Posao na Infostud-u

Član
Učlanjen(a)
20.11.2009
Poruka
312
smile3

Interesuje me da li neko LIČNO poznaje osobu koja se zaposlila "preko" Infostud-a?


Radila sam malo interno istraživanje među svojim poznanicima i na ovo pitanje još nisam dobila pozitivan odgovor, pa mi je bilo zanimljivo da isto postavim i vama...
Uobičajeni odgovori bili su NE ili zaova moje sestre od tetke ima drugaricu čiji dečko ima druga čiji se brat od strica zaposlio na taj način i sl. ;)

Odgovori bi dakle dali jedan uvid u to da li infostud sluzi svojoj svrsi ili je vise marketing sajt za oglasavanje sa prividnom funkcijom zaposljavanja.
 
Poslednja izmena:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Čini mi se da su svi oni samo prividno sajtovi za zapošljavanje. Lično sam registrovana na tri sajta za traženje posla, Infostud i još dva, i sve što mi svakodnevno prosleđuju su sve same bombastično nazvane gluposti. Između ostalog, razne ML firme na krajnje bezobrazan način, Infostud bazu koriste za pozivanje ljudi na prezentacije. Dva puta su me navukli na to, jer, naravno, u oglasu ne piše o čemu se radi. A meni se od takvih stvari diže kosa na glavi.
Jutros sam bila na još jednoj gluposti sličnog tipa. Pitam se, dokle više i da li stvarno misle da smo svi toliko glupi i toliko očajni da prihvatamo bilo šta? To su sve krajnje nesigurne stvari koje sa konkretnim poslom nemaju veze, na platu ne možete da računate, a o stalnom poslu nema ni govora.
Još uvek sam besna pa sam otišla malo sa teme, ali da se vratim, NE, ne poznajem NIKOGA ko je preko Infostuda i sličnih sajtova uspeo da nađe posao.
 
Član
Učlanjen(a)
17.02.2010
Poruka
51
Na zalost ovaj post sam pogledao po navici prateci doticni sajt ali bez uspeha.
 
Član
Učlanjen(a)
20.11.2009
Poruka
312
Čini mi se da su svi oni samo prividno sajtovi za zapošljavanje. Lično sam registrovana na tri sajta za traženje posla, Infostud i još dva, i sve što mi svakodnevno prosleđuju su sve same bombastično nazvane gluposti. Između ostalog, razne ML firme na krajnje bezobrazan način, Infostud bazu koriste za pozivanje ljudi na prezentacije. Dva puta su me navukli na to, jer, naravno, u oglasu ne piše o čemu se radi. A meni se od takvih stvari diže kosa na glavi.
Jutros sam bila na još jednoj gluposti sličnog tipa. Pitam se, dokle više i da li stvarno misle da smo svi toliko glupi i toliko očajni da prihvatamo bilo šta? To su sve krajnje nesigurne stvari koje sa konkretnim poslom nemaju veze, na platu ne možete da računate, a o stalnom poslu nema ni govora.
Još uvek sam besna pa sam otišla malo sa teme, ali da se vratim, NE, ne poznajem NIKOGA ko je preko Infostuda i sličnih sajtova uspeo da nađe posao.
Razumem tvoj bes... nije ni malo neopravdan. Moji poznanici su, preko infostuda, konkurisali na poslove za koje ispunjavaju sve uslove i imaju odlicne preporuke. Niko im se NIKADA nije obratio. Dakle, ili su gluposti ili lice na realne ponude, ali na njih niko ne odgovara.
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Nema tu ni p od posla, jednostavno se samo vode kao sajt za zapošljavanje, a u stvari je ono što si napisala: paravan za oglašavanje. Stvarno ne znam nikog ko je preko njih ili nekih sličnih sajtova našao posao. Mogu da ti ponude samo gluposti tipa rad u call centru u firmi koja servisira klime, gde radiš na procenat: u prevodu, možeš 300-400 dinara da zaradiš dnevno maksimum, a da li će ti i to platiti nije baš sigurno. To znam iz iskustva jedne drugarice. Znamo da je inače ovde teško naći posao bez debele veze, ali taj i slični sajtovi su čista prevara i tako bi trebalo da se vode, da se ljudima ne daje lažna nada.

Ako ima ikog ko je našao iole pristojan posao na ovaj način nek napiše, da vidimo tog srećnika. :)
 
Član
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
482
Kakav crni INFOSTUD zvao sam gomilu oglasa preko njih i isao na neke razgovore i niko me nikad nije zvao totalna nebuloza !!! :dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
20.11.2009
Poruka
312
Nema tu ni p od posla, jednostavno se samo vode kao sajt za zapošljavanje, a u stvari je ono što si napisala: paravan za oglašavanje. Stvarno ne znam nikog ko je preko njih ili nekih sličnih sajtova našao posao. Mogu da ti ponude samo gluposti tipa rad u call centru u firmi koja servisira klime, gde radiš na procenat: u prevodu, možeš 300-400 dinara da zaradiš dnevno maksimum, a da li će ti i to platiti nije baš sigurno. To znam iz iskustva jedne drugarice. Znamo da je inače ovde teško naći posao bez debele veze, ali taj i slični sajtovi su čista prevara i tako bi trebalo da se vode, da se ljudima ne daje lažna nada.

Ako ima ikog ko je našao iole pristojan posao na ovaj način nek napiše, da vidimo tog srećnika. :)
Aminujem sve sto si rekao... :)
U Srbiji je bas postalo popularno to da radis a da te ne plate, to kazem sto iz licnog, sto iz iskustva ljudi oko mene...
Kompenzacije su takodje popularne, pa kad im zapretis tuzbom ti nude brasno, secer,gradju.... svakakva cuda... samo para nigde ;)
Elem, tog srecnika koji je nasao posao preko Infostuda... bar ovde... nema.. :dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Kod mene je, izgleda, sve naopako.
Našla sam posao preko Infostuda, i to dobar posao, ali na određeno.
Mada, kako stvari sada stoje, to je bila čista sreća.
Takođe sam se zaposlila i preko sajta poslovi.rs ali o tom poslu bolje da ne pričam.
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Mars, pa ti si biznis-fenomen i moj idol od sad. :D Priznaj, da nisi zaposlena u infostud pa ih hvališ po službenoj dužnosti? :mrgreen:
 
Član
Učlanjen(a)
20.11.2009
Poruka
312
Kod mene je, izgleda, sve naopako.
Našla sam posao preko Infostuda, i to dobar posao, ali na određeno.
Mada, kako stvari sada stoje, to je bila čista sreća.
Takođe sam se zaposlila i preko sajta poslovi.rs ali o tom poslu bolje da ne pričam.
Cestitamo... :) :yea:neka ti je sve tako naopako ;)
Vracas nadu ljudima koji traze posao preko ovog sajta :dance2::dance2:

Mars, pa ti si biznis-fenomen i moj idol od sad. :D Priznaj, da nisi zaposlena u infostud pa ih hvališ po službenoj dužnosti? :mrgreen:
Ili izuzetak koji potvrdjuje pravilo :D
 
Natrag
Top