu, pa onda dva piksela iznad toga, pa onda jedan piksel, pa dva piksela pod uglom od 90 stepeni i onda sve iz početka. Evo kako treba da izgleda ovaj obod:

Untitled-1%2810%29.jpg


E sada ide tehnika senčenja. Postoji veliki niz tehnika, možte se poslužiti bilo kojim, a za one koji nisu sigurni šta da izaberu, ja sam pripremio jednu jednostavnu ručnu tehniku.

Izaberite iz vaše palete nešto svetliju nijansu plave boje i obojite prvi red piksela unutar tela:

Untitled-14.jpg


Onda opet uzmite nešto svetliju nijansu plave boje u odnosu na prethodnu i još više popunite unutrašnost tela:

Untitled-2%288%29.jpg


I na kraju izaberite još svetliju nijansu i popunite ostatak:

Untitled-3%289%29.jpg


Ne morate biti 100% precizni u odnosu na slike, ikonica je mala da se razlike teško uočavaju.

Korak 3
Sada ćemo da nacrtamo oči i usta. Napravite novi sloj (eng. layer). Imajte praksu da sve delove tela razdvajate po slojevima, jer će Vam tako bili lakše da rukujete tj. da pomerate odabrane delove tela.

Oči i usta su vrlo jednostavni delovi tela koje možete napraviti i zavisi od toga šta Vaša ikonica hoće da radi (da se smeje i raduje ili tuguje). Bilo kako bilo, ja ću nacrtati jednog "veseljka". Prvo oči:

Jednostavno u novom sloju nacrtajte četiri piksela uspravno i onda sa tri piksela razmaka nacrtajte još četiri piksela uspravno. Ovo će Vam dati efekat velikih očiju Vaše ikonice. Možete probati i da stavite po dva piksela uspravno za svako oko da vidite šta ćete dobiti.

das.jpg


Usta su isto jednostavna. Ovo je generalna tehnika usta koja se smeškaju, a sastavljena od tri piksela.

sd.jpg


Korak 4
I za kraj da napravimo ruke. Vrlo je korisno da se i leva i desna ruka odvoje po slojevima. Napravite novi sloj i već dobro poznatom tehnikom crtanja, napravite ruku tako što ćete se koristiti pravilom "2-2-2-2" tj. za svaku stranicu da se stave po dva piksela. Naravno, ove ivice moraju da su iste boje kao obod tela ikonice. Na kraju popunite prazninu sa najsvetlijom nijanosom koju ste koristili pri bojenju tela.

fad.jpg


Onda napravite duplikat ovog sloja i to će vam biti druga ruka.

I evo kraj tutorijala, napravili smo odličnu emotion ikonicu:

Untitled-5%2810%29.jpg
Untitled-6%285%29.jpg


Naravno, na kraju sačuvajte sliku u formatu PNG-24 kako Vam se ne bi videla bela pozadina.



[INFORMACIJA] Izvor:tutorijali.rs[/INFORMACIJA]
 
Natrag
Top