POTReBNA POMOc,JeDVA kUCAM

Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ako je zaj***an virus, zna se desiti da zarazi anti virus pri njegovom instaliranju tako da ti ne znaci mnogo. pokusaj sa nekim od anti virusa al cisto sumnjam da ces uspjeti. ako ne uspijes reinstaliraj komp, ne znam sta drugo da ti prepoucim. mozda da probas sa tune up-om da rijesis neke od problema, pokusaj nista te ne kosta http://serbianforum.org/sistemski-alati/348-tuneup-utilities-4.html
 
Učlanjen(a)
15.04.2010
Poruka
341
mALWAREbYTES I situacija je pod kontrolom meni se desi da prodju neki virusi i i razno smeće koje kaspersky ne vidi ali ga malwarebytes odradi još jedan alat koji sve pronalazi a zove se a-SQUARED...PROBAJ I S NJIME....
 

Prilozi

  • ScreenShot001.jpg
    ScreenShot001.jpg
    93,8 KB · Pregleda: 27
Učlanjen(a)
11.06.2009
Poruka
505
Pogledaj da li se u procesima u task menadžeru pojavljuje lsass.exe, ukoliko postoje dva procesa sa istim imenom onda je virus u pitanju.
Ukoliko je samo lsass.exe ali sa leve strane je user name SYSTEM, onda je ok, ako postoji isti takav u koloni a sa leve strane je user name tvoj, odnosno tvog domena(kako si nazvao pri dizanju sistema) to je virus.
U suštini taj proces ne možeš da ubiješ iz task managera.
Mislim da se virus naziva BRONTOK. I obično je u delu temp. files....
Probaj da očistiš temp. files sa nekim cleanerom(ccleaner, tune up...) ili instaliraj na kratko Kaspersky anti virus i probaj da uradiš Full scan...
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Obicno kad kupujes komp i ostale delove u nekoj ponudjenoj konfiguraciji ako ti je prvi put onda obicno ne znas sta si dobio . Tako sam i ja kada sam kupio prvi komp.
Posle mesec dana zamenio tastaturu od 200 kinti za neku bolju i skuplju, pa mis pazvucnici pa ne secam se ali bilo je jos nesto. Jedino sto mi se posrecilo je bio komp i za ono vreme mrak monitor Samsung sinhmast.997 od 19 inca koji i dan danas radi.

Dodato posle 18 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ako nije tastatura onda ima jos dve stvari . Prva malo verovatna je da ti je ostecen od silnih restarta drajver za tastaturu, a druga vrlo verovatna da u kompu imas uljeza. Lek za to je vrlo prost i delotvoran. Treba ti najsvezija verzija Avasta Pro pa makar i trijal .Treba da ga instaliras, a kad zavrsi posao mozes i na ga skines...kako ti je volja. Naime kada zapocne njegova instalacija pre iste on prvo skenira sve na hd-u i tek kad pocisti zverinjak onda krece u instalaciju.
Naravno pre terminacije svake zverke trazice tvoje odobrenje....
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top