Pomoc oko ciscenja dasaka od budji

Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
282
Pozdrav svim clanovima foruma :)

Kupio sam nove daske, ali zbog losih vremenskih prilika a ujedno su bile i lose spakovane. Kada sam krenuo da radim, bile su mokre i budjave, kao sto se vidi i na slici. Molim sve clanove foruma koji su imali isti ili slican problem, da podele svoje iskustvo i resenje za pomenuti problem.

20191001_162914.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Nema nista bolje nego ih spakovati pod neki krov,gde nema zidova.Znaci da ne kisnu,a da imaju promaju za susenje.Izmedju svakog reda dasaka staviti neke letvice da ne budu,jedna na drugoj,vec da i izmedju njih ima promaje.To je jedini nacin.daske se nikad ne pakuju jedna na drugu,ako nisu pokrivene.Moze da se napravi nesto od debljeg najlona,cerade,bilo sta sto moze da ih zastiti od padavina,a i kad su mokre i od sunca,jer ce krajevi pucati,ako se suse direktno na suncu.znaci samo promaja i letvice izmedju redova da se daske razmaknu,bar 2 cm,ako imas nesto i od 10-ak cm jos bolje.Ako nemas ti imaju ljudi na strugarama,koji ce ti tako nesto dati dzabe.
 
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
282
Hvala @jolemisa na brzom odgovoru, ali daske su vec ukucane a izgradnja pri kraju. Sada smo tu gde jesmo, na zalost. Sada mi je jedini cilj da nadjem resenje kako da uklonim budj, a za daske sam vec pros'o skolu na tezi nacin.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Hvala @jolemisa na brzom odgovoru, ali daske su vec ukucane a izgradnja pri kraju. Sada smo tu gde jesmo, na zalost. Sada mi je jedini cilj da nadjem resenje kako da uklonim budj, a za daske sam vec pros'o skolu na tezi nacin.
Ne mozes nista sada da uradis,vec da sacekas da prestanu ove kise i ponadaj e posle malo vetrovitom vremenu koje ce da osuse daske,tada ce se i budj povuci,a kada se osuse i ako ostane poneka fleka,uzmi smirglu za drvo i presmirglaj.Posle toga moras premazati nekom zastito,.najbolje je prvo sadolin,da drvo upije,pa kada se osusi,onda ako si mislio farbu ili lak.
 
Učlanjen(a)
27.10.2019
Poruka
482
Najbolje sačekaj proleće i malo toplije vreme. Neka se to sve lepo isuši. Onda mehanička obrada hoblovanje Nebitno dal ručno i mašinski, nakon toga obavezno naneti sloj firnajza i farbanje po volji
 
Natrag
Top