Pomoć oko pumpe za vodu

Član
Učlanjen(a)
15.11.2012
Poruka
31
Imam bunar u dvorištu na koji planiram da stavim pumpu za vodu pomoću koje ću zalivati baštu, travu, cveće...
Ne znam da li da uzem nešto ovako:

pumpa_ba_tenska_w-gp_370_bi_womax.jpg

Ili potapajuću pumpu...
Takođe mi treba savet šta kod koje pumpe da gledam od karakteristika, potrebno mi je da ima jači pritisak na standardno crevo 1/2
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Zavisi sa koje dubine vuces vodu. Ovo na slici mi ne deluje nesto mocno. Ja sam ranije imao hidrofor sa petostepenom pumpom i izvlacio vodu sa 12 metara dubine sto je i bila granica po proizvodjackoj specifikaciji. Dovodna cev ili crevo mora biti puno vode koju sam izvlacio rucnom pumpom pa su tu bili i nepovratni ventili. Komplikacija. Nemam iskustva sa potapajucim pumpama ali sam video kod par ljudi i ne zale se. Nema brige da li ce da povuce, da li nepovratni ventili rade kako treba itd.
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Imam bunar u dvorištu na koji planiram da stavim pumpu za vodu pomoću koje ću zalivati baštu, travu, cveće...
Ne znam da li da uzem nešto ovako:

pumpa_ba_tenska_w-gp_370_bi_womax.jpg

Ili potapajuću pumpu...
Takođe mi treba savet šta kod koje pumpe da gledam od karakteristika, potrebno mi je da ima jači pritisak na standardno crevo 1/2
Kod:
http://free-zg.t-com.hr/dk-osobno/vodovodne_instalacije.htm
 
Učlanjen(a)
21.10.2021
Poruka
35
Samo što veća cisterna i drenažna pumpa iz bunara & kišnica sa krova. Sve ostalo mrika kapa kada usija zvezda većina bunara presuši.
 
Natrag
Top