Pomoć i vezi modem-rutera cisco 3925

Učlanjen(a)
04.02.2015
Poruka
31
Kolege, imam problem sa mrežnim povezivanjem kompa sa pomenutim modemom.
Naime, kada uključim računar i podigne se os prikaže se ikonica mreže da ima vezu bez interneta i moram uvek da radim restart cisco modema da bih dobio i internet za komp. Za to vreme wireles radi normalno.
Kada ostavim komp u hibernaciji (dakle, bez gašenja) prilikom izlaska iz hibernacije, komp ima normalnu vezu. Znači problem nastaje samo kada je računar isključen i pri novom uključenju, čak kada restartujem računar, on povuče internet vezu, ovaj problem nastaje kada je isključen više od jednog dana.
Nadam se da sam bio dovoljno jasan....
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Kolege, imam problem sa mrežnim povezivanjem kompa sa pomenutim modemom.
Naime, kada uključim računar i podigne se os prikaže se ikonica mreže da ima vezu bez interneta i moram uvek da radim restart cisco modema da bih dobio i internet za komp. Za to vreme wireles radi normalno.
Kada ostavim komp u hibernaciji (dakle, bez gašenja) prilikom izlaska iz hibernacije, komp ima normalnu vezu. Znači problem nastaje samo kada je računar isključen i pri novom uključenju, čak kada restartujem računar, on povuče internet vezu, ovaj problem nastaje kada je isključen više od jednog dana.
Nadam se da sam bio dovoljno jasan....
To je cesto problem da automatskim dodeljivanjem ip adresa preko Lan portova ili ti DHCP.
To je do samog rutera problem,na telekomovim adsl uredjajima je slican problem samo preko wifi gde se zakacis za wifi normalno ali nemas net jer DHCP ne radi kako treba i ne dodeljuje automatski ip adrese.
Mozda bi jedno od resenja bilo da dodelis tom racunaru ip adresu iz rutera tj da je rezervises i da bude samo za njega,tako ne bi trebalo da bude vise problema.
 
Učlanjen(a)
04.02.2015
Poruka
31
Da li to znači da u internet protokolu označim "use the following IP adress" i upišem onu rezervisanu iz rutera? I treba li da upišem i podatke za subnet mask i default gateway?

To je cesto problem da automatskim dodeljivanjem ip adresa preko Lan portova ili ti DHCP.
To je do samog rutera problem,na telekomovim adsl uredjajima je slican problem samo preko wifi gde se zakacis za wifi normalno ali nemas net jer DHCP ne radi kako treba i ne dodeljuje automatski ip adrese.
Mozda bi jedno od resenja bilo da dodelis tom racunaru ip adresu iz rutera tj da je rezervises i da bude samo za njega,tako ne bi trebalo da bude vise problema.
 
Učlanjen(a)
23.11.2014
Poruka
87
Da li to znači da u internet protokolu označim "use the following IP adress" i upišem onu rezervisanu iz rutera? I treba li da upišem i podatke za subnet mask i default gateway?
Pozdrav Kolega :bfghb:
Nije mislio na to....opet je Konobar to lepo objasnio i opet ja pojasnjavam sa svojim osnovnim znanjem

Ti si otisao na podesavanje Lokalne Mreze na kompu a on ti je rekao za ruter, procitaj.
Ne znam kako je to na tvom modemu/ruteru ali verovatno je slicno kao i na svakom pa da ti objasnim to slikovito bez da citas
ru4is5.jpg

2rqyrgz.jpg

1zva81e.jpg

20j4tg2.jpg

nadam se da znas koju IP adresu treba da ukucas ...neku iz svog domena,ne mog. Poz
 
Učlanjen(a)
23.11.2014
Poruka
87
Kolege, imam problem sa mrežnim povezivanjem kompa sa pomenutim modemom.
Naime, kada uključim računar i podigne se os prikaže se ikonica mreže da ima vezu bez interneta i moram uvek da radim restart cisco modema da bih dobio i internet za komp. Za to vreme wireles radi normalno.
Kada ostavim komp u hibernaciji (dakle, bez gašenja) prilikom izlaska iz hibernacije, komp ima normalnu vezu. Znači problem nastaje samo kada je računar isključen i pri novom uključenju, čak kada restartujem računar, on povuče internet vezu, ovaj problem nastaje kada je isključen više od jednog dana.
Nadam se da sam bio dovoljno jasan....
Ovako se postavlja pitanje... svaka cast , jesi bio si jasan.
Kad bi i drugi tako obrazlozili problem i postavili pitanje/eventualno dva a ne da gledam u pasulj kad mi neko postavi 6 pitanja a kaze mi vrlo malo a pola detalja pride izostavi .....mnogo jednostavnije bi i odgovor dobijali i problem lakse resavali.

na ovo mislim kad kazem 6 pitanja a malo informacija...
Pozdrav drugari..
potrebna pomoc u vezi moguceg povezivanja interneta sa TP link TD-W8901G

drugar mi je dao ovaj wireless adsl2+modem router...i zanima me da li mogu da ga spojim da imam i net na kompu preko lan kabla i hteo bih wifi za lap ? Pa me interesuje ako moze kako da to uradim,jer nema pozadi onaj wlan prikljucak nego samo 1,2,3,4 i onaj mali prikljucak za tel.liniju.
Da li to moze da se izvede uopste sa ovim uredjajem ili moram kupiti drugi.
Nisi nam rekao da li ti koristis ADSL internet? Gledam u pasulj i kontam da nemas ADSL i da ti je potreban WAN ulaz da bi koristio neki drugi internet ali na zalost to mislim da nije moguce.
pa jos kad nezna sta je WAN sta WLAN a sta LAN to postane interesantna igra bez granica. Ali bitno da znamo odakle mu ruter ...nego crveni je jos i dobar, ima jos jacih.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top