Poučne priče s prezentacijama

Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
POU?NE PRI?E u prezentacijama




Potužio se jedan mladić svećeniku da se nikako ne može riješti gadne navike da psuje.
Svećenik ga upita: Da li ti to stvarno želiš?
Da, želim. - ogovori mladić.

Onda, evo ti prijedlog.
Svaki put kad opsuješ iščupaj sebi jednu vlas s glave.

U redu, obeća mladić.

Nakon nekog vremena opet opsuje.
Ali pošto se čvrsto odlučio popraviti posluša svećenika i iščupa jednu vlas.
nakon nekog vremena još jednu.
pa još jednu.

Shvatio je da - ako nastavi tako - može vrlo lako ostati bez svoje lijepe frizure.
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Za koga je nebo





»Jednom sam sanjao da sam umro i da stojim pred vratima neba. Bog me pita: Zašto bih te trebao pustiti unutra? Ovo mjesto je samo za stručnjake. Bio sam iznenađen, i jednostavno izbacio iz sebe: Igram prilično dobro šah. On odgovori: Ne baš tako dobro. Nisi neki stručnjak u tomu. Tad rekoh: Pokušao sam biti dobar otac i suprug. On reče: Žao mi je, ali samo je stručnjacima ulaz dozvoljen. Tada rekoh: Svi kažu da sam dobar učitelj. Njegov je odgovor glasio: Ali ne dovoljno dobar. Nisi nikakav stručnjak. U Očaju počeo sam se povlačiti, kad mi iznenada pade na um prekrasna misao. Potrčah natrag k vratima, pozvonih i rekoh Bogu čim se pojavio: Moraš me pustiti unutra, ja sam stručnjak za nešto. Tako, a u čemu si stručnjak? – upita me sumnjičavo. A ja odgovorih: Ja sam stručnjak za grijehe. Pronašao sam tisuću novih, spretnih načina kako griješiti. Uistinu znam što je grijeh. Ali ja sam zbog toga bijedan stručnjak. Dobri Bože, oprosti mi. On odgovori: Već je bilo vrijeme da shvatiš za koga je ovo mjesto pripravljeno! Dobro došao!»
/Wilfrid Stinissen/
 
Natrag
Top