Povecavanje buffera u XBMC

Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
pretrazujem filmove u XBMC 1Channel , opcija Search ...

nalazi sve sto ukucam , ubacim u Favorites i tako 20-ak filmova

nikako da nadjem film SUPER 8
Kod:
http://www.imdb.com/title/tt1650062/?ref_=fn_al_tt_1

jer prilikom pretrage izbaci error script faild ...

takodje prilikom pretrage po slovu , na slovo S izbaci error, ostala slova bez problema otvara ????

screenshot000.jpgscreenshot001.jpgscreenshot002.jpgscreenshot003.jpgscreenshot004.jpg

?????
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
sad probao kod mene i lepo ga pronadje...znaci odabrao sam movies-->search-->Super 8....

2390666216.png


Prvo da pohvalim sjajnu temu i veoma kvalitetno i detaljno urađene tutorijale! Puno mi je pomoglo oko podešavanja XBMC-a.

Pročitao sam sve postove i nigde nisam našao ništa vezano za cache ili buffering. Naime, kad pustim neki film bufferuje mi samo oko 23MB. Da li postoje neka podešavanja da povećam buffer ili cache? Hteo bih da, ako ostavim film na pauzi, on bude učitan do kraja a ne da buffering stane posle nekog vremena.

mislim da film ne mozes ucitati do kraja....mislim da je kod ovih stvari najbitniji server sa kog tada gledas neki film ili serija....ako je u HD onda jos vise zavisi od tih servera....inace najbolje to radi na nekim profi akauntim poput what the furk, realdebrid i slicni....inace mozes da si stavis ovu komandu u svoj XBMC folder koji se nalazi ovde ako imas windows 7....

Kod:
C:\Users\xxxxxxxx\AppData\Roaming\XBMC\userdata

ovo iskopiraj ovo ispod te sacuvaj u advancedsettings.xml datoteku

HTML:
<!-- thomas muller -->
<advancedsettings>
    <network>
        <cachemembuffersize>34603008</cachemembuffersize>
        <curlclienttimeout>45</curlclienttimeout>
    </network>
    <gui>    
        <algorithmdirtyregions>3</algorithmdirtyregions>
        <nofliptimeout>0</nofliptimeout>
    </gui>
    <videoscanner>
        <ignoreerrors>true</ignoreerrors>
    </videoscanner>
</advancedsettings>

kod mene se sa ovim xbmc jos najbolje ponasa kad gledam filmove.....pokusaj pa sam vidi ako ima nekih poboljsanja....ako mislis da nije bolje samo izbrises taj fajl i imas vraceno kao pre toga.....
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
03.01.2012
Poruka
4.258
Prvo da pohvalim sjajnu temu i veoma kvalitetno i detaljno urađene tutorijale! Puno mi je pomoglo oko podešavanja XBMC-a.

Pročitao sam sve postove i nigde nisam našao ništa vezano za cache ili buffering. Naime, kad pustim neki film bufferuje mi samo oko 23MB. Da li postoje neka podešavanja da povećam buffer ili cache? Hteo bih da, ako ostavim film na pauzi, on bude učitan do kraja a ne da buffering stane posle nekog vremena.

Hteo bih takođe da pitam sve one koji poseduju Raspbery Pi, kako se RPi ponaša prilikom reprodukcije filmova preko, recimo, What the furk, 1channel ili ostalih addona u 1080p i 720p? Da li ima štucanja i drop frejmova? Hteo bih da nabavim RPi pa da znam šta da očekujem.

Hvala unapred
Moze se buffer povecati preko advancedsettings.xml fajla koji trebas staviti na ovu lokaciju
Kod:
C:\Users\NightWolf\AppData\Roaming\XBMC\userdata
a evo ti i fajl
:download:

Kod:
https://www.dropbox.com/s/6e47ohrptsnifcw/advancedsettings.xml

U zavisnosti koliki buffer zelis da postavis,menjas ovu liniju u fajlu tj. broj koji je markiran

h9ClLG5.jpg


Npr. ako zelis da postavis na 50 Mb,taj broj sto trebas uneti dobijas ovako 50MB*1024KB*1024B=52428800
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
jednostavno nece i nece ....

znaci isprobao sam desetine filmova sve nalazi pa i na slovo S , ali kad ubacim Super 8 izbaci gresku
cak i kad ubacim samo rec Super opet izbaci gresku, dok recimo film Superman nalazi i sve ostale na S

znaci pretrazio sam bar 20-ak filmova sa ovog spiska (http://www.reelfilm.com/s.htm) i sve nalazi osim Super 8

usput jos jedno pitanje:
gde se moze naci spisak Favorites koji add-ons 1Channel napravi, mislim u kom fajlu ,datoteci,

C:\Users\xxxxxxxx\AppData\Roaming\XBMC\ ?????
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top