Postanak Zemlje-Kako i Koliko dugo

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Da li je Zemlja nastala slucajno ili je stvorena?
Ako je stvorena Ko je taj ko je stvorio,i koliko dugo vremena je stvarana?

Ovo su samo neka od bezbroj pitanja koja muce i naucnike i vernike i sve ostale.
Mnogi naucnici se sablaznjavaju na samu pomisao da je zemlja nastala za doslovinih 6 dana od po 24 sata.Zbog takvog stava vecine verskih organizacija,mnogi naucnici su odbacili i postojanje samog Stvoritelja.Jehovini svedoci nisu kao ostale verske organizacije.
Duboko proucavajuci Bibliju dosli su do zakljucka da Biblija podrzava vecinu naucnih otkrica i da je u skladu sa njima.razmotrimo neka osnovna pitanja .
Da je zemlja nastala slucajno ?,da li bi bili ispunjeni sledeci dokazi.
1.Polozaj zemlje je IDEALAN za zivot ljudi.Nalazi se na idealnom mestu u
-galaksiji Mlecni put
-Suncevom sistemu
-najbolji satelit Mesec
-savrsen nagib zemljine ose i rotacija.
2.Jedinstvena 2 zastitna omotaca koja su strahovito efikasna
-Zemljino magnetno polje
-atmosfera
3.Prirodni ciklusi
4.Savrsena reciklaza
5.Planeta koja obiluje zivotom.
O svakoj od ovih tacaka moze da se napise 10 knjiga,ali ja cu dati samo par recenica u vezi zemljinog magnetnog polja na koje se cesto i ne obraca dovoljna paznja.
Zemljino jezgro je predstavljeno kao KUGLA od RASTOPLJENOG GVOZDJA.,cije strujanje stvara veliko i SNAZNO magnetno polje koje se proteze Daleko u svemir.Taj omotac nas veoma efikasno stiti od od snaznog kosmickog zracenja,kao i od sunceve aktivnosti,kao npr solarnih vetrova i slicno.
Isuvise je precisznosti u matematickim i fizickim zakonima koji su bitni za ove gore stavke koje sam pomenuo,da bi se govorilo o nekoj Slucajnosti i slucajnom nastanku.

Biblija govori da je Zemlja stvorena.Ona ne kaze koliko je zemlja stara.Geolozi kazu da je zemlja stara oko 4 .milijarde godina,i Biblija tu nista ne protivreci.Materijal od kojeg je zemlja stvarana zaista moze biti star 4 i vise milijardi godina.
Koliko je vremena zemlja stvarana je pravo pitanje.
Sigurno ne 6 doslovnih dana po 24 sata.Zasto?
Iz prostog razloga sto jevrejska rec "DAN" moze da oznacava razlicira razdoblja.
Naprimer i 1.Mojsijevoj 1:5 I svetlost nazva Bog DAN,a tamu nazva noc.i bi vece i bi jutro DAN prvi.
Ovde se za samo jedan period dana ,kaze "dan",to nam je opste poznato.
E sad da li se razlikuje dan covecji od Bozjeg dana?
Naravno da se razlikuje i te kako.
Naprimer u 2.Petrovoj 3:8 pise da dan u Bozjim ocima moze da bude i kao 1000 godina
"Ali ovo jedno da vam ne bude nepoznato, ljubazni, da je jedan dan pred Gospodom kao hiljadu godina, i hiljadu godina kao jedan dan"
Takodje se kaze da jos i danas traje Bozji sedmi dan ili Dan pokoja,Jevrejima 4:1-11
10."Jer koji uđe u pokoj Njegov, i on počiva od dela svojih, kao i Bog od svojih".
Cekam vase komentare
Svima pozdrav i sve najbolje
:yea:
 
Učlanjen(a)
13.12.2010
Poruka
126
Nesto slicno je Mojsije pitao Gospoda na Sinajskoj gori.Gospod mu je rekao da on ne moze u ovom zivotnom obliku da primi toliko znanje vec samo u duhovnom.Evo primjera Nikole Tesle kada mu je Gospod preko Svetog Oca Nikole dao znanje a samo jedan djelic Nikola Tesla vise nije bio kao ostali ljudi.Pred kraj svog zivota nije izlazio iz svoje hotelske sobe a posluga koja mu je donosila hranu cula je glasove kako Nikola razgovara sa nekim.Ma mi ne mozemo da zamislimo kolika je to sila Gospod i kolika je Njegova ljubav prema nama ljudima,jer ko bi trpio ovoliko uvreda koje mu se upucuju svaki dan a on nas opet voli i priziva sebi kao izgubljene ovcice.U jednom trenutku Gospod moze da zaustavi okretanje zemlje oko svoje ose i svi bi izleteli u svemir ko katapult,ali ne On nas opet trpi i voli beskrajno.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Postaviću jedno pitanje na koji mnogi nemaju baš adekvatan odgovor,a neki su čak i zbunjeni.Biblija nam govori da boga možemo da upoznamo po delima stvaranja i zaista priroda je predivna,voće ima lep ukus,pejzaži,sve je stvoreno da nas učini srećnim.Međutim u nekim delima stvaranja kao da je ponestajalo ljubavi.Mene je dugo mučilo ovo pitanje, dok nisam našao odgovor.A pitanje glasi.Zašto je bog stvorijo ovo?
Pogledajte prilog 11405 Pogledajte prilog 11406 Pogledajte prilog 11407


Svet insekata je najsuroviji?Bog je ljubav ali ovo nije.Kako ovo objasniti?Šta mislite ko je sve učestvovao u stvaranju.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Bez namere da me sad ovde opet opauče citatima iz Biblije, za ajkule i krokodile nauka ( o tako omržena reč na ovom podforumu) tvrdi da su najmanje evoluirali. Kao razlog navodi se da su najsavršenija živa bića (živa, a ne inteligentna, jer mi često poistovećujemo život i inteligenciju) na planeti: dostigla su ono što je potrebno i nisu se menjala. U prilog tome govore fosili. U kontekstu cele priče, to znači da su kao vrste nastali najranije i da nisu trpeli promene. Sva ostala živa bića su pretrpela evolutivne promene i još ih trpe, jer nisu savršena.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Biblija govori da je Zemlja stvorena.Ona ne kaze koliko je zemlja stara.Geolozi kazu da je zemlja stara oko 4 .milijarde godina,i Biblija tu nista ne protivreci.Materijal od kojeg je zemlja stvarana zaista moze biti star 4 i vise milijardi godina.
Koliko je vremena zemlja stvarana je pravo pitanje.
Sigurno ne 6 doslovnih dana po 24 sata.Zasto?
Iz prostog razloga sto jevrejska rec "DAN" moze da oznacava razlicira razdoblja.
Naprimer i 1.Mojsijevoj 1:5 I svetlost nazva Bog DAN,a tamu nazva noc.i bi vece i bi jutro DAN prvi.
Ovde se za samo jedan period dana ,kaze "dan",to nam je opste poznato.
E sad da li se razlikuje dan covecji od Bozjeg dana?
Naravno da se razlikuje i te kako.
Naprimer u 2.Petrovoj 3:8 pise da dan u Bozjim ocima moze da bude i kao 1000 godina
"Ali ovo jedno da vam ne bude nepoznato, ljubazni, da je jedan dan pred Gospodom kao hiljadu godina, i hiljadu godina kao jedan dan"
Takodje se kaze da jos i danas traje Bozji sedmi dan ili Dan pokoja,Jevrejima 4:1-11
10."Jer koji uđe u pokoj Njegov, i on počiva od dela svojih, kao i Bog od svojih".
Cekam vase komentare
Svima pozdrav i sve najbolje
:yea:
Ako jedan božiji dan traje 1000 godina a ovo je sedmi božji dan (pretpostavljam od nastanka zemlje ) , to znači da je bog zemlju napravio 6000 godine p.n.e. što je nemoguće.
Nesto slicno je Mojsije pitao Gospoda na Sinajskoj gori.Gospod mu je rekao da on ne moze u ovom zivotnom obliku da primi toliko znanje vec samo u duhovnom.Evo primjera Nikole Tesle kada mu je Gospod preko Svetog Oca Nikole dao znanje a samo jedan djelic Nikola Tesla vise nije bio kao ostali ljudi.Pred kraj svog zivota nije izlazio iz svoje hotelske sobe a posluga koja mu je donosila hranu cula je glasove kako Nikola razgovara sa nekim.Ma mi ne mozemo da zamislimo kolika je to sila Gospod i kolika je Njegova ljubav prema nama ljudima,jer ko bi trpio ovoliko uvreda koje mu se upucuju svaki dan a on nas opet voli i priziva sebi kao izgubljene ovcice.U jednom trenutku Gospod moze da zaustavi okretanje zemlje oko svoje ose i svi bi izleteli u svemir ko katapult,ali ne On nas opet trpi i voli beskrajno.
Veliko je zadovoljsto i radost čitati reinkarnisanog Kotu (trenutno u formi serbijanhunter-a), uvek priredi nekakavu zanimljivost. Ovoga puta saznadosmo da kada bi bog zaustavio zemlju svi bi smo poleteli kao sa riginšpila - inercija u Kotinom tumačenju.
 
Učlanjen(a)
13.12.2010
Poruka
126
RollMilane ja vam stvarno nisam kriv sto ste satanista vi ste to izabrali da budete.Meni je jasno da kao takav kakav jeste morate pokazati svom gospodaru kako napadate Pravoslavce jer ako ih ne budete dovoljno napadali on ce vas da kazni.Jednog dana kada budete krenuli tamo gdje pripadate sve ce vama biti jasno o cemu sam ja pisao samo onda nema pokajanja nece vam pomoci ni jauk ni suze.Svako provociranje sa vase strane ima svoj pocetak i kraj a sada ste negdje oko sredine pa eto samo nastavite.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Otkud sad satanista , prvo sektaš pa sad satanista . I kakav gospodar, ja gospodara nemam.
Gospon Kotoslave vi ste mene pogrešno razumeli , nema razloga za uzbuđenje jer ja vas ne provociram samo sam izrazio svoje zadovoljstvo što ste počeli da pišete tekstove iz svoje glave (kakvi god oni bili) a ne da prilepljujete tuđe tekstove i klipove.
Kao simbol dobre volje eto poklanjam vam jednu kapu - vama veoma dragu , a vi na njoj stavite koji god hoćete znak.
Sajkaca.jpg

Sad da se vratim temi;
Peko71@ ne razumem šta si želeo ovim prilogom da kažeš - da je osim boga još neko stvarao ovu zemlju ?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
13.12.2010
Poruka
126
Sektas ili satanista je jedno te isto jer obadva ova pojma sluze djavolu.Vi kazete da nemate gospodara ali to vi mislite da nemate samo kada bi Gospod vama otvorio oci na 5 sekundi da vidite sta vas okruzuje nisam siguran da biste izdrzali to sto bi ste vidjeli.Evo da bi ste testirali jesam li ja u pravu obavite ovaj test i to primjenjujte mjesec dana ne treba vise bice dovoljno.Pocnite da postite,otidjite na sluzbu u crkvu srijedom,petkom i nedeljom,ispovjedite svoje grijehe.Ovo sve radite samo jedan mjesec to vam nije puno to je ukupno 12 puta da odete u hram Boziji.Posle ovoga demoni ce vas toliko napasti da necete znati sa koje strane vas vise napadaju a oni ce to uraditi jer ste poceli da se priblizavate Bogu i kada opet prestanete da ovo primjenjujete oni vas nece dirati jer opet cinite po njihovoj volji.Ovo moze da primjeni svako na ovom forumu ko ne vjeruje u Gospoda da testira na cijoj je strani.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Kako bismo uopšte mogli govoriti o postanku Zemlje? To je jedno od pitanja oko kojih se ljudi bez potrebe spore, jer možemo samo prihvatiti ponuđene teorije o svemu tome. Dokazati ne možemo ništa, a samim tim ne možemo reći ni za koga da je u pravu. Po ovom pitanju sam jaki agnostik.
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Vaše pretpostavke o stvaranju sveta proizlaze iz toga što verujete kako je nastanak života bio "sudbinski određen" pa je sve ono što je omogućilo da nastane moralo biti "upravljeno" od strane nekoga. No, istina je zapravo suprotna - svi sticaji okolnosti koji su doveli do nastanka života nastali su slučajno i kao takvi iznjedrili život. Zbog toga se život i ne pojavljuje na svim planetima.
 
Natrag
Top