Pomoc za PHP moli vas :-)

Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
7
Molim vas ako neko radi u php-u da mi uradi ovaj zadatak to mi je za ispit, ja nisam dobro naucio php pa neznam da ga uradim , a moram u ovom roku da ga polozim , ako neko ima slobodnog vremena i dobre volje pomozite mi molim vas :(

Zadatak:

Za projekat morate uraditi bilo koju aplikaciju koja zadovoljava sledeće uslove:
  1. opis aplikacije:- čemu služi aplikacija, koja je njena logička struktura, ko su korisnici, i koje poslove taksativno mogu da obave pomoću ove aplikacije
  2. ER model baze podataka ili minimum opis tabela baze podataka, i kada se u kojoj aplikaciji i zašto koristi koja tabela
  3. kod, pisan u php-u sa mysql upitima, detaljno komentarisan, najmanje po jedna insert, update, delete i select naredba u kodu. Najmanje jedan select sa joinom nad najmanje dve tabele
  4. korisničko uputstvo sa slikama ekrana i detaljnim uputama kako se aplikacija koristi i koji su preduslovi za korištenje, eventualna ograničenja
  5. dnevnik rada-koji su problemi sa kojima ste se sretali pri izradi, i kako ste ih rešili
  6. zaključak -da li aplikacija radi to što treba da radi, i da li radi kako treba da radi. Šta bi se mogolo promeniti, poboljšati, dodati,...
  7. korištena literatura
 
Član
Učlanjen(a)
26.12.2009
Poruka
10
Ovako ... Ovo nije tesko, samo zahteva planiranje. Ovo ne moze na brzaka da se uradi, u 3 linije koda.
Recimo mozes napraviti aplikaciju za dodavanje komentara ( insert ) i admin deo za azuriranje istih ( delete, update ), i naravno prikaz komentara na stranici ( select ). Ako imas u vidu da jedan post, strana ima vise komentara inda koristis i JOIN, LEFT JOIN tacnije...
Naravno moras malo sa css da ga doteras da bude lepo za oko onako fensi, a aplikaciju da prosiris po zahrevu zadatka. Recimo da pokupis ip dresu ko ostavlja komentar, ili recimo da komentar ide prvo kod admina na odobrenje... Ili da ubacis zvezdice **** na listu zabranjenjih reci... Itd , itd... Tvojeje volja koliko ces komplikovanu aplikaciju napraviti. Nema granica. Naravno mozes da uzmes nesto drugo, lakse ili komplikovano. Recimo mini forum. Ali sve to zahteva vreme recimo , zavisno od iskustva od 10 do mesec dana pa i vise... Zavisi sta pravis.
Sto se tice stavki da stavljas slike, i detalje o aplikaciji i slicno, sticem utisak da tvoj prof nezna php programiranje pa zeli sve na gotovo , da mozda i nesto se njemu pojasni ili iskoristi za predavanje... Imao sam takva iskustva, pa mislim da je ovo isti slucaj.
Sta ce mu komentar. Ako je strucnjak sam treba da provali kako radi aplikacija.. Pa ne pravis pobogu novi WordPress :)))))
 
Natrag
Top