povezivanje desktopa i laptopa

Član
Učlanjen(a)
29.11.2009
Poruka
163
zdravo svima, imam problem sa DVD-citacem na desktop racunaru pa me interesuje dali mogu nekako da povezem laptop sa desktopom tako da na desktopu moze da se vide svi diskovi sa laptopa (hard disk i DVD-citac) pa da sa DVD citaca na laptopu prebacujem podatke na desktop,dali to moze dase radi kablovima npr.HDMI,USB ili to moze da se uradi preko rutera bezicno ili kablom npr.povezem laptop kablom za internet na ruter to isto uradim sa desktopom na isti ruter,dali je u tom slucaju potreban neki poseban program ili drajver???

unapred hvala na odgovorima!!
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Ukoliko koristite modernije OS(win 7 i novije), najlakse je da napravite kucnu mrezu i na oba racuanra ukucate lozinke, i racunar ce koristiti ruter za povezivanje(ne morate kablom, laptopm moze i na wifi). Zatim podelite foldere i/ili diskove koje zelite da delite. Nisam siguran za dvd rom, ali opet nije problem da prekopirate podatke na hdd laptopa pa odatle koristite..
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ne moze se preko HDMI i USB kablova, samo mrezno povezivanje kao sto je kolega iznad naveo mada ne znam za brzinu prenosa podataka kolika ce biti, mislim da nece biti velika pa ce transfer duze trajati
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
107
Najjeftinije i najbrže uzeti novi DVD čitač, nije to više neka cijena, a treba će i za ubuduće. pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
zdravo svima, imam problem sa DVD-citacem na desktop racunaru pa me interesuje dali mogu nekako da povezem laptop sa desktopom tako da na desktopu moze da se vide svi diskovi sa laptopa (hard disk i DVD-citac) pa da sa DVD citaca na laptopu prebacujem podatke na desktop,dali to moze dase radi kablovima npr.HDMI,USB ili to moze da se uradi preko rutera bezicno ili kablom npr.povezem laptop kablom za internet na ruter to isto uradim sa desktopom na isti ruter,dali je u tom slucaju potreban neki poseban program ili drajver???

unapred hvala na odgovorima!!
Mozes ako imas USB Flash da prebacis sa DVD-a na Flash,pa na komp
 
Natrag
Top