Pomoc oko drajvera

Član
Učlanjen(a)
08.06.2012
Poruka
6
Pozdrav svima install sam win xp sp2 i sad mi trazi drajvere nmg da udjem na net,skinuo sam neke drajvere u ubacio ali me pita gde zelim da iz sacuva ili extract nz i ne znam gde da ih stavim???
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ako mozes navedi koju konfiguraciju imas, ili ako hoces skini driver robot, skeniraj komp sa njim pa skini drajvere pomocu njega, lak je za koristenje
 
Član
Učlanjen(a)
08.06.2012
Poruka
6
Imam neki stari komp
Ram: 1gb
Grafa integrisana
cpu intel pentium 1,6Ghz
problem je sto nmg da udjem na net,mogu ubaciti driver robot ali nemoze da skine drajvere jer nmg uci na net sorry
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
pa skini kod nekog drugog onda, kad dobijes listu drajvera od robota otidji na prijateljev komp i skini drajvere
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2012
Poruka
3
klikni desnom tipkom na mycomputer pa properties i tamo izaberi device manager, kod drivera za internet ce biti žuti trokutic, zapamti njegovo ime i odi kod nekog skinut(moj je realtek GBE FE Ethernet....tako da se znas ravnat da ne skines nesto krivo)
vjerojatno ce biti u rar file-u tako da ga možeš extractat i na desktop i onda s njega pokrenut setup.
onda kad dobijes internet skini recimo Driver Genius(mislim da ga imas i tu za skinut) i on ce ti pronac sve drivere koji ti fale.
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Vecina starih driver-a je arhivirano u ZIP ili RAR-u, pa je potrebno extractovati ih na zeljeno mesto, najbolje na desktop, lakse je za tebe, pa ih posle pomeri gde hoces.
Da bi video koja je ploca skini program AIDA64 (imas na forumu) ili HWinfo32, drivere za plocu skidaj iskljucivo sa sajta proizvodjaca ploce, jer vecina programa za azuriranje driver-a (Driver genius, Driver Reviver i sl.), imaju problem sa bazom podataka za starije komponente, zato je najbolje da skidas sa sajta proizvodjaca (ASUS, Gigabyte, MSI, Biostar itd.) po modelu ploce koji ces videti u AIDA ili HWinfo.
 
Član
Učlanjen(a)
15.11.2012
Poruka
43
Skini program Driver Genius... ima tut na forumu..
on ce ti pronaci sve drivere koji fale...
 
Natrag
Top