Poslednji film koji ste pogledali

Član
Učlanjen(a)
29.12.2009
Poruka
144
Helloween od Roba Zombija. Prva dva dela, ona koje je režirao Karpenter krajem 70-ih, su odlična, kultna i to su sada već klasici. Onda su počeli nastavci i ko god nije znao šta da radi u životu, snimio je po jedan nastavak. Totalno su obezvredili lik i delo Majkla Majersa, a i poplava filmova baziranih na recepturi Helloweena, a koji su skoro svi redom debilasti (recimo serijal Vrisak), su doprineli da i sam Helloveen postane banalan. Helloween iz 2007. od Roba Zombija je najzad dobar film iz ovog serijala, inteligentan je, mračan, na momente sulud i sumanut i ubrizgao je svežu krv serijalu, kao što je Batman Begins ponovo oživio Batman serijal, s' tim da Helloween ipak nikad nije tako nisko pao kao Batman pre Batman Begins. Ovo je pravi horor i baš mi je drago što se Zombi latio nezahvalnog posla debanalizovanja i redizajna Helloweena. Rob ima već respektabilan status u oblastima koje se bave plašenjem raje, od muzike do snimanja filmova i pravljenja kojekakvih džidžabidža, pa mu je ova tema baš onako lepo sela. Sad sam skinuo Helloween 2, Zombijev nastavak od prošle godine, pa ću baš da vidim u šta se sad uvalio.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Spring, Summer, Autumn, Winter... and Spring
Kod:
http://www.imdb.com/title/tt0374546/

Korejanski film, interesantan svideo mi se...nema mnogo teksta a i može da se nađe engleski titl
 
Natrag
Top