Pomoc oko umrezivanja ( comand conquer generals )

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
790
Jel zna neko kako da se umrezimo Ja i drugar preko lapa i da igramo generals ? Tj Ja i on smo se umrezili preko kabla i sve radi ok, ali ne znam kako na generalsu kad udjemo da igramo zajedno. Hvala unapred
 
Član
Učlanjen(a)
10.02.2011
Poruka
79
Ne znam koja je to igra, ali ako radi kao i druge multiplayer igrice (npr. Empire Earth, Age of Empires...), mislim da to možeš riješiti jednostavno preko sharinga, bez posebnog umrežavanja, tj. instaliranja male kućne mreže, itd. (koliko sam shvatila, nalazite se u istoj lokalnoj - LAN mreži povezani kablom)...

Dakle, trebaš napraviti sljedeće:
1. odi na My Computer i desni klik na hard disk na kojem je instalirana igrica, zatim Properties (Svojstva) -> Sharing (Zajedničko korištenje) i tamo omogući zajedničko korištenje (Sharing) - malo su drugačije postavke za Win XP i 7, pa ovisi što imaš... ako bude bilo problema, reci koji OS imaš pa ću ti sve napisati ;) i to na oba laptopa
2. ako imaš Firewall, on će ti blokirati pristup na svakom laptopu, pa moraš označit tu igricu kao iznimku ili slično, sad sve zavisi opet o tome koji Firewall imaš
3. uđi u igricu -> Multiplayer -> LAN Connection, jedan od vas dvojice neka hostira, drugi neka se priključi i to je to... Uživajte :D

Nadam se da sam bila od pomoći (i da je ovo to što tražiš) :)
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
mislim da za strategije to ne vazi, za njih treba switch ili ruter
 
Član
Učlanjen(a)
10.02.2011
Poruka
79
mislim da za strategije to ne vazi, za njih treba switch ili ruter
Pa to je samo način spajanja, dakle da se ne spoje obojica samo na ADSL, nego na njega preko switcha, ali mislim da bi princip trebao biti isti, što ne? Ispravite me ako griješim...

P.S. Kako to misliš strategije? Malo sam guglala i čini mi se da je to igra istog tipa kao i npr. Age of Empires kojeg ja igram u multiplayer kako sam objasnila...
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
kad sam umrezavao komp na komo mogao sam igrati samo rpg igrice, ratne, ali strategije nikako zbog mreznog protokola, medjutim, cim sam racunare povezao sam switchem odmah je proradilo, e sad, da li treba nesto oko mrezne karte podesavati ili nesto vise od toga ne znam zato sto sam to davno radio, mozda je na sedmici drugaciji postupak, nemam sada racunare pa da pogledam
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
790
све је ок, успео сам ...хвала пуно :d
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top