Porblem sa D particijom

Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Zdravo svima!Citao sam slicne teme ali nisam nasao resenje za ovaj problem,a to je da sam intalirao windows 7 64 bit kod komsije koji je insistirao da mu formatiram i D lokaciju kada sam poceo da formatiram C posle sam formatirao D i pisalo je Filed i neka greska kao broj na kraju i podigao sam sistem pisalo je da bi usao na D particiju moram da je formatiram sto naravno ja pokusam i dalje nece javlja gresku,cackao sam u Manager Disk nesto i nema vise D particije uopste sta bi moglo da se uradi,inace je konfiguracija jaka AMD X4,4 GB rama,1TB HDD-a ima li neki program ili nesto da povrati tu D particiju ja mislim da na nju ima bad sector-a zbog toga je pravila problem takodje na nju ne verujem da ima sta jer se formatirala uprkos gresci koju prijavljuje.Sorry na dugom tekstu.Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
25.07.2011
Poruka
50
bad sector se ne moze popraviti,,,
ako postoji problem da se ne moze odraditi ni quick format te D particije, pozeljno bi bilo zamjeniti taj hdd jer ce vjerovatno ubrzo mandrknuti kompletan,,,
pokusaj promjeniti sata kabl od hdd
provjeru hdd mozes uraditi sa chkdsk iz cmd, a mozes pokusati sa hdd regenerator malo zamazati oci sebi i komsiji pa skenirati hdd i "popraviti" bad sector....
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruka
105
jesi cacko po disk menadzeru ili si pokusao formatirati ili napraviti novi volumen.Napisi kolika ti je particja primarna ili C.
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
125
Pokusaj ponovo sa sistemskim cd-om,da li prepoznaje d kao raw particiju,ili unlocated space,i odatle probaj da je formiras ako je vidi uopste.Pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Ja sam pokusao da je formatiram i nista pa sam posle nesto u Manager stisnuo i nestala je,ali problem je resen hvala svima.Poneo je komp kod mog rodjaka i on je brisao nekim programom ceo hard disk nekih 8-9 sati.Uradio mu sistem i sada radi super,a ja radio sistem 3 puta i instalirao sve pratece programe i danas radi dobro sutra kompjuter se vise ne pali kao sto se palio,a isti sistem kod mene radi perfektno.
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2013
Poruka
35
http://www.hiren.info/pages/bootcd
Skini, snimi iz imidza na cd, boot-aj sa cd-a i slijedi lokaciju
DOS TOOLS -> Testing Tools -> Test Hard Disk Drive 1.0, kad uradis Advanced Scan imat ces na kraju View Defect List gdje ces moci da popravis sve BS- trajat ce ti BS-ovi sigurno pola godine ako se korektno gasi komp, al kako mogu da zakljucim na tu cfg covjek gasi kompjuter iz trafostanice. pa mu skreni paznju da se tako kompjuter ne gasi, al ako covjek kaze da ne gasi tako, onda je u pitanju strujni udar te elektronika na disku nije prezivila taj struji udar, ovaj sken bi ti trebao uraditi sve bes naknadnog dizanja sistema (znaci neces trebati ponovno dizati system) samo ces kasnije morati kreirati particiju i to je to)
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Ok hvala na savetu mada sad mu radi dobro komp. sta ce biti kasnije ne znam.
 
Natrag
Top