Pomoć kako spojiti daljinski radio upravljać

Učlanjen(a)
26.12.2010
Poruka
5
Pozdrav
Zamolio bih Vas da mi pomognete kako spojiti daljinski radio upravljać koji sam nedavno kupio.
Naime to želim da spojim i napravim na kliznu kapiju na motorić od 12V sa graničnim prekidacem.
daljinski-radio-upravljac-zk4dc-zrw-4-12v-dc
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
27.05.2013
Poruka
1.908
Imaš li upustvo za korištenje ? Pročitaj ga !
Da bi ti neko pomogao oko montaže mora znati barem karakteristike urađaja .
Šta spojiti ? Motor na kapiju ili daljinski na motor ?
Vise informacija treba !
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Najlakše je kupiti taj daljinski. Tako prodavci i namame kupca. Ako nemaš iskustva u elektronici ili nekog ko ima, piši propalo. Ja sam pre par godina napravio to rođaku koji je isto tako prvo kupio daljinski pa se pomučio oko mehanike da bih ja nastavio sa elektronikom. Pokušaću kasnije da nađem šemu. Treba ti motor za brisače i odgovarajući prenos da se smanji brzina i dobije obrtni momenat. Kapija mora da ide lagano, a ako glavi teško da će to raditi. Treba ti jak ispravljač za 12V, dva jača trostruka relea (jedan za otvaranje, drugi za zatvaranje) i dva mikroprekidača za spoljne uslove koji će dati signal za prekid rada motora kada se kapija skroz otvori i skroz zatvori. Predvideo sam i dodavanje optike da se zatvaranje kapije zaustavi ako se pojavi objekat u kapiji. Bolje je primeniti motor za brisače od autobusa ili kamiona, na 24V. Moraš na kraju voditi računa da kapija uvek bude podmazana, a kada padne sneg ili okuje led da je uvek čista i spremna za rad kao i leti.
 
Učlanjen(a)
26.12.2010
Poruka
5
Nisam siguran da li sam prvi put izvrsio update slika kako izgleda prijemnik pa to cinim sada naime kao sto sam rekao uredzaj sam kupio na piku ne za tako male pare a sada ne bih da nesto zafrkam pa mi treba vasa pomoc kako da spojim na izvodima dodatno napajanje za motoric. Ono sto sam do sada uradio je da sam na + i - izvodima doveo napon od 12V i 300mA. I pritiskom na daljinski releji stekecu na sva 4 dugmica. A sta sad i kako gdje dalje spajati. Molim za pomoc.
 
Učlanjen(a)
26.12.2010
Poruka
5
Imaš li upustvo za korištenje ? Pročitaj ga !
Da bi ti neko pomogao oko montaže mora znati barem karakteristike urađaja .
Šta spojiti ? Motor na kapiju ili daljinski na motor ?
Vise informacija treba !

Nazalost nisam dobio nikakvo uputstvo kako sta spojiti u prilogu dostavljam kako to zapravo izgleda i prijemnik i predajnik.
 

Prilozi

  • IMG-85a5a325964fee5af2d62db3c17d91de-V.jpg
    IMG-85a5a325964fee5af2d62db3c17d91de-V.jpg
    345,9 KB · Pregleda: 10
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Sve što ti sada imaš je upravljački modul na šemi. Treba ti sve ostalo. Kao što već rekoh, ti ili neko tvoj treba to da napravi po šemi.


kapija.JPG
 
Učlanjen(a)
19.05.2017
Poruka
14
Pozdrav
Zamolio bih Vas da mi pomognete kako spojiti daljinski radio upravljać koji sam nedavno kupio.
Naime to želim da spojim i napravim na kliznu kapiju na motorić od 12V sa graničnim prekidacem.
daljinski-radio-upravljac-zk4dc-zrw-4-12v-dc
Nisam siguran da li sam prvi put izvrsio update slika kako izgleda prijemnik pa to cinim sada naime kao sto sam rekao uredzaj sam kupio na piku ne za tako male pare a sada ne bih da nesto zafrkam pa mi treba vasa pomoc kako da spojim na izvodima dodatno napajanje za motoric. Ono sto sam do sada uradio je da sam na + i - izvodima doveo napon od 12V i 300mA. I pritiskom na daljinski releji stekecu na sva 4 dugmica. A sta sad i kako gdje dalje spajati. Molim za pomoc.
 
Učlanjen(a)
19.05.2017
Poruka
14
pozdrav svima. ne znam kako da odgovorim. covek pita kako da spoji daljinski radio upravljac. koji tip? model? proizvodjac? nerazumno. covek postavio sliku sa 4 releja. drugi covek mu postavio sliku sa 2 releja. nerazumno.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
@joeslav,
nisi obratio paznju na moj tekst iznad slike. Ponavljam, ovo sto slatkis88 ima je samo upravljacki modul, kako se zove na mojoj semi, koji prima komande sa daljinskog i aktivira neki od svoja cetiri mala relea. Dva relea moze da zaboravi, i koristi samo dva relea i dva dugmeta na daljinskom. Jedno dugme aktivira jedan rele koje je za otvaranje kapije, a drugo dugme za drugi rele za zatvaranje. E sad, ova mala relea na tom njegovom prijemniku em su slaba da kontaktima za struju do 300mA pogone direktno elektromotor kapije, em imaju samo jedan par kontakta. Motor koji pomera kapiju povuce i nekoliko ampera pa su potrebna snazna relea i to sa tri para kontakata. Jedan par kontakata se povezuje tako da relea budu samodrzeca, tj. da ne mora da se sve vreme drzi taster na daljinskom, nego samo da se kratko pritisne. Drugi par kontakata se povezuje tako da se spreci istovremeno komandovanje otvaranja i zatvaranja kapije jer bi to dovelo do kratkog spoja i treci par kontakata prosledjuje struju od napajanja ka motoru.
Znaci, mala relea na upravljackom modulu samo napajaju kalem velikih relea sa cijih kontakata se napaja motor. Sve ukupno u igri su dva mala relea i dva velika.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top