POMOC oko instalacije Ubuntu

Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Problem je taj sto nece da pokrene live ubuntu , kliknem na try ubuntu samo mi se pojavi kao slika desktopa i kursor i tako stoji , jednostavno nece da pokrene ubuntu. Pokuso sam i sa cd i sa usb , ubuntu sam skino sa njihove stranice.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Problem je taj sto nece da pokrene live ubuntu , kliknem na try ubuntu samo mi se pojavi kao slika desktopa i kursor i tako stoji , jednostavno nece da pokrene ubuntu. Pokuso sam i sa cd i sa usb , ubuntu sam skino sa njihove stranice.
Koju graficku karticu imas i koji ubuntu si instalirao, ubuntu 13.XX nema u sebi ubuntu 2d i nece raditi sa starijim grafickim karicama u unity okruzenju. U slucaju da je to problem, pokusaj sa lubuntu ili xubuntu ili 12.04 LTS.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Problem je taj sto nece da pokrene live ubuntu...
Zna ponekad da zakuje prilikom instalacije, pogotovu kada je sa USB i kod 12.04 verzije! Imao sam identičan problem!! Preuzmi najnoviji UBUNTU pa "nareži" na USB pomoću ovog programa. (Ne menjaj nikakve parametre u programu, samo je potrebno da pre pokretanja programa USB već bude prisutan-priključen i jednostavno izaberi sliku .iso)
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Imam ubuntu 12.04 , nikako da rijesim problem sa tim , tacno za poludit
 
Član
Učlanjen(a)
20.02.2010
Poruka
17
Ako ti je stariji racunar definitivno ne trebas instalirati ubuntu sa unity okruzenjem,najbolje probaj xubuntu ili linux mint xfce
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Da li ce mi pomoci ako sada obrisem ubuntu i particiju na kojoj je i reinstaliram windows sistem , da li ce onda windows raditi i paliti se normalno i da onda probam sa nekom drugom linux distribucijom ?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Da li ce mi pomoci ako sada obrisem ubuntu i particiju na kojoj je i reinstaliram windows sistem , da li ce onda windows raditi i paliti se normalno i da onda probam sa nekom drugom linux distribucijom ?
Obrisi obe(i win i ubuntu), pa napravi nove particije i formatiraj obe particije ako to hoces da radis, jer ne znam gde ti je zalutao loader, moze da se desi da je na drugoj particiji pa je najsigurnije da obe foramtiras, da te ne mucimo sada utvrdjivanjem gde je loader. Mada mogao si samo da uradis ono sto sam ti rekao sa easybcd iz windowsa, posto cini mi se da ti rece da hoces da sacuvas taj windows u istom stanju.
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Ma obrisao sam formatirao sam i obrisao particiju na kojoj je ubuntu bio , pa cu reinstalirati windows xp i tada bi trebalo bar xp da radi kako treba i ako bi bilo super da mogu imati windows i neki od linux sistema , potrazicu neki detaljan i dobar tutorijal o tome pa cu probat opet .
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Ma obrisao sam formatirao sam i obrisao particiju na kojoj je ubuntu bio , pa cu reinstalirati windows xp i tada bi trebalo bar xp da radi kako treba i ako bi bilo super da mogu imati windows i neki od linux sistema , potrazicu neki detaljan i dobar tutorijal o tome pa cu probat opet .
U principu sve sto sam do sada isprobao je bilo prilicno lako instalirati, (5-6 uglavnom ubuntu based distribucija, jer jos uvek sam pocetnik iako koristim ubuntu vec neko vreme). Mislim da je instalacija prilicno jednostavna, samo sto je kod tebe nesto poslo naopako. Najjednostavnije resenje je bilo medju prvim postovima, ali opet za to treba znati par stvari o linuxu, zato sam i ponudio resenja iz windows okruzenja, izvinjavam se ako je to uzrokovalo probleme. Jednostavno meni je bilo lakse tako pri slicnom problemu (meni je windows obrisao bootloader). Posle toga kada sam se navikao na linux lakse mi je iz linuxa srediti takve stvari, ali pokusao sam da se stavim na tvoje mesto, kada mi je win bio jedino poznato okruzenje... Zao mi je sto nisi uspeo da resis problem, nadam se da ces imati vise srece drugi put. Pozdrav!
 
Učlanjen(a)
15.08.2013
Poruka
103
Ma obrisao sam formatirao sam i obrisao particiju na kojoj je ubuntu bio , pa cu reinstalirati windows xp i tada bi trebalo bar xp da radi kako treba i ako bi bilo super da mogu imati windows i neki od linux sistema , potrazicu neki detaljan i dobar tutorijal o tome pa cu probat opet .

Што се тиче упутстава не мораш далеко тражити, колега са форума, Sladjan X направио је дост разумуљиву књигу о основним стварима везаним за Убунту : Увод у ОС ГНУ Линукс
По питању саме инсталције : Упутство за инсталацију
За случајеве кад нам ГРУБ не ради ли га е прегазио виндовс накнадном инсталацијом : Враћање ГРУБ 2

Као што се да видети није то никакв баук нити је потребан докторат... само се испрате упутства а уз помоћ Слађанове књиге и оно што није јасно постаће јасније...
 
Natrag
Top