Pomoc oko interneta

MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
iI ja imam problem oko interneta. U poslednje vreme kad postavim neka podešavanja na chroome-u naprimer temu sledeći put ka uđem u internet izleti mi prozorčić na kom piše da postavke nemogu biti pročitane i zato neće biti sačuvane. Ako neko zna rešenje nek se javi jer me ovaj problem užasno nervira. HVALA UNAPRED!

Isprati ovo uputstvo:
Kod:
Ugasi Chrome:
Windows key  +E da otvoris Windows Explorer.
Nalepi odogovarajucju lokaciju u prozoru koji ti se otvori
Windows XP: %USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\
Windows Vista/ Windows 7/ Windows 8: %LOCALAPPDATA%\Google\Chrome\User Data\
Pronadji folder default i promeni mu ime u Default11 na primer(ili ga izbrisi ukoliko nemas stvari za cuavnje). Otvori Chrome i otvorice ti se novi profil. Obrisi ccokies, cache i browsing history. Treablo bi da radi normalno.
Cookies pomazu da browser brze otvara stranice koje cesto tovaramo, medjutim vremenom se previse podataka tu nakupi pa dolazi do kontra efekta. Mozes ovo resavati redovnom upotrebom ccleaner programa koji je potpuno besplatan. U podesavanju ovog programa mozes podesiti sta da ti cuva a sta da brise.

U principu moze se sistem srediti skoro kao novoinstalirani sistem medjutim na to ces potrositi mnogo vise vremena nego na instalaciju novog sistema :). Ukoliko se ne snalazis sa instalacijom sistema, prvo sto bi trebalo da proveris koliko imas slobodnog mesta na C particiji, pa ukoliko imas manje od 30 posto particije slobodne, prebaci ono sto ti treba na drugu particiju. Zatim treba skenirati kompjuter na moguci malware, na primer malwarebytes programom i nekim antivirusom. Zatim je potrebno odraditi defragmentaciju hard diskova i proveru ispravnosti hard diskova(tj proveru za bad sectore, da bi ih prebacilo na mesto gde ce manje smetati), i na primer tuneup utilities ima veoma korisnu funkciju koja dosta ubrzava sistem defragmentacija registry fajlova, takodje i brisanje nepotrebnih registry fajlova koji ostaju u sistemu posle brisanja programa iz sistema.. Inace preporucujem tuneup utilities za odrzavanje sistema jer ima mnogo korisnih aplikacija u sebi. Zatim je potrebno odraditi na primer i brisanje nepotrebnih fajlova temporary, system restore, raznih thumbnailova i drugih junk fajlova. Treba i pogasiti nepotrebne procese koji se startuju sa windowsom a ne koristimo ih i ima jos gomila drugih stvari koje bi mozda pomogle :) Takodje preporucujem instalrianje i brisanje programa sa programom revo uninstaler, jer ce ukloniti sve delove programa, i manje ce ostaci zagusivati sistem posle brisanja. Sa redovnim odrzavanjem racunara windows moze trajati i godinama ukoliko se ne odrzava vremenom ce raditi sve sporije i sporije. Linuks vec treba manje odrzavanja i gotovo da ne gubi na brzini vremenom.:)Neke od ovih procedura umeju da potraju i po ceo sat, pa zbog toga je instalacija novog sistema veoma brza solucija.
 
Natrag
Top