Pomoc molim graficka

Član
Učlanjen(a)
01.07.2013
Poruka
137
Ovako radi se o mojoj grafickoj kartici NVIDIA GeForce ENGT 240 1GB. Kad pokrenem neku igricu igram nekih 10 min. i racunar se ugasi ne znam zasto. Zadnji drajver instaliran za windows 8. Ventilatori i hladnjaci od procesora i graficke su potpuno ocisceni od prasine.. Moze li mi neko pomoci u cemu je problem ??
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Napisi tacan model te ASUS-ove grafike ima ih vise modela sa GDDR3 ili GDDR5?
Iskljuci se racunar ili se restartuje?
Proveri napajanje, koja je ploca u pitanju?
Od kada je to pocelo da se dogadja, koji si OS imao ranije?
Sada imas Win 8 ili 8.1, x86 ili x64?
Dakle napisi malo detaljnije sta se dogadjalo ranije, jesi li pre imao problema?
 
Član
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
38
Pa tu moze da bude vise problema, ali evo nekoliko onih koje su najlogicnije, sto se tice hardvera:
1. Moguce da ti napajanje oslabilom ili je pri kraju-probaj neko drugo napajanje
2. Podize temperatura procesora, kao i graficke, potrebno je da skines kulere sa procesora i graficke i ocistis staru pastu i kupis ili nadjes negde u servisu malo termalne paste kako bi vrati sve na svoje mesto
3. Moguce da je trojanac inastaliraj neki dobar antivirus updejtuj ga i skeniraj
4. Moze da pravi problem i hard disk, probaj sa drugim.
 
Član
Učlanjen(a)
01.07.2013
Poruka
137
Graficka je GDDR3. Maticna ploca je BIOSTAR GF8100 M2+ TE . Ranije sam imao windows 7. Sada je windows 8 x86. Radile su igre normalno mogao sam da igram po celi dan bez problema.. To je pocelo da mi se desava od neki dan kad sam cistio prasinu.. Temp procesora je 43 stepena a temperatura graficke je 54 stepena. Procesor je AMD Athlon 7750 Black Edition clocked at 2.70 GHz dual core. Kako da proverim napajanje ? I ponekad se racunar ugasi a ponekad se izgleda samo graficka ugasi posto cujem ventilatore da rade. Inace graficka i monitor su povezani HDMI kablom
 
Član
Učlanjen(a)
27.01.2011
Poruka
151
Jesam siguran sam..

Moja preporuka ti je da instaliras program who crashed!
Kad kad instaliras napravi nameran crash test opcija u okviru tog programa
cisto da se uveris da radi ispravno!
Sledeci put kad budes imao restart sistema ili gasenje pogledaj log
u programu trebalo bi da ti napise sta ti pravi problem softver ili hardver!
Ali ako ti je napajanje slabo ili pri kraju onda ti on bas nece puno pomoci
Cisto da se uveris da ti neka druga komponenta ne pravi problem ili program!
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ako je pocelo posle ciscenja racunara, onda ponovo uradi isto i detaljno ocisti slot od grafike, proveri i taj HDMI kabel, ako se i dalje dogadja isto, onda pozajmi od nekog napajanje i probaj, ta grafika nije nesto jaka, ali trosi oko 70W kad se optereti, a CPU moze da predje 100W u Load-u (TDP je tehnicki uvek manji za 25% od realne max. snage CPU-a).
Takodje proveri da si dobro ubacio ATX 24-pin konektor od napajanja u plocu i 4-pin za CPU, dovoljno je da malo izgubi kontakt i da brljavi racunar i njega ocisti detaljno.
Koje je napajanje u pitanju?
Uradi to sve pa javi ima li promena
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
Pokreni ti prime 95, (moze i orthos) testira procesor, memoriju, stabilnost sistema, vidim da si klokovao, mozda si to lose odradio ( nisi podigao napone itd itd.) Ako si cistio procesor, mozda nije kuler lepo nalegao prilikom vracanja, ako si rasturao ventilator graficke, valjda nije pasivno hladjenje koliko se secam, mozda ga nisi lepo vratio nazad, a moguce da se kartica ostetila od pregrevanja, nabubreli kondenzatori (moze se videti golim okom). Ako si klokovao povecao si potrosnju struje (mozda je slabo napajanje).
Najbolji programi za testiranje grafike su 3dmark i furmark, ako ne prodje test, menjaj drajvere, vrati sve na default u biosu, ako opet prime 95 i 3dmark pucaju onda je hardverski problem.
 
Natrag
Top