Pomoć-kako se rešiti algi u akvarijumu

Član
Učlanjen(a)
06.04.2013
Poruka
5
Pomozite jednom početniku da se reši algi u akvarijumu jer mnogo kvare izgled samog akvarijuma, uz pomoć već gotovih preparata ili u verziji uradi sam.
unapred hvala svima koji će pomoći meni a i svima koji imaju taj problem
 
Član
Učlanjen(a)
07.01.2013
Poruka
2
mozes da kupis preparate koji su oni kvalitetniji serini od 400din pa na gore ali bih ti preporucio da ispraznis akvarijum, dobro isperes ceo, uklonis pesak, biljke,ili sta vec imas unutra i to ne koristis jer dzabe si prao ako ti alga ostaje na sve to pa nastavi da se razvija.ovo ti je otprilike jer zavisi koja je alga u pitanju.nije pozeljno da ti je akvarijum izlozen suncu ili nekoj jakoj svetlosti...poz
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2013
Poruka
30
e ovako da ti ja dam jedan koristan savet u vezi algi.ako ti se u akvarijumu stvaraju zelene alge to ti je od prejake svetlosti ili ti akvarijum stoji blizu prozora pa je izlozen suncevoj svetlosti.ali ujedno one su ti pokazatelj da je voda ispravna.kako ces resiti pitanje algi?e ovako.
Pod 1.ako ti je akvarijum izlozen suncevoj svetlosti stavi poster na zadnju stranicu akvarijuma
2.kupi jednog algara u prodavnici
3.kupi sijalicu [agrolux] u prodavnici [to ti je neonka] i ona daje neko blago narandzasto svetlo i sprecava razvoj algi
Ako vec imas alge nemoras vaditi svu vodu iz akvarijuma.Povadi kamenje i ocisti ga sa nekom starom cetkicom a za stakla uzmes stari plasticni brijac i napravis strugalicu.Nadam se da sam ti pomogao.
 
Član
Učlanjen(a)
06.04.2013
Poruka
5
Hvala na pomoći na savetima koji su bili od pomoći, sada je akvarijum u dobrom stanju
 
Natrag
Top