Potresna ispovest Borisa Bizetića: Činimo sve kako bi moja ćerka živela duže

MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
Potresna ispovest Borisa Bizetića: Činimo sve kako bi moja ćerka živela duže


Pulsonline | 18. 02. 2016 - 14:28h

Boris Bizetić, muzičar i popularno TV lice devedesetih godina, zajedno sa ćerkom Doris kojoj je dijagnostikovana multipla skleroza, vodi bitku protiv njene bolesti. Cela njihova porodica prolazi kroz najteži period u životu, ali su svi uz Doris i njenu želju da se ne preda.


604f81bbbe073afb3f27ab23b6ba3f6f.jpeg

Foto: Dejan Živančević / RAS Srbija Boris Bizetić sa ćerkama

- Posle dve godine istraživanja, doktori su doneli dijagnozu da je to ta bolest. Ona živi s tim, ali i njen muž, njena ćerka, njena sestra, njena majka i ja. Svi mi doživljavamo sve što se događa našoj Doris. Zajedništvo i jedinstvo mnogo pomažu da se prebrode teški psihički trenuci - priča za “Blic puls” Boris Bizetić.

On kaže da je sa Doris obišao mnoge klinike i da je uvek bio kraj nje da joj da snage da ide dalje.

- Proveo sam sate i sate na pregledima. I verovatno sam se u mnogim tim bolnicama pojavio više nego doktori koji tamo rade za platu. Kao čovek koji voli sentimentalne pesme i kao veliki emotivac, sve to što se dešava mojoj Doris, za mene je bilo veoma potresno. Ali, imam ja trening iz ranog detinjstva. Tada sam još morao svašta da istrpim. Taj trening je urodio plodom, pa se nekako nosim s tim - priča Bizetić.

- Potpuno je jasno da svaki roditelj želi najbolje za svoje dete. Isto tako naprosto ne možeš da okreneš glavu kada se dese te stvari i da budeš neko drugi. Moja žena i ja smo svesni situacije u kojoj se Doris nalazi. Mi kao i starija ćerka Anita i zet Džo zajedno pomažemo našoj Doris da svoju energiju usredsredi na to šta želi, ne kako bi zaboravila da je bolesna, već da bi sebi omogućila da živi duže. Energija je velika stvar. Ko je nema i ko potone, taj pre skonča - kaže Bizetić,
 
Natrag
Top