Pomoč oko kompjutera

Član
Učlanjen(a)
01.06.2013
Poruka
171
Kolege,trebam vaš savjet oko mog kompjutera.Sam sam sastavlja taj kompjuter i radio je oko tri godine bez problema.Unatrag nekoliko dana prilikom palenja se počelo dešavati nešto čudno umjesto da se digne sustav kompjuter prvo nebi očita grafičku karticu a zatim bi se iz zvučnika ćuo nerazumljiv ženski glas nekog upozorenja kojega dostavljam dole u prilogu pa poslušajte možda neko od vas zna nešto o tome.Prova sam sve što znam ali mi nije pošlo ništa konkretno za rukom jedino uhvati na par gašenje palenja ili ako po kutiji lupim dlanom ali i to nekad ne upali.Stoga ako netko zna nešto o ovoj pojavi nek ostavi svoj komentar ovdje.

Zahvaljujem.
 

Prilozi

  • Glas.rar.zip
    32,8 KB · Pregleda: 20
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Nisam razumio dobro glas , ali sudeci po problemu probaj otvoriti kusicte i vidi mozda ti neki kabal ispao ili ti je graficka ispala iz slota , to se desi ako nije dobro pricvrscena , jeli ti se nakon toga glasa normalno digne OS ili moras restartovati? Daj malo vise podataka o Konfiguraciji.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2013
Poruka
171
ispita sve kablove grafiku i ostale kartice očistia postolja nanovo ih postavija i ista stvar u dizanju jedino kad ga par puta resetiram i od muke lupim po kutiji tada krene,ako ti treba još koji podatak samo pitaj
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Bilo bi dobro da nam kazes , nesto vise o konfiguraciji maticoj,procesoru,napajanju,grafickoj i napajanju , Buduci na to ciljam da nesto nije ok oko maticne , a mozda ti je i grafika , na izdisaju nemogu ti nista ovako reci dok nevidim sta tacno imas, i provjeri kondenzatore na maticnoj da nema koji da je iscurio ili da se naduo , pa javi.Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2013
Poruka
171
Rješeno sve...obićna pizdarija radilo se od prekidaću ON/OF ali dok sam ja doša do toga prosto me kompjuter izludija.Dakle prominija sam i napajanje ispita grafićku na drugom kompi ali neće pa neće on bi se normalno upalijo samo na monitoru ništa a iz zvućnika samo čujete onaj glas.To traje već par mjeseci te sam se ovih dana skoncetrira na osluškivanju prilikom paljenja kompe i primjetio da kad se pali i čujete jedan blagi klik kompa se upali ali monitor ništa međutim kad kompu malo zdrmate i pokušate ponovo paliti čuju se dva klika i kompa proradi to me je ponukalo da se skoncetriram na taj mikro prekidać i boga mi pogodija bingo.NJega sam potopija u čisti benzin i dobro ga ispra a zatim podmaza elektro klinerom i stvar funkciona.Toliko da znate kakva vas glupost može snači.


Hvala svima koji su mi htjeli pomoči na ovaj ili onaj naćin.

Kolegijalan pozdrav

  • :)
 
Natrag
Top