Povezivanje graficke sa napajanjem

Učlanjen(a)
31.08.2011
Poruka
56
Zdravo,imam pitanje u vezi povezivanja graficke sa napajanjem.Naime na na napajanju nemam onaj 6pin prikljucak koji ide u graficku,pa moram kupiti onaj adapter sto s jedne strane ima 6pin prikljucak a sa druge strane dva molexa.E sad se pitam da li trebam prikljuciti oba molexa na napajanje ili samo jedan.Inace, graficka je Sapphire Radeon HD5750 1GB GDDR5.
Unapred zahvalan ;)
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.132
Zdravo,imam pitanje u vezi povezivanja graficke sa napajanjem.Naime na na napajanju nemam onaj 6pin prikljucak koji ide u graficku,pa moram kupiti onaj adapter sto s jedne strane ima 6pin prikljucak a sa druge strane dva molexa.E sad se pitam da li trebam prikljuciti oba molexa na napajanje ili samo jedan.Inace, graficka je Sapphire Radeon HD5750 1GB GDDR5.
Unapred zahvalan ;)

Samo jedan...
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pa ako imas dva ona skopcaj dva.po meni dva skopcaj i to da nisu na istom izlazu(vodu).imaces sigurno vise struje za graficku.logicki ,ako imas 2 struja ce biti bolja i opterecenje manje.
nekazem da nece radit .al ak imas opet spoji,bolje da ako imas viska molex spoji ga nego da ti visi u vazduhu
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.132
pa ako imas dva ona skopcaj dva.po meni dva skopcaj i to da nisu na istom izlazu(vodu).imaces sigurno vise struje za graficku.logicki ,ako imas 2 struja ce biti bolja i opterecenje manje.
nekazem da nece radit .al ak imas opet spoji,bolje da ako imas viska molex spoji ga nego da ti visi u vazduhu

:assassin::crazy_pit:
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Ako su predviđena dva onda se spajaju oba inače bi mogao imati problema s grafičkom jer bi imala premalo struje a i napajanje će ti biti opterećenije.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
zato i ja kazem. NIKAD NEMOZE IMATI PREVISE STRUJE!!!!
samo moze imati premalo struje i odma je na opterecenju i grafika i napajanje jer kroz jedan vod nemoze proteci dovoljno struje kad je grafika pod punim opterecenjem.ako spojis jedan , jako je moguce da ce se grijati zice i kontakti na molex vodu.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Samo jedan brale. Ja imam Sapphire hd 6770 vapor-x i dovoljan je samo jedan molex. A opet ako ti je napajanje 300W pa sve grane zauzete... ko zna?
 
Natrag
Top