Poskupljenje struje manje od 30 odsto

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Agencija za energetiku je utvrdila da EPS ima pravo da poveća cenu električne energije za 30 odsto, ali EPS neće tražiti da struja u narednoj godini poskupi u tom procentu, izjavio je predsednik UO Elektroprivrede Srbije (EPS) Aca Marković.


Marković je u intervjuu Tanjugu istakao da će EPS u četvrtom kvartalu ove godine predložiti Vladi poskupljenje struje za 2010. godinu, ali nije precizirao koliko poskupljenje će tražiti EPS.
Govoreći o privatizaciji kompanije, on je kazao da je EPS spreman da deo vlasništva kompanije zajedno sa Vladom prenese na strateške partnere, jer bi na taj način to preduzeće postalo efikasnije i brže bi se odlučivalo u kompaniji. Odgovarajući na pitanje da li u EPS-u ima viška zaposlenih, Marković je rekao da će odgovor na to pitanje dati studije i analize koje će morati da se urade, kada se snimi svako radno mesto i kada se urade nove sistematizacije u celom EPS-u. „Studija će biti završena do Nove godine i to je proces s kojim ne treba žuriti i plašiti ljude, jer u EPS-u od ukupnog prihoda samo 25 procenata odlazi na lične dohotke,“ ukazao je Marković i dodao da je EPS zadnjih godina smanjio broj zaposlenih sa oko 64.000 na oko 30.000 ljudi.

Autor: E. B.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.989
Ne, neće za 30, povećaće za 29%, a i ovo ne znamo kako da platimo. Ja sam konačno uspela da isplatim sve dugove, a koliko znam, moji prijatelji uglavnom još uvek duguju i to prilično i ne znaju kako će da plate. Još kad podignu, pa kad krene zima... super!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
28.04.2009
Poruka
18.044
Moj mesečni račun za struju je 1.700 din dakle 30% dodje 510 din, što znači biće
2210. Ma :tease: neka je poskupe i svih 30 ako hoće neću se još i oko nje sekirati.
I ja ovom forumu očekujem povećanje članova od 50% u narednoj godini, tako da će mi
zems sigurno povećati platu barem za 20%, osim ako nije prokleti kapitalista.
 
Član
Učlanjen(a)
18.08.2009
Poruka
30
Moj mesečni račun za struju je 1.700 din dakle 30% dodje 510 din, što znači biće
2210. Ma :tease: neka je poskupe i svih 30 ako hoće neću se još i oko nje sekirati.
I ja ovom forumu očekujem povećanje članova od 50% u narednoj godini, tako da će mi
zems sigurno povećati platu barem za 20%, osim ako nije prokleti kapitalista.
:) ma nek ti je sa srecom;)
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Moj mesečni račun za struju je 1.700 din dakle 30% dodje 510 din, što znači biće
2210. Ma :tease: neka je poskupe i svih 30 ako hoće neću se još i oko nje sekirati.
I ja ovom forumu očekujem povećanje članova od 50% u narednoj godini, tako da će mi
zems sigurno povećati platu barem za 20%, osim ako nije prokleti kapitalista.

Joj dobar si ;)
 
Član
Učlanjen(a)
12.10.2009
Poruka
72
Prihodi u kući su mi oko 50.000 ... Struja mi je oko 5.000 gas oko 15.000 ostali komunalni troškovi još 5.000 kredit 9.000 pojedemo i popijemo 30.000 i jedva još uštedim da kupim 200€ mesečno ... pa gde će im duša sa tim poskupljenjima :(
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.989
Prihodi u kući su mi oko 50.000 ... Struja mi je oko 5.000 gas oko 15.000 ostali komunalni troškovi još 5.000 kredit 9.000 pojedemo i popijemo 30.000 i jedva još uštedim da kupim 200€ mesečno ... pa gde će im duša sa tim poskupljenjima :(


I još se sprema podizanje PDV, reče mi bivši knjigovođa, zamisli šta će tek onda biti. :-(
 
Član
Učlanjen(a)
12.10.2009
Poruka
72
Podizanje PDV-a za 1-2% i neće po meni doneti velika poskupljenje ali se time ne puni budžet sa tim procentom koliko država gubi od izuzetnog broja radnji i firmi koje nisu obveznici pdv-a ... nekad je bilo da se porez na promet plaćao ili paušalno (sam naziv govori da su ga plaćali paušalci) a svi ostali su plaćali porez i uvođenjem pdv-a, cvrc, odjednom su taj broj obveznika plaćanja poreza više nego prepolovili obrazlažući da država gubi na njihovom pdv-u ... nije tačno uopšte, nego da bi državni aparat imao manje posla a i ovako su besposleni i ima ih puno.
 
Natrag
Top