Pomoć (savjet) u gradnji ITX računara

Učlanjen(a)
09.12.2020
Poruka
37
Pozdrav dobri ljudi,nadam se da ste svi koji ovo čitate dobro u vrijeme ove pandemije !!! Nego sklapam ITX računar i uzeo sam cooler master NR200p kućište pa sam zapeo oko odabira cpu kulera, uzeo sam cooler master hyper 212 black ali nisam bas zadovoljan zelio bi jos nize temp. kad je cpu neaktivan temp su oko 35 a kad je opterecen idu do 70c, cpu je 5600x. Svakako bi isao sa TG (staklenom stranicom ) mozda da uzmem neko AIO hlađenje ???Ako neko ima iskustva sa vec pomenutim kucistem da razmjenimo iskustva ili stavite slike vašeg ITX builda bio bi zahvalan puno. Pozz ljudi i cuvajte se.
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
14.11.2009
Poruka
17.759
Pozdrav dobri ljudi,nadam se da ste svi koji ovo čitate dobro u vrijeme ove pandemije !!! Nego sklapam ITX računar i uzeo sam cooler master NR200p kućište pa sam zapeo oko odabira cpu kulera, uzeo sam cooler master hyper 212 black ali nisam bas zadovoljan zelio bi jos nize temp. kad je cpu neaktivan temp su oko 35 a kad je opterecen idu do 70c, cpu je 5600x. Svakako bi isao sa TG (staklenom stranicom ) mozda da uzmem neko AIO hlađenje ???Ako neko ima iskustva sa vec pomenutim kucistem da razmjenimo iskustva bio bi zahvalan puno. Pozz ljudi i cuvajte se.
Batali te kulere i stavi originalni amd kuler sto je doso s procesorom.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Nemam ali glasam za vodeno hladjenje AIO pa čak iako moraš da moduješ kućište. Biće ti mnogo ladniji procesor.
 
Učlanjen(a)
09.12.2020
Poruka
37
Ocigledno si skinuo termalnu pastu sa kulera pa ti dize temperaturu do 80, ja imam ryzen 7 3700x pa je temperatura od 30 do max 50 stepeni.
Juče stavio Kryonaut pastu ;)
Kazem ti sa trenutnim kulerom koji je dole na slici temp je 35 idle u npr BF-u 5 do 70 stepeni ide. Razmisljam o AIO mislim da bi bile nize temp.
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
14.11.2009
Poruka
17.759
Da zaboravio sam da kazem da imam big tower i da je protok vazduha jako dobar, mislim na ovo kuciste.

312hsSQS60L._AC_.jpg
 
Natrag
Top