Pomoć za izradu stranice

Član
Učlanjen(a)
02.02.2012
Poruka
559
Pozdrav svima,žao mi je što moram da otvram novu temu,ali potrebna mi je pomoć.Naime idem u školu za web i graficki dizajn,2 razred.Tako da smo počeli nešto malo učiti.Oduvijek sam imao privlačnost ka web dizajnu a još više ka grafičkom dizajnu(izrada loga,kartice,plakata i sl)
Želio bih da izradim jednu stranicu na ovaj fazon
Kod:
http://humor.ba/
Znam možda neke osnovne stvari kao ono html,embed,iframe itd
Mogu reći da neznam baš te jezike, PHP,HTML,JavaScript itd
Ali imam želju da postignem nešto u životu,i da zaradim novca sa onim što me zanima.Ova stranica mi treba kao pomoć ka daljem radu.
Radio sam par puta logo dizajn za neke radnje(kao npr,prodaja mobitela),takodje sam radio na praksi logo za štampariju jednu.
Evo primjer moje izrade loga za radnju sa prodajom mobitela.
Kod:
http://zaslike.com/files/8wyi5zb4zm7vtvnpr71.jpg
To koriste trenutno na PIK.ba profilu.Al nebitno to.
Da se vratim na temu.
Zanima me ima li ko kakve savjete,tutoriale i sl. da uradim stranicu sličnu onoj što sam prethodno postavio link.Zanima me također kao na toj stranici ono kada neko nešto komentariše i sl. da mu to izbaci na FB kao post,zatim da može da lajka preko FB profila,uglvnom većina stvari slična toj stranici.Naravno izgled netreba bit isti,nego samo te skripte me zanimaju.
Ili ako imate linkove nekih templata da mi pošaljete da skinem i date neke upute da odradim to_Odužit ću vam se nečim,mogli bi se čut preko skype-a ako neko želi da mi pomogne.
Nadam se da ste me shvatili o čemu je riječ.Tko želi da mi pomogne nek me doda na skype,da razgovaramo ko ljudi.
Hvala unaprijed svima! I sretna vam Nova Godina. :D

Skype:
Kod:
azur.taba
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
za ovako nesto ti je potrebna i baza podataka, dakle pozeljno je poznavati Sql. Inace, ovakve sajtove ne radi jedna osoba, vec vise njih, zahtjeva jako puno vremena
 
Član
Učlanjen(a)
02.02.2012
Poruka
559
imas li kakve tutoriale da mogu da pocnem sa radom,ili mogu li kako skinuti njihovu skriptu pa prepravljat??
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2012
Poruka
63
Tesko da ces naci ovakvu skriptu gotovu. Ja mislim, stavise, siguran sam da je ovu skriptu "manuelno" pravilo nekoliko dobrih programera, i verovatno je nisu stavili kao besplatan download ili tako nesto. Moj ti je savet da ne ocekujes da ces naci skriptu kao ovu za dzabe, pa cak i da platis,tesko ces je naci. Pozz
 
Član
Učlanjen(a)
23.04.2010
Poruka
38
Za ovako nešto treba da znaš najmanje HTML, CSS, a više nego poželjno je SQL i PHP.
E sad, može i bez SQL i PHP ako nećeš često dodavati novi sadržaj, ako ne želiš da imaš opciju za ocenjivanje, ako ne želiš da imaš registrovane članove i ostele naprednije funkcije koje gore pomenuti sajt ima, ali dodavati "peške" klipove, linkove, stranice i slično je gotovo ravno samoubistvu.

Što se tiče opcija za Facebook-a, to su Facebook dodaci koje je omogućio sam Facebook tako da ih samo treba pravilno postaviti i podesiti.

Sve u svemu ako želiš stranicu ili dve sa nekoliko klipova i Facebook opcijama, to može i "peške" da se odradi pomoću HTML-a i CSS-a, ali za sve ostalo potrebno je mnogo veće poznavanje SQL-a i PHP-a. Ako želiš neke lepe efekte, poput iskakajućih prozorčića, informacija i tome slično, na sve pomenuto, treba dodati i poznavanje JavaSkript-a.

Besplatne skripte je verovatno moguće naći, treba samo da odvojiš malo vremena i pitaš svog najpametnijeg druga Google-a, ali sve što ćeš naći, ili barem 99% toga je rađeno sa PHP-om i SQL-om tako da mrka kapa od toga, ako ne znaš SQL i PHP. ;)
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Mislim da ti ovo može pomoći samo što moraš kupiti:
Kod:
http://www.websitex5.com/en/compact-9.html
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top