Pomoc oko izbora osvetljenja

Učlanjen(a)
15.02.2010
Poruka
60
Imam juwel akvarijum rio125. Uz njega sam dobio neonske cevi Juwel hilite day t5. Imam problem sa zelenim algama koje sam probao da uklonim sa easylife ALGICIT ali mi ne pomaze nikako. Mislim da je problem u jakom svetlu u kavarijumu. Koje bi mi preporucili Neonska cevi Juwelove da uzmem da stavim da sprecim pojavu algi. Unapred hvala.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Mitiki ti si prvi koji je oziveo ovaj deo foruma posle dve godine akvaristicne pauze. Zivo ti zelim srecu u prevazilazenju ovog problema, jel je i meni to svojevremeno stvaralo neprilike. Nazalost ovde su trenutno iskljucivo uzgajivaci dzepnih jegulja, ako shvatas sta hocu reci, kompjteri su iskonski zeznuli mnogo toga, pa i ovo.
Sto se tice tog osvetljenja cisto sumnjam da ces zaustaviti rast algi, one se uvek pojave na kraju, ma sta uradio. Ipak ce morati da ih sastrugavas sa prednje strane onim drvcetom i mutis vodu malo. Da sam na tvom mestu ja bih uso u mini zoo, kupio bih hranu za ribice i uz put pitao prodavacicu za misljenje, moguce je da se pre usipavanja vode u akvarijum nesto maze po staklu, ne znam sta je u medjuvremenu izmisljeno.
Eventualno moze da nabavis par ili vise onih riba cistaca koji se lepe za staklo i ciste ga od algi. Narocito je zanimljivo kad se cistac zalepi za staklo i jede alge, a ti ga iznenadis i kucnes prstima u staklo, nakon cega on kao udrvljen pada dole na kamenje ..pretvara se da je mrtav i posle pobegne iza kamena
Te hemijske supstance sto si spominjao da stavljas u akvarium, upotrebljavaj jedino ako si od onih sto imaju prazan akvarijum ili sa kornjacama i onim crvima sto se razmnozavaju ko ludi, ...oni cak i vole ta otrovna sredstva, pa postoji opasnost od njihovog nekontrolisanog rasta i nasilnog izlaska iz akvariuma, gde cak i vlasnik postane deo hranidbenog lanca.
Auuu, koji glup post napisa, sve u svemu znam da ce se znadjes.
 
Natrag
Top