Posao na crno u inostranstvu

Član
Učlanjen(a)
24.11.2009
Poruka
72
iz podgoice sam i zna se da uopste stanje na balkanu nije sjajno.zelim da se okusam vani ,imam druga koji me nagovara da idemo i odlucili smo. tako htio bih prvo da se konsultujem sa nekim da li je moguce doci do posla (imamo i favorite de,ch,dk,no i se:))u tim zemljama,znaje nam jezika nije idealno ali eto mogli bi na engleski da se sporazumijemo.nemamo nikakvu podrsku iznutra vec idemo da se snadjemo:) ,tako moje pitanje bi bilo da li je moguce uopste uspjeti pod takvim okolnostima?
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
slažem se sa ocalinkom, mislim da je odlazak na blef rizik sa nesagledivim posledicama pogotovo ako slabo stojite sa stranim jezikom, a tržišta rada su već zasćena sa fizičkom radnom snagom jer su radna mesta već odavno popunili turci, marokanci, kurdi, bugari, rumunji, poljaci...... ako nemaš nekoga ko će te moći primiti na mesec-dva i da ti pomogne oko pronalaženja posla bit će teško! to je moje mišljenje! ako se pak odlučite srećno!

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
24.11.2009
Poruka
72
jasno je to nama da idemo glavom kroz zid,al eto cisto da ne bude da nismo probali a mogli smo.kakve bi bile eventualne posledice ,tipa zabrana samo za njemacku ili za kompletnu EU?
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Može biti i jedna i druga opcija. Zavisi sve na koga naletiš. Bolje da se ne igrate.
 
Član
Učlanjen(a)
24.11.2009
Poruka
72
pola njemacke radi na crno,dok bi oni dosli do nas mi bi smo se infiltlirali u to njihovo drustvo
 
Član
Učlanjen(a)
13.05.2013
Poruka
2
Ja sam u nemackoj i GB na crno vec godinu dana, niko te ovde nista ne pita dok god ne pravis sranja, a ocalinko mora da je zena neka, ljudi oce da okusaju srecu i zarade kintu a odgovor je "bolje nemoj" ?? Samo gas drugovi. Meni ide prilicno dobro i sa mojom platom bih ja mogao zaposliti neku mladju zensku osobu sa nasih prostora :) u licne potrebe(kuvanje peglanje itd :) Jbga , mozda ocalinka dodje ? hahah poz
 
Član
Učlanjen(a)
24.11.2009
Poruka
72
pa kazu plate su 2000e a cijene kao kod nas.nema posla od ovih kamencina treba ici odavde i to sto prije.njemacka je odabrana ,franfurt ,diseldorf,minhen jos samo to da odaberemo
 
Učlanjen(a)
07.11.2011
Poruka
1
Ja sam u nemackoj i GB na crno vec godinu dana, niko te ovde nista ne pita dok god ne pravis sranja, a ocalinko mora da je zena neka, ljudi oce da okusaju srecu i zarade kintu a odgovor je "bolje nemoj" ?? Samo gas drugovi. Meni ide prilicno dobro i sa mojom platom bih ja mogao zaposliti neku mladju zensku osobu sa nasih prostora :) u licne potrebe(kuvanje peglanje itd :) Jbga , mozda ocalinka dodje ? hahah poz
da li mozes da mi se javis na mail imam par pitanja.Hvala
devilrskosta@gmail.com
 

uzo

Član
Učlanjen(a)
17.08.2013
Poruka
4
malo je 2k eura za inostranstvo....bolje knjigu u ruke ako ste mladi i neki dodatni posao pa kad se zavrsi da se bjezi onda.
Moj predlok pomorski fakultet 3 godine posle toga kao oficiri na brod da se citav zivot sredite. ovako skitacete za male pare i prodje zivot
 
Natrag
Top