Pomoc oko Jpg formata

Član
Učlanjen(a)
17.08.2009
Poruka
78
Ne znam da li sam otvorila temu u odgovarajucoj sekciji stoga se izvinjavam ukoliko nisam..
Potreban mi je neki program ili sta vec pomocu kog mogu da vidim neki tekst,tacnije slikala sam sa telefona ispitni zadatak ali na zalost ne mogu sve raspoznati sta pise mutno je jer je to bilo brzinski i na kvarnjaka...
Pa postoji li tako neki programcic pomocu kog mogu da izostram sliku jpg formata...
Hvala
 
LEGEND
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
9.187
Ne znam da li sam otvorila temu u odgovarajucoj sekciji stoga se izvinjavam ukoliko nisam..
Potreban mi je neki program ili sta vec pomocu kog mogu da vidim neki tekst,tacnije slikala sam sa telefona ispitni zadatak ali na zalost ne mogu sve raspoznati sta pise mutno je jer je to bilo brzinski i na kvarnjaka...
Pa postoji li tako neki programcic pomocu kog mogu da izostram sliku jpg formata...
Hvala

...pokušaj sa photoshopom iako nemoj očekivati neke velike promijene.
Uglavnom....od nečega što je loše učinjeno u startu,teško se kasnije može
popraviti...osim u CSY-NY ;)

...znači,pokušaj ovako:

Evo kako ta nova metoda radi, postupak je jednostavan



1. U Photoshopu otvorite prozor "Layers", nakon toga postavite pokazivač miša na aktivni layer i desnim klikom na njega otvorite prozorčić koji nudi različite nove mogućnosti, vi odaberite Duplicate Layer. Na taj ste način stvorili još jednu verziju izvornog layera koja se zove Background copy.




2. U sljedećem koraku posegnite za izbornikom Filter, u tom izborniku pronađite opciju Other, a iz nje odaberite komandu High Pass.



High Pass filter pretvara sva područja između rubova u sivu, a rubovi ostavlja netaknutima. Radius klizač namjestite između 2 i 5 i ako niste zadovoljni promijenite vrijednosti pri tome držeći na umu da je što više pomičemo klizač u desno, prema većim vrijednostima, to filter ima manji efekt.



3. Na vrhu prozora Layers s lijeve strane nalazi se mali prozorčić, a pored njega se nalazi prema dolje okrenuta strelica, pritisnite pokazivačem miša na nju i otvorit će vam se veliki izbor različitih mogućnosti kontrole interakcije vaših dvaju Layera. U tom prozorčiću promijenite Blending mode gornjeg layera u Overlay ili Soft Light.
Time nestaje siva boja, a rubovi ostaju izoštreni. Postupak izoštravanja je gotov!

4. Ako je slika preoštra, smanjite opacity gornjeg layera. Ta se mogućnost nalazi na vrhu prozora Layers u malom prozorčiću s desne strane, a izražena je u postotcima.


Hvala - Darija !
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Probaj sa programom IrfanView .....inas ga na netu ...besplatan je....i ne opterecuje komp - nije zahtevan........a ima puno alata za obradu fotografija....i jos je i autor tog programa sa nasih prostora...... ( mislim da ima i na srpskom )...
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Probaj sa ACDSee Pro 3.0 ima veliki izbor alata za ostrinu fotografije i njenu prepravku.
 
Natrag
Top