POROK PUŠENjA - GREHOVNA NAVIKA

Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Ovdje bi trebali rasčistiti jerdnu stvar. Tema je: Porok pušenja..., a ne štetnost pušenja. Dakle, trebalo bi da se izjašnjavamo da li je pušenje porok, odnosno grijeh, ili samo jedna od mnogobrojnih navika koje čovjek ima?

bila je i tema:

http://serbianforum.org/religija/68226-losa-navika-bolest-zavisnosti-ili-greh.html (7 postova i 142 "pregleda" postavljenih postova)...

šta da se izjašnjavamo na istu temu u dve teme???

Naravno da je pušenje štetno!! To svi znamo i ko puši i ko ne puši i ko je nekada pušio....Nemoj da pričamo glušposti o navikama...Navika mi je da se brijam, opijam, pušim i cepam lozove...Ajde bre...Jedem dišem idem na posao.........

Gasite duplirane teme ili ih spojite kad prođu kroz tzv "proveravač" već postavljenih tema....A on, "proveravač" ih ne uoči jer je nesavršen i delo čoveka a ne Boga , a Urednik ih ne registruje ili svesno pusti jer i on je čovek a ne Bog...

Toliko o ljudskome umu,razumu i savršenstvu...Pojedini su učestvovali u obe teme kao da su dijametralno različiti i potpuno drugačije definisane....

Nemoguće da niko od Urednika nije primetio da se u maksimum dva meseca otvare dve teme na istu temu....
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ovo o čemu ti pišeš može da stoji, ali i ne mora. U suštini, imamo u ovom slučaju dva različita pristupa problemu pušenja - pušenje kao porok ili grijeh i pušenja kao loša i štetna navika. Ovako mogu postojati dvije teme, no problem nastaje kada članovi u temi: pušenje kao porok, počnu pisati o štetnosti pušenja, i obrnuto, u temi: pušenje kao loša navika, pišu o pušenju kao grijehu.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Ovo o čemu ti pišeš može da stoji, ali i ne mora. U suštini, imamo u ovom slučaju dva različita pristupa problemu pušenja - pušenje kao porok ili grijeh i pušenja kao loša i štetna navika. Ovako mogu postojati dvije teme, no problem nastaje kada članovi u temi: pušenje kao porok, počnu pisati o štetnosti pušenja, i obrnuto, u temi: pušenje kao loša navika, pišu o pušenju kao grijehu.

Evo o čemu pišem ova tema se zove: "Porok pušenja - grehovna navika"

a prethodno postavljena se zove: "Loša navika, bolest, zavisnost ili greh"

Ako ćemo da teramo mak na konac ima razlike u nazivu ali suštinski je u pitanju ista tema...
Ko šta piše od učesnika u diskusiji, manje više jednako je i u prvoj i drugoj temi....

A postoji i treća tema “Jevanđelje po Judi” gde se takođe duvan pominje od posta #20 do #31…
U sve tri teme je duvan ili pušenje karakterisan i kao greh i kao bolest i kao loša navika i kao štetan i kao……
O tome pišem…
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2010
Poruka
63
Ovo o čemu ti pišeš može da stoji, ali i ne mora. U suštini, imamo u ovom slučaju dva različita pristupa problemu pušenja - pušenje kao porok ili grijeh i pušenja kao loša i štetna navika. Ovako mogu postojati dvije teme, no problem nastaje kada članovi u temi: pušenje kao porok, počnu pisati o štetnosti pušenja, i obrnuto, u temi: pušenje kao loša navika, pišu o pušenju kao grijehu.
Nisam znala da postoji tema sa istim nazivom.Sustina je ista,mozemo da menjamo red reci u recenici,to nista ne menja.
Lepo je receno "Porok pusenja-grehovna navika".
Pusenjem stetimo i sebi i onima oko nas,sto je lose,jel da,sa tim se slazu i pusaci i nepusaci,iz toga logicki proizilazi da jeste grehovna navika.Sta tu ima vise da se raspravlja,osim da se mlati prazna slama?
Bolje je da pomognemo jedni drugima,ako imamo dobru volju.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nisam znala da postoji tema sa istim nazivom.Sustina je ista,mozemo da menjamo red reci u recenici,to nista ne menja.
Lepo je receno "Porok pusenja-grehovna navika".
Pusenjem stetimo i sebi i onima oko nas,sto je lose,jel da,sa tim se slazu i pusaci i nepusaci,iz toga logicki proizilazi da jeste grehovna navika.Sta tu ima vise da se raspravlja,osim da se mlati prazna slama?
Bolje je da pomognemo jedni drugima,ako imamo dobru volju.
Nikako ne može stajati znak jednakosti između štetnosti i grijeha! Prema tome, ne može se izvoditi zaključak, kao što to ti činiš, da je pušenje grijeh zbog toga što šteti zdravlju. Zdravlju šteti i jaka zima i jaka vrućina, pa ne možemo reći da su zima i vrućina grijehovi. Ili, možda, možemo!:blum3:
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Greh je upotrebljavati nesto sto znamo da steti nasem zdravlju. Znaci, greh je svesno narusavati zdravlje. A prema kome je greh? Pa prema samom sebi :)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Greh je upotrebljavati nesto sto znamo da steti nasem zdravlju. Znaci, greh je svesno narusavati zdravlje. A prema kome je greh? Pa prema samom sebi :)
Čekaj, da prvo definišemo o kakvom grijehu govorimo? Grijehu u opštem značenju toga pojma, ili grijehu o kome govore Kanoni? Ako govorimo o prvom začenju, onda si u pravu. Grijeh je prema samom sebi, činiti nešto što znaš da će ti škoditi zdravlju. Međutim, ako govorimo o kanonskom grijehu, a mislim da je o tome ovdje riječ, onda stvari stoje drugačije. Stoje onako kako sam rekao u prethodnom postu: ne može se staviti znak jednakosti između grijeha i štetnosti.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Nisam ja rekao da nisi upravu :) O kanonima ne pricam pa tako i ostaje samo mogucnost cistog razuma :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2010
Poruka
63
Jurivaka,
ne moze da se stavi znak jednakosti izmedju ljudske volje i elementarne nepogode!
Bog nam je dao telo da nas sluzi dok smo na ovom svetu,a mi ga pusenjem,stetnom navikom,unitavamo.Znaci,greh prema nama samima.
Pri tome,pusenjem ugrozavamo zdravlje drugih ljudi,najcesce onih koji su najvise sa nama,onima koje mi volimo i koji vole nas,deca udisu dim i obolevaju i da li je to greh ili nije?Ja tvrdim da jeste.
Ako je neko pusac,da li ga mozda ponekad grize savest ako pusi u prisustvu,recimo,astmaticara,ili bebe...
Ako je svestan sta radi,ako ima savest,pa savest radi,taj ce kad-tad da ostavi ovu naviku.Grehovnu,naravno.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jurivaka,
ne moze da se stavi znak jednakosti izmedju ljudske volje i elementarne nepogode!
Bog nam je dao telo da nas sluzi dok smo na ovom svetu,a mi ga pusenjem,stetnom navikom,unitavamo.Znaci,greh prema nama samima.
Pri tome,pusenjem ugrozavamo zdravlje drugih ljudi,najcesce onih koji su najvise sa nama,onima koje mi volimo i koji vole nas,deca udisu dim i obolevaju i da li je to greh ili nije?Ja tvrdim da jeste.
Ako je neko pusac,da li ga mozda ponekad grize savest ako pusi u prisustvu,recimo,astmaticara,ili bebe...
Ako je svestan sta radi,ako ima savest,pa savest radi,taj ce kad-tad da ostavi ovu naviku.Grehovnu,naravno.
Slažem se skoro sa svim što si rekla. Još da nisi tu umiješala Boga, potpuno bih se složio. Ali ovako... "Bog nam daje telo da nas služi..." , pa zar Bog ne daje i vremenske nepogode? Mislim na onu vrstu nepogoda koje mogu naškoditi našem tijelu. To mu onda dođe na isto, zar ne?
 
Natrag
Top