pomoc za akvarijum

Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
859
KONACNO ubjedio sam roditelje da mi kupe akvarijum :) ali moj otac je kukavica pa je rekao da ce da ponese staklo da mu ga stakloresci izrezu i zalepe ;) e sad meni kazu ljudi koji rade u pet shopu da treba samo termostat da grije vodu pumpa i to je to i ako hocu osvetljenje (a hocu) i to je to;).
e sad jeli to istina akvarijum ce biti srednje velicine i to je to jeli tako?
e sad oni dibidus pojma nemaju kazu samo ove velike nemogu da idu sa ovim malim i to je to.
poz do sledecih vesti.
molim vas odgovorite mi na pitanje:dntknw:.

Dodato posle 1 40 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

pomoc pomoc
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
64
Dali mozes da budes malo precizniji,koje su dimenzije,ako je mali ima potopne pompe koje su u isto vreme i filteri,ne zuri previse sa kupovanjem ribica,prvo procitaj neke postove kako treba da se oformi akvarijum,ima ovde na forumu
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
64
Litraza se smeta kad pomnozis duzinu sa visinom i sirinom i to podelis sa 1000,na primer akvarijum duzine 60cm,visine 50cm,sirine40cm(60*50*40=120000/1000 )dobijes 120 litara zapremnine tog akvarijuma,od toga zavisi kakav filter ti je potreban
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
859
ali meni kazu da mi filter uopste nije neophodan dali je to istina i zasta sluzi
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
64
Filter ti je obavezno potreban,ima ih mnogo vrsta u zavisnost od litraze,sluze za prociscavane vode inace bi se voda za brzo vreme usmrdela,ako ti nije veliki akvarium,a ne verujem da su ti ga napravili veceg od 100litara,filteri nisu previse skupi ja sam moj kupio 15 eura koji zadavolava potrebe do 100 litara,ako je manji akvarijum potreban ti je i manji
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
859
meni tata kaze da je to pumpa sa filterom dali to uopste i postoji
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
Vise sam ti puta napisao da prvo resis sam sa sobom sta zelis da imas od riba. Da bi znao taj odgovor, moras da precesljas bazu riba i odlucis se za neku ili neke vrste. Kad se odlucis za vrste koje zelis da imas u akvarijumu onda pravis ili kupujes akvarijum i pripremas unutrasnjost akvarijuma po njihovim potrebama za normalan i zdrav zivot ( ukoliko ro ne uradis, umirace ti ribice stalno ). Takodje posto se odlucis za odredjeni ( da kazemo ) biotop , nabavljas odredjenu opremu koja ce da zadovolji normalno funkcionisanje akvarijuma.
Osvetljenje akvarijuma odredjujes po biljkama ( ukoliko mogu biljke i ribe zajedno jer imaju odredjene vrste riba koje jedu biljke tako dasanjima idu neke posebne biljke koje imaju svoje zahteve).
Filter ponovo zavisi od svega onoga unutra sto budes imao . Postoje ( otprilike ) 10-tak vrsti filtera i svaki je namenjen za odredjene uslove u akvarijumu. Takodje sam filter je i srce akvarijuma jer od njegace ti zavisiti dali ce ti akvarijum zaziveti ili ne.
Da ti ne bih ponovo objasnjavao sve moj ti je savet da procitas ove teme koje su postavljenje na forumu i da se pronadjes u onome sto zelis da imas u akvarijumu. Adacu ti jedan primer : Ako kupis aq dim. 60d x 35s x 40v, u takvom akvarijumu nemozes drzati Diskuse, Gibicepsa, Skalare ....
 
Natrag
Top