povezivanje na internet

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
imam problem pri konekciji na internet.rodica mi ima neki kablovski internet sa jednoportnim ruterom,pa sam joj ja nabavio wlan ruter ali nemogu da povezem.kopcko sam taj ruter na ovaj wlan ruter ali nece.laptop uspostavi konekciju sa wlan ruterom i mogu uci i u podesavanja rutera ali nece da mi se poveze na internet,kao da nece da uspostavi konekciju izmedju tog prvog obicnog kablovskog rutera i ovog mog wlan rutera.molim vas pomocc
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Jako ćemo teško pomoći ako nema konkretnih podataka bar o tipu i modelu oba uređaja. Za početak napiši bar to. Slutim da imaš ozbiljan problem sa terminologijom. "Jednoportni ruter" je besmislica. Osnovna funkcija rutera je da rutira, praktično deli jednu mrežnu vezu na više njih. Te veze, izvori IT signala mogu biti računari, spoljni HAD u vidu NAS uređaja, štampači .... itd. Ono što ti nazivaš jednoportni ruter verovatno je kablovski modem. Ako si uspeo da bazžično povežeš Wlan ruter i laptop ostaje samo da napamet pokušam da pomognem za vezu kablovskog modema i wrutera. UTP mrežnim kablom poveži izlaz modema i WAN priključak na Wruteru. Kablovski modem je sigurno dodelio IP broj adresu laptopu koji je da tada bio žicom vezan na modem. I on pokušava čvrsto da se drži tog broja. Dakle pojma nema da si na njega povezao wruter. Wruter opet ne prepoznaje takvu adresu. Prvo što treba da uradiš je da tako spojene uređaje resetuješ. Najjadnostavnije je da ih tako spojene ugasiš. Makar i prostim prekidom napajanja iz utičnice ili na samom uređaju. Kablovski modem drži ugašen barem 1 minut da centralni server provajdera skapira da je iz nekih razloga modem van mreže. Posle 1 minuta upali prvo kablovski modem i nakon desetak sekundi i wruter. Uradi to pa napiši rezultate i svakako pošalji tipove i modele wrutera i kablovskog modema. Ako proradi posle ovoga, treba da zaključaš i šifriraš wi fi pristup merži da ti se nepozvani ne kače lako na mrežu, ne kradu net i ne čeprkaju po računarima u mreži.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
hvala ti druze,uspelo je ovo.ja sam kablovski modem iskljucivo iz struje al ne dugo par sekundi,a kad sam ga iskljucio malo duze i jedan i drugi uspelo je.hvala ti
 
Natrag
Top