Povezati komp i tv

Član
Učlanjen(a)
24.12.2011
Poruka
261
Ljudi zanima me dal je moguce povezati komp sa integrisanom grafickom i lcd tv?Kod tv nije problem imam hdmi izlaz al na kompu nevidim izlaz jel moguce da nepostoji izlaz zato sto je integrisana graficka.Unapred hvala na odgovoru
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Nemoguće, mora da ima neki izlaz bez obzira što je kartica integrisana.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Vidi ovako, uglavnom kada se ima samo integrisana na kompu, u najvecem broju slucaja ima se samo VGA ulaz/izlaz. Malo, samo malo redje je opcija da se pored pomenutog ima i DVI izlaz. Dok za razliku kod nezavisnih graficki, danas uglavnom imas sva tri standarda izlaza.
TV, kod vecine, mada nisam sreo jos koji da nema, postoje kao standard opet i uglavnom sva tri ulaza, VGA, DVI, HDMI.
Dakle, da bi izvrsili povezivanje, treba nam odgovarajuci kabli, tj. kabli koji na krajevima ima odgovarajuce nastavke/delove kompatibilne sa karticom kompa i Tva.
E sad, kada postavis pitanje kao tvoje, zakljuciti je normalno da imas samo VGA izlaz na integrusi !?
Onda-nista, nemas sansi da odradis posao...
Evo jednog zgodnok tuta za slicno tvoje pitanje: (od viska glava ne boli, viska znanja ?)

Kod:
http://no1tutorials.net/kako-spojiti-pc-i-tv-2-dio/
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
125
Pa spoj ga na vga izlaz graficke vga kablom,na tv-u vga.Ili adapterom hdmi-vga.Ja sam spojio samsung 42 i ok je,cak sam ugradio i razvodnik na izlaz graficke koji od 1 pravi 2 izlaza pa mi u isto vreme rade i monitor i tv.TV ukljucujem opciono daljincem kada hocu.Zvuk posebno bananicom 3.5mm,u mom slucaju nisam spojio sa tv-om nego pojacalom technics itd...Adapteri su cudo,izguglaj zavisno od toga koji te prelaz zanima dvi-hdmi,dvi-vga,vga-hdmi...i jos mnogo kombinacija.A postoje i kablovi takve vrste,pa cak i adapteri koji se kace na usb.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2010
Poruka
222
ako je novija maticna trebala bi imati integrisani hdmi izlaz.ako nema onda svakako moras imati dvi ili vga izlaz.
onda ti treba dvi to hdmi ili vga to hdmi kabal da bi skopcao na lcd tv.
 
Natrag
Top