poplave u srbiji Božji gnev

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikeja,Jom Kipur kao praznik očišćenja NIKAD...pazi NIKAD a ni tad ne može pasti krajem oktobra.

Iz Wikipedije:

Јом кипур (јев. יום כיפור, Дан очишћења, Дан помирења) је један од најважнијих јеврејских празника. Празнује се 10. дана 7. месеца (Тишри, углавном у октобру), а потиче вероватно из периамода пре вавилонског ропства. О празнику се говори у Петокњижју, и то књигама Левитској 16; 23, 27-32 и Бројеви 29, 7-11. Првосвештеник је на овај дан улазио у Светињу над светињама, кадио и кропио крвљу Ковчег завета. Обзиром на ситуацију у којој Јевреји живе већ 2000 година, обдржавање свих правила за везаних овај празник није могуће (жртве итд.). Данашњи начин празновања регулисан је расправом Јома из Мишне. Дан се данас обележава најстрожим постом и обавезним учешћем у синагогалном богослужењу.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Danasnji Jevreji - kao i oni iz 1844 godine, ne podrzavaju biblijsko racunanje vremena, vec svoje licno tradicionalno.
1844 godine je postojala jedna Jevrejska zajednica koja je podrzavala biblijsko racunanje vremena, a poynatija je pod imenom Kariti.
Po biblijskom racunanju vremena - Jom Kipur se praznuje 22 oktobra.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
braćo i sestre
dragi prijatelji, kolege foruma
ove nesreće koje se događaju pred našim očima nemaju ama baš nikakve veze sa Božjim gnjevom
Bog nas čuva i spašava a ovo što se sada događa je djelo antikrista

"kralj okrutan, vješt u zatiranju ljudi i naroda" uništava sve što može
jer
Riječ Evanđelja se propovijeda svuda po Svijetu
ljudi se upozoravaju da je zadnji čas i da je zadnje vrijeme da se pomire s Bogom
daje se svima do znanja o potrebi prihvačanja Božjeg Zakona 10.zapovijedi,
kao največe obrane i štit od sotone, uz Sveto Pismo - Bibliju
odbacivanjem ponuđene istine, ljudi sami sebe guraju u ruke antikrista,
dovode se u situaciju - položaj da im više ni sam Bog nemože pomoći

sotona navaljuje svom žestinom na planetu Zemlju na sve ljude, gradove i sela
iz dana u dan njegovi siloviti udari biče sve žešči
ljudi če ginuti na sve strane, biče nezamislivi prozori za ljudske oči
milioni če umirati na sve strane
mira biti neče

zaštiti Svemogučega mogu se nadati samo oni koji poštuju Božji Zakon i traže od Boga zaštitu
zato danas kada čujete glas istine, nebudite tvrda srca
pokajte se i odbacite svako bezakonje

želim vam svima napomenuti da sotona ima takvu moč i zlobu da bi mogao jedan grad
kao new york sa svih 25 000 000 stanovnika zbrisati sa lica Zemlje u jednom danu

Božji gnjev, Njegovi sudovi če se izljevati tek nakon završetka vremena milosti za cijeli ljudski rod
i tada če Božje kazne prevenstveno pogađati adventističku crkvu i rimokatoličku največom snagom i žestinom
do tada dragi moji ima još vremena
još ni ekumena nije stupila na snagu
još ni nedjelja nije silom proglašena za sve ljude
još se ni sotona nije ukazao kao imitacija Isusa
još ni Božji Kovčeg nije pronađen
dakle još uvijek vas Bog poziva po Sinu svom Isusu Kristu da se spasite dok još traje to svečano vrijeme

u ljubavi Gospodina Isusa Krista mi smo pomireni s Bogom
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
:info::info::info:

Alo bre ljudi, dali ste vi normalni?? Samo mi to recite?? Da li ste normalni??

Kakva glupost od teme!!

Umesto da pomognete ljudima, vi ovde mlatite praznu slamu!

Cetri noci nisam oka sklopio, bio sam na svim kriticnim mestima, ovo sto televizije pisu nije ni 10 posto od prave istine i katastrofe!
Svako ko na bilo koji nacin moze da pomogne, a svako nekako moze, evo meni neka se javi i uputicu ga na pravo mesto. Sve, ali sve je potrebno. Od ljudi na lancima do vode, cebadi....Ajmo, svako da pomogne, ovo je nezapamceno i samo ko je za racunarom celo vreme ne zna istinu pravu i koliko je tesko. Ko god ima zelju da pomogne, ima prijatelja koji bi pomogao na bilo koji nacin neka mi se javi na skype: goran.milenkovic95

Ukljucen mi je na telefonu uvek i off sam samo kada smo u delu gde je iskljucena mreza.

Hvala svima unapred na bilo kakvoj pomoci.
:info::info::info:













Dragi i poštovani Formuraši

Gospodin urednik Che_Guevara007 je u pravu .

Ja sam iz Republike Hvatske gde nasje pogodila poplava , ali puno manje nego bratsku Srbiju i Bosnu .

Jabi drage volje pomogla samo neznam kako .
Kako pomoć ?
Sama sam školarka ali dalabi svoji stotinjak kuna samo kome i kako poslat
Hvala

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
braćo i sestre
dragi prijatelji, kolege foruma
ove nesreće koje se događaju pred našim očima nemaju ama baš nikakve veze sa Božjim gnjevom
Bog nas čuva i spašava a ovo što se sada događa je djelo antikrista

"kralj okrutan, vješt u zatiranju ljudi i naroda" uništava sve što može
jer
Riječ Evanđelja se propovijeda svuda po Svijetu
ljudi se upozoravaju da je zadnji čas i da je zadnje vrijeme da se pomire s Bogom
daje se svima do znanja o potrebi prihvačanja Božjeg Zakona 10.zapovijedi,
kao največe obrane i štit od sotone, uz Sveto Pismo - Bibliju
odbacivanjem ponuđene istine, ljudi sami sebe guraju u ruke antikrista,
dovode se u situaciju - položaj da im više ni sam Bog nemože pomoći

sotona navaljuje svom žestinom na planetu Zemlju na sve ljude, gradove i sela
iz dana u dan njegovi siloviti udari biče sve žešči
ljudi če ginuti na sve strane, biče nezamislivi prozori za ljudske oči
milioni če umirati na sve strane
mira biti neče

zaštiti Svemogučega mogu se nadati samo oni koji poštuju Božji Zakon i traže od Boga zaštitu
zato danas kada čujete glas istine, nebudite tvrda srca
pokajte se i odbacite svako bezakonje

želim vam svima napomenuti da sotona ima takvu moč i zlobu da bi mogao jedan grad
kao new york sa svih 25 000 000 stanovnika zbrisati sa lica Zemlje u jednom danu

Božji gnjev, Njegovi sudovi če se izljevati tek nakon završetka vremena milosti za cijeli ljudski rod
i tada če Božje kazne prevenstveno pogađati adventističku crkvu i rimokatoličku največom snagom i žestinom
do tada dragi moji ima još vremena
još ni ekumena nije stupila na snagu
još ni nedjelja nije silom proglašena za sve ljude
još se ni sotona nije ukazao kao imitacija Isusa
još ni Božji Kovčeg nije pronađen
dakle još uvijek vas Bog poziva po Sinu svom Isusu Kristu da se spasite dok još traje to svečano vrijeme

u ljubavi Gospodina Isusa Krista mi smo pomireni s Bogom
još jedan agnostik pola vernik pola ateista nevrnik! Bog nema ništa sa nama,Bog ne radi,Bog ćuti i na kraju lako bi eko mogao reći da još i ne postoji. Bog je dakle sve prepustio slučaju. vrabac možda padne mrtav pa šta sa time im a Bog,gde to doista piše? a tek ovakava katastrofa i Bog nema ništa sa TIME.ČUTI,NE OBJAVLJUJE narodu da se kaje,zašto je "pao vrabac" u vodu itd!! neverovatno. šta sve može religija i čovek bez svetoga Duha da izjavi....
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
:info::info::info:

Alo bre ljudi, dali ste vi normalni?? Samo mi to recite?? Da li ste normalni??

Kakva glupost od teme!!

Umesto da pomognete ljudima, vi ovde mlatite praznu slamu!

Cetri noci nisam oka sklopio, bio sam na svim kriticnim mestima, ovo sto televizije pisu nije ni 10 posto od prave istine i katastrofe!
Svako ko na bilo koji nacin moze da pomogne, a svako nekako moze, evo meni neka se javi i uputicu ga na pravo mesto. Sve, ali sve je potrebno. Od ljudi na lancima do vode, cebadi....Ajmo, svako da pomogne, ovo je nezapamceno i samo ko je za racunarom celo vreme ne zna istinu pravu i koliko je tesko. Ko god ima zelju da pomogne, ima prijatelja koji bi pomogao na bilo koji nacin neka mi se javi na skype: goran.milenkovic95

Ukljucen mi je na telefonu uvek i off sam samo kada smo u delu gde je iskljucena mreza.

Hvala svima unapred na bilo kakvoj pomoci.
:info::info::info:


Uredniče pozdrav.
Tvoja zabrinutost je i naša ne brini, svako NORMALČNO STVORENJE saoseća i svako će materijalno naspram svojih mogućnosti učestvovati u pomoći.Bilo je i gorih situacija i sve su ruke izgradile ne brini prijatelju a povod zašto ovo pišem je sledeći:
Mi ovde koje pitaš da li smo normalni obavljamo posao koji je DALEKO veći od svih milijardi dolara koje pojstoje jer svakom od tih ljudi možemo nove kuće sa svim novim stvarima dati a oni završe u paklu KAKVA JE KORIST?

Mi ćemo ili jesmo pomogli u materijalnom ali NEUPOREDIVO je veća pomoć u spasenju duše.
Bog kaže preko proroka da će sve ovo na zemlji nestati SVE ĆE NESTATI i ...šta ćemo onda ridati?
NE! Bog je ugotovio za OBRAĆENE nešto što oko nije videlo niti uho čulo ka tome trebamo težiti i upućivati ljude a tamo se stiže kroz VERU i LJUBAV.
Mi kao ljudi imamo ljubav i za neverujuće i naravno da ćemo pomoći ili jesmo to niko ne spori.

Neka bi svako okrenuo svoj život u pravcu Božje reči i verovao ili ne Bog je obećao da tad nikakvo zlo nebi snašlo takav narod i to vidimo iz istorije Jevrejskog naroda kad god su se odmetali od Boga snalazilo ih je zlo a kad su se obratili Bog ih je čuvao od svakog neprijatelja i izobilovali su u svemu.

Želim ti svako dobro i da se narod obrati svim srcem ka Bogu i nebi više bilo potrebe za strahom niti za panikom.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Iz Wikipedije:

Јом кипур (јев. יום כיפור, Дан очишћења, Дан помирења) је један од најважнијих јеврејских празника. Празнује се 10. дана 7. месеца (Тишри, углавном у октобру), а потиче вероватно из периамода пре вавилонског ропства. О празнику се говори у Петокњижју, и то књигама Левитској 16; 23, 27-32 и Бројеви 29, 7-11. Првосвештеник је на овај дан улазио у Светињу над светињама, кадио и кропио крвљу Ковчег завета. Обзиром на ситуацију у којој Јевреји живе већ 2000 година, обдржавање свих правила за везаних овај празник није могуће (жртве итд.). Данашњи начин празновања регулисан је расправом Јома из Мишне. Дан се данас обележава најстрожим постом и обавезним учешћем у синагогалном богослужењу.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Danasnji Jevreji - kao i oni iz 1844 godine, ne podrzavaju biblijsko racunanje vremena, vec svoje licno tradicionalno.
1844 godine je postojala jedna Jevrejska zajednica koja je podrzavala biblijsko racunanje vremena, a poynatija je pod imenom Kariti.
Po biblijskom racunanju vremena - Jom Kipur se praznuje 22 oktobra.

Da nebi kvarili temu reću ću ti samo ono što već napisah da VEZE SA VEZOM nema.Vikipedija NEZNA oni uzimaju neke podatke i to je površno ja ti ne govorim o vikici već o RABINATU i kaledarima Jerusalimskom i u rasejanju Karaitskom gde su demantovali Jelenu i nagađanja.U septembru je Jom Kipur i može ući u neki slučajevima u oktobar jer Jevrejski meseci nisu kao rimski i mogu doseći u mesec zvani oktobar ali ne krajem oktobra NIKAKO.
Rabinat je dao kalendar gde se jasno vidi i 1843 i 1844 kojih dana je padao Jom Kipur.
Bar meni ne trebaš o tome govoriti a pogotovo ne tvrditi ono što ne poznaješ.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Spedy 12

,,još ni ekumena nije stupila na snagu,,

Jeste odavno.I tvoja crkva ju je potpisala ali neznaš.(ASD)

,,još ni nedjelja nije silom proglašena za sve ljude,,

Nju niko ne propisuje već će je nametati Izraelu čovek bezakonja kad sedne u hram.Ceo ostali svet je ima samo je pitanje koliko je poštuje.

,,još se ni sotona nije ukazao kao imitacija Isusa,,


Piše da će se bazakonik javiti u parusiji te da će mu satana dati svoj presto i oblast.Niti Pavle ni Danilo ne govore da će se satana javiti njega će videti kasnije.

,,još ni Božji Kovčeg nije pronađen,,

Jeste, pronađen već 20 god.hram je spreman posuđe spremno, odeća spremna, sveštenstvo spremno,harfe sa 10 žica spremne i ostali instrumenti. Torovi goveda spremni.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Taramana, zadrzavam ono sto sam napisao - Jevreji drze pogresan datum slavljenja Jom Kipura, ne po Bozjem racunanju, vec po svom licnom.
Bozji kalendar nema veze sa ljudskim, to je bio slucaj i 1844 godine, kao i danas.

Sto se tice samih ovih poplava u Srbiji, lepo je pomoci onima koji su unesreceni, i sam sam juce odneo odredjene stvari u prihvatiliste.
Ipak, cinjenica je da su ova, kao i sve druge katastrofe - posledica izlivanja Bozjih sudova, i poslednji predznaci kraja i Hristovog drugog dolaska.

Ponavljam, lepo je pomoci, ali ipak kako kaze i poznati Francuski pisac, filozof i prosvetitelj Denis Diderot "sustina nije u novim merama - vec u novim mislima"
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Taramana, zadrzavam ono sto sam napisao - Jevreji drze pogresan datum slavljenja Jom Kipura, ne po Bozjem racunanju, vec po svom licnom.
Bozji kalendar nema veze sa ljudskim, to je bio slucaj i 1844 godine, kao i danas.

Vidiš Bog im dao pogrešan način računanja pa ih pagani moraju ispravljati.
Sreća te Bog dade Jelenu da ispravi istoriju.
Meni nešto sumnijiva ta subota mora da su i nju zamenili...šta ti kažeš?
Znači Jevreji su krivi jer im se datum nikad nije uklapa po Jeleninom ...uložiću žalbu bratu Aronu Albahariju da to pitanje pokrene u rabinatu kako treba da promene Božji način računanja vremena i opravdaju Jeleninu umotvorinu.
Zato je i Biblija sumnjiva nije verovati tim Jevrejima.Eto rešismo problem su Jevreji koji po Božjem računaju vreme.

Vidiš problem su Jevreji oni čuvaju datume i kalendare imaju unazad i unapred i mogu ti pokazati za svaku godinu kad je koji praznik bio i hteli su pomoći nesretnoj gospi ali ona ne priznaje ničije do svoju računicu i ti više njoj veruješ i isti izgovor koristiš dok su ti kalendari koji postoje od Hrista i mnogo pre toga pogrešni.

Kako misliš onda da će praznik Senica praznovati kad im nevalja kalendar a nema Jelene da ih prepravi?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Greska je sto u sve uplices Vajtovu.
Ona nema veze sa onim sto pises, niti sa bilo kakvom licnom doktrinom koju je navodno stvorila.

Sve sto ja ovde iznosim, i sto je ona iznosila,ima temelj u pismu.

pozdrav
 
Natrag
Top