Pomoc za akces point-ruter wl-5470 ap

Član
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
2
Imam Wireles Access Point WL-5470AP i isti sam koristio dok sam imao bezicni internet (zona).Sad koristim kablovski internet pa me zanima mogu li podesiti WL-5470 AP tako da imam internet na racunaru preko kabla a na laptopu preko preko wirelesa.Pocetnik sam u ovome pa me zanima mogu li uopse pomocu ovoga access pointa i kablovskog modema (cisco 2100 cable modem) da imam konekciju na racunaru i na laptopu ???
Hvala za odgovore
 
Član
Učlanjen(a)
07.01.2011
Poruka
1
moras da stavis ap u podesavanjima na ap client da bi mogao da imas wireles na lap topu
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
trebas prvo da ga resetujes,verovatno su ostala stara podesavanja u njemu sa kojima ti nece raditi.imas malu rupicu iza sa zadnje strane pored antenice ukljucis ga u struju i uzmes olovku ili bilo sta sto moze da stane u rupu,inace u njoj je dugmence,ispod bi trebalo da pise reset.pritisnes to dugmence i drzis 20-30 sec.trebalo bi da mu sve lampice zasvetle tokom pritiska to je znak da se resetovao.
posle toga uzmes bilo koji lan kabal i ubodes u mreznu ili ti lan karticu u racunaru a drugi deo ubodes u bilo koji lan port u ruteru ponavljam lan ne wan.
stavis u lan u kompu rucno ip adresu 192.168.100.200 i subnet 255.255.255.0 kliknes ok pa jos jednom u drugom prozoru ok.
otvoris mozzilu ili explorer i gore u prozoru ukucas 192.168.100.252 kao kad ides na neki sajt.
otvorice ti se prozor gde ti trazi usename i pass ,ukucas airlive pa pass airlive mislim da je tako ako ne izguglaj koji je fabricki za njega.
kad to uradis otvorice ti se interfejs gde pise mod-wirles mode izaberi wisp to ti je najbolje zato sto ti automatski ukljucuje dhcp.idi na apply i sacekaj dok prihvati promene,sad moras nazad u lan od kompa i stavi da automatski uzima ip adrese jer smo mu aktivirali tu opciju tj.wisp ruter opciju i pristupis mu isto preko mozille ili explorera sa 192.168.100.252. imas u produzetku wisp moda koji si aktivirao setup klikni na nju izaci ce ti opcija gde ce pisati SSID tu mozes da stavis naziv svoje mreze npr. djole979 w-lan,tako ce ti se videti signal,dalje SECURITY kliknes na setup tu zakljucavas svoju mrezu da se niko nebi kacio na ruter osim tebe tj.osim onog ko zna sifru.tamo gde ti pise enkripcija izaberes wep i stavis 10 broja npr 1122334455 i to ti je sifra za njega.zapamti posle svake unete promene moraces da ides na apply ili save da bi ti zapamtio to sto unosis.

i na kraju uzmes lan kabal jedan kraj ubodes u lan port adsl-a a drugi kraj ubodes u wan port ponavljam WAN port rutera i imas bezicni net po kuci koji je zakljucan za sve koji ga vide osim za tebe. lan portove na ruteru mozes da iskoristis isto kao i lan portove na adsl-u da bi povezao jos racunara preko njih.

smorio sam se dok sam sve ovo ispisao.radim ugradnje bezicnog neta kod jednog provajdera pa sve ovo znam napamet i taman kad sam sve ovo ispisao potrazim na netu i gle imas full uputstvo bas za taj model na netu u pdf formatu.bezveze :( ubi se pisajuci nizasta.

evo ti link pa ako se ne snadjes slobodno pusti poruku i sve ce biti reseno pozzzz

http://www.airlive.com/products/WL-5470AP/AirLive_WL-5470AP_Manual.pdf

YouTube - Wireless Access Point Setup
 
Natrag
Top