Pomoc oko zvucnika

Član
Učlanjen(a)
19.11.2010
Poruka
5
Interesuje me kako impedanca utice na snagu zvucnika, mislim gledao sam jedno pojacalo u kojem pise da na zvucnike od 4 ohma daje 25W snage, a od 2 ohma 40W. I gdje ima za kupiti
 
Član
Učlanjen(a)
22.04.2011
Poruka
85
Pa utice , samo neverujem da mozes ti bas da osetis sa tih 25w. Nego ima drugi problem , a to je gde naci zvucnik sa 2 otporom od ohm? Tako da ti je moj savet da to pojacalo ima svega 25w, mozda i manje... samo vidi koja je snaga u pitanju RMS ili PMP . Rms je ono stvarno sto te interesuje , a da bitna je i klasa pojacala A, AB , D... , jel mnogo zavisi u kom modu radi . Evo ti primer, pojacalo jeste 25w i mozes da ga odvrnes recimo od 1 do 50 , na 40 se cuje super , ali kad ga odvrnes preko 45 pocinje da susti i probija zvucnik, bez obzira sto je zvucnik jaci od njega. E to se zove radna tacka, i kriva! :)

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Najcesci su oni od 4 ohm , mada imas i na 8 ohm i koriste se uglavnom za gitariste i razglase. 16 ohm sam sretao u kompu i u televizorima. nalazio sam i Alpin aza kola sa 2 ohm , al jebi ga skupa je alpina !!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.11.2010
Poruka
5
Ok, hvala ti puno. Ja sam iz Banjaluke, znas li mozda gdje ima ovde kod mene kupiti zvucnike, ja sam gledao u par prodavnica elektronike i oni to nemaju. Jedino gdje mogu uzeti je u Tempu, ali to su oni zvucnici u paru a meni treba samo jedan. Znas li gdje ima za kupiti mozda?

Hvala
 
Natrag
Top